Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz liszi70 #21757 üzenetére

    Az átkódolás egyáltalán nem kell, hogy minőségromlással járjon, azt már tömörítésnek hívjuk. Azt persze megértem, ha nem akarsz vele vesződni, bár én mondjuk biztos egységes, jobban elterjedt formátumúra alakítanám ezen emlékeket, pontosan a jövőbeli szavatosságuk miatt. Egy DVD- vagy BD-fájlszerkezetet 10-20 év múlva is lejátszik neked bármilyen asztali eszköz is, a fényképező/kamera nyers felvételeit meg már láthatod, hogy a maiak sem feltétlen. Ki tudja, hogy x év múlva PC-re is találsz-e majd codec-et hozzá, ez lutri.

    StLui: nyilván nem véletlen, inkább értelmetlen, bár nyilván a felhasználási kör indokolhatja.

    Mezga Aladar: nálam dettó ugyanez a helyzet az A-210-zel, egyetlen kamera felvételét nem ette meg csak eddig, de azt alapból a PC sem. De szögezzük le: liszi70 nem is A-210-zel szívott.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz gyiku #21766 üzenetére

    Erre azt tudom mondani, hogy a jelenlegi konfigom előtti (immár 4 évvel ezelőtti - egyébként az akkori korban nem gyenge - gépem) ugyanúgy kevés volt az x264-es, fullHD felbontású anyagok futtatásához, mint az akkori asztali lejátszók is. Egy most összerakott konfig VGA-ja sem biztos, hogy a 4 év múlva aktuális kódolásokhoz megfelelő utasításkészleteket tartalmazza, sőt, szinte biztos, hogy kevés lesz, mert nem csak a hardverek erősödnek, hanem a velük szemben fennálló követelmények is, ez így törvényszerű. Olyan nincs, hogy egy hardver nem évül el 5 év alatt. El fog és ha alkalmas is lenne még a dedikált feladatára, akkor is le fogod cserélni, mert valami kiegészítő dolog miatt (pl. új USB-csatolófelület, új HDD-csatolófelület, gyorsabb ethernet-port) úgysem lesz alkalmas mindenre és lépést akarsz majd tartani.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz StLui #21773 üzenetére

    Vagy inkább az az oka, hogy egyesek rendszeresen ferdítenek, kiragadnak mondatrészeket, megváltoztatva az eredeti jelentéstartalmat. Az eredeti mondatom ugyanis ez esetben így hangzott:

    "Nyilván nem véletlen, inkább értelmetlen, bár nyilván a felhasználási kör indokolhatja."

    Ugye mennyire máshogy hangzik?! Egyébként meg nem értem, hogy egyesek miért akarják elvitatni pl. tőlem is a jogot, hogy véleményem legyen. Még mindig nem tukmáltam senkire semmit, vagy hol olvastál olyat, hogy valakit lebeszéltem x-ről és rábeszéltem y-ra?!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz StLui #21781 üzenetére

    Mutass rá, hol írtam valaha is olyat, hogy őrültek használnak PC-t filmlejátszásra! Nem, ezt csak te akarod a számba adni, de nem fogod tudni! Pontosan ugyanúgy, kellően alátámogatott érvekkel, tapasztalati tudással jöttem a médialejátszó mellett, mint bárki más és leírtam, hogy SZERINTEM fölösleges/költséges/komplikáltabb ilyen célra (HT)PC-t üzembe állítani és ezt a véleményemet fenn is tartom. Mindkettőt használtam, tudom miről beszélek. Amihez szükség lehet (HT)PC-re, az igenis az egyéb, szélesebb felhasználási kör, ami javarészt már kívül esik az AV-témán. Azon a tényen ez egyébként nem változtat, hogy önkényesen ferdítesz. Az meg nem érv, hogy "biztos véletlen", hogy egy valaki Popcorn-ról vált HTPC-re.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Hsanyika1 #21786 üzenetére

    Pont az ilyesmik miatt. Ugyanis (többek között) az LG (is) így csalogatja el tőle a vevőket, ami miatt (a többi japán óriással együtt) szépen lassan, de biztosan csődbe is megy. A jelenlegi helyzete már nem engedi meg az ilyen jótékonykodást.

    Meg azért nézd meg, hogy mennyit is fizetsz ki egy LG LCD TV-ért és gondold át, hogy abból a pénzből veszel egy nagyobb és jobb minőségű Pana plazmát, mellé egy Xbox-ot és még lehet, hogy marad is pénzed játékokra is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz b.lajos #21788 üzenetére

    Mondtam én múltkor, hogy nem akarom elhinni, hogy nem intézhető el az 5 éves garancia-váltás a Panashop-nál. Eddig is volt.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz b.lajos #21792 üzenetére

    Szerintem a 15% is korrekt az 5 évre való kiterjesztésnél: egy 260 eFt-os 50ST50-nél 299 eFt-ra jön ki. Egy 2 éven túli meghibásodás javítása pedig alsó hangon ennyibe, de leginkább kétszer ennyibe kerülne. Ha meg nem tudják már javítani/cserélni, akkor a vásárláskori értékének megfelelő összegből kapsz egy új TV-t a meghibásodáskor.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz b.lajos #21794 üzenetére

    Szerintem a garancián akkor se spórolj! Inkább legyen pár hónappal később lejátszód, minthogy majd utólag verd a fejed a falba, hogy miért nem terjesztetted ki a garanciát!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz KisApám #21799 üzenetére

    Nem, ne félj tőle! A TV-k VESA-szabvány szerinti furatokkal vannak ellátva, amelyek mélyen a TV testében vannak elhelyezve egy nagy fémlaphoz rögzítve. Ebbe a négy furatba kell beletekerni a 2-2 csavart, amik az 1-1 kampós szereléksínt a TV hátuljához fogják. Ezeknél fogva fogod felakasztani a TV-t a konzol falra szerelt részére, amelyen két vízszintes rúd van. Semmi baja nem lesz a TV-dnek, nekem a 42"-os is eltöltött így 3 évet, az 50"-os is ugyanazon konzolon van 2 éve. Kutya baja, jól érzi magát.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Gabesz26 #21809 üzenetére

    Szerintem is nagyon elégedett leszel a GT50-nel, kiváló TV, ráadásul 350 eFt-os áron már kezd elég vonzó lenni, ha pedig jövő év első negyedévében esetleg leesik az ára 300-320 eFt-ra, akkor kétségtelenül a legjobb ár/érték arányú TV lenne a piacon.

    A hibás példány lehetősége sajnos ezen árszinten is megvan, de reméljük a legjobbakat.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz tomic #21814 üzenetére

    Valóban globális a probléma, csak tényleg az ST50 a magyar pénztárcának leginkább megfelelő modell, ezért olvasol arról itt a legtöbbet.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz OrLiX #21822 üzenetére

    Első körben próbáld meg kerülni a vegyeszereket és sima, nedves mikroszálas vagy szarvasbőr kendővel töröld át. Ha makacs a folt, vagy túzottan zsíros, akkor szerezz be kifejezetten plazma/LCD tisztításhoz való tisztítókendőt/folyadékot, arra nem haragszik meg a bevonat sem. Nagyobb multiknál vagy fotósboltban kapsz ilyeneket. Én a TV-hez csak a Pronto Duster pamacsot használom, mondjuk az enyémre csak porszemek ülnek rá, szerencsére nem taperolja össze senki. Viszont az iPad-hez én is ilyen tisztítókendőt használok és teljesen jó, igaz, az GorillaGlass és nincs rajta bevonat, de alapvetően a TV-nek sem lesz baja tőle.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz MAGUS7 #21837 üzenetére

    Az #1. HSZ-ben leírtak mai napig aktuálisak ilyen téren. Kiválóak a Pana plazmák játékra, de a durva HUD-okra figyelni kell (ha lehet ki kell őket kapcsolni, zoom-olni, vagy óránként szünetet tartani), mert hosszú távon, tendenciózus jelenléttel képesek tartós ghost-ot eredményezni. Más gond nincs, a mozgásmegjelenítés tökéletes, az input lag értéke is teljesen jó, hatalmas élmény. Én 5 éve játszom PS3-mal Pana plazmán, soha nem volt gondom, igaz, odafigyelek a HUD-okra.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz dedy70 #21854 üzenetére

    Hát, én biztos csinálnék valami ütközőt a belső ablakpárkányra, hogy még véletlenül se lehessen rányitni az ablakot a TV-re, illetve, hogy a huzat se tudja rávágni. Nem a legoptimálisabb felállás, az egyszer biztos.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz liszi70 #21922 üzenetére

    A gombok világítása tényleg mozgatásra kapcsol be (vagy bármelyik gomb megnyomására is persze).

    Olyan nincs, hogy valami nincs benne az adatbázisban. :N Én minden, 20-25 évvel ezelőtt általam használt készüléket is (értsd: a '80-as évek közepéről származó videómagnót is) megtaláltam az adatbázisában. De ha valamilyen döbbenetes oknál fogva mégsem ismerne valami távoli univerzumban készült készüléket, akkor megtanítod neki a táv alján levő fogadószenzor segítségével - ahogy előttem is írták már.

    gyiku: hát, pedig az utóbbi 2 hónapban alig győzködtük kapkodni a fejünket, annyi jó BD-megjelenés volt, limitált kiadványok tömkelege, új és régi filmekből egyaránt. Nézegesd az Xpress-t, a DVDextra, a blu-ray.com, a high-def digest oldalakat és minden aktualitásról értesülsz!

    Apropó: most jöttem az új Wachowski-filmről, a Felhőatlaszról. Hát, oda volt téve ez a film is bitangul. Szerintem még 2 napig azt fogom elemezni, amit láttam.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz salapp #21955 üzenetére

    Ezen sírtam. :D Egyébként igazad van.

    Amúgy láttam már a Bond-pakkot itthon is 59 eFt-ért, ami 22 BD-ért amúgy igen korrekt ár - az olyan 2.700 Ft/BD-re jön ki. Más kérdés, hogy a 22 film kb. fele nézhetetlenül gagyi, pláne a Roger Moore-félék. Azok akkor sem kellenének, ha nekem fizetnének értük.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz spiky03 #21966 üzenetére

    Sin City dupla BD-t, TDK digipack-dobozt, Apollo 13-at, Bombák földjént én is most szereztem be az általad említett árakon. Egyik sem lett volna olcsóbb külföldről, ráadásul a Sin City-n, az Apollo 13-on DTS magyar sáv is van (ha ez szempont valakinek), de a TDK-filmek szinkronja is jó minőségű, plusz ez utóbbi digipack-os doboza szerintem az év legszebb, legjobb minőségű kiadványa.
    Ráadásul az utóbbi időben jópár, igen minőségi zenei BD-t is ki lehetett fogni a MM-okban 3-4 eFt körüli árakon (George Michael, Pink, Shakira, stb. kaliberű előadókra kell gondolni, referencia-szintű kiadványokkal).
    Bőven lehet itthon is jó áron BD-t vásárolni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz spiky03 #21968 üzenetére

    Nálunk is ott vannak a twinpack-ek, pl. most is van akció ezzel kapcsolatban az Xpress-en: Sony filmek párban vannak a pack-okban 4.990 Ft-ért, pl. így gyűjtöttem be a Da Vinci kód - Angyalok és démonok filmeket, de ott van a Gyalog-galopp - Brian élete, Taxisorfőr - Szelíd motorosok, Majmok bolygója eredeti - új, stb. kismillió kiadvány twinpack-ben 5 eFt-ért. Az Xpress egyébként is sokszor csinál olyat, hogy egy film áráért ad kettőt, ha az adott listáról veszed mindkettőt. A lemezeim nagy része így jött ki 3-3,5 eFt környékűre, persze a limitált, extra minőségű kiadványokat leszámítva.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz gomzol #21976 üzenetére

    Ha valami nem határeset árban, akkor a Dark Knight Trilogy BD-doboz biztos nem az! Nagyon megéri a 15 eFt-os árat: gyönyörű a digipack és maga a doboz is, az 5 lemez szitázása egységes, plusz kapsz egy szép, nagyon igényes könyvecskét. A DVD-verzióval nem is érdemes hasonlítani, mert a BD-ken a filmek IMAX-változatai vannak, amely jelenetek esetében ugye még egy átlag BD-hez képest is kimagasló a képminőség. Sok-sok kategóriával magasabbra pozicionált termék, mint a DVD, akinek plazmája/LCD-je van, ne is gondolkodjon a DVD-verzióban, a kanyarban nincs a BD-hez képest.

    Én nem gondolnám, hogy a BD-vásárlás pénzkidobás lenne: egyrészt ugye hobbi (más bélyeget, szalvétát, söralátétet gyűjt, megint más modellvasutat épít, van aki pedig kerékpárra költ milliós tételt), aminél ugye evidens, hogy pénzbe kerül. Ráadásul én szeretek igényes kiadványt a kezemben fogni, átlapozni a forgatási naplót, nézegetni a friss nyomdafestékszagú artbook-ot, megvan annak a varázsa jócskán.
    Másrészt meg ugye nem kell belemenni abba, hogy mi, akik megvesszük a kiadványokat, mi tartjuk el a kiadókat és ezért jelennek meg egyáltalán a filmek. Ha senki nem venné meg, nem lenne mit letorrenteznie az ingyenélőknek sem. Ez ugyanolyan, mikor a vérpistike összerakja negyedmillióból a gépét, de egy 30 eFt-os oprendszerre már nem szán pénzt, vagy amikor a divatmajom megveszi az iPhone 5-öt, de az 1,59 eurós Angry Birds-re már sajnálja a pénzt és inkább jailbreak-eli a telefont és ellopja a szoftvert. Szánalmas. :W

    Én már a DVD-korszakban is gyűjtöttem a lemezeket, ezek alapján mondom, hogy most alig valamivel jelent nagyobb anyagi terhet a BD-gyűjtés. Havi 3-4 film simán bele tud férni átlag jövedelem mellett is, nem kell minden szutykot odatenni a polcra.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz BBéci #22009 üzenetére

    Ne legyünk már álszentek! Akinek telik 250-300 eFt-os TV-re, több százezres hangcuccra, annak kis eséllyel fog megterhelést okozni a havi 15-20 eFt BD-re. Nem, csak egyszerűbb ellopni! Ha meg mégis megterhelő, akkor inkább ne is költsön ennyit a hardverre se, mert ott akkor igenis másra kell a pénz! Ha nem volna lehetőség letöltésre, akkor bizony sokan kipréselnék magukból a BD-k árát, mert nem lenne tartalom a hardverre. Nagy eséllyel alacsonyabb is lenne a BD-k ára.

    Sok lemezem van, soha nem okozott gondot felidézni vásárláskor, hogy mi van már meg, ahogy a polcon megtalálni sem tart semeddig semmit, oda nyúlok, ahol van a keresett dolog, mert szépen kategorizálva van minden. Helyből sem kell olyan sok: lebegőpolc a falra, egy 2 méteres szakaszra több száz BD is felfér. Ez csak rendszerszemlélet kérdése. És egy szép kiadvány igenis jól mutat a polcon. A HDD-s lejátszás sem goyrsabb: mire beboot-ol a médialejátszó, addigra a BD-lejátszóban bent a lemez és megy.

    s7evcsenko: ez csak nézőpont kérdése! A DVD-t megnézted anno? Akár többször is? Nyújtott élményt? Van róla emléked? Akkor miért is volt fölösleges megvenni?
    Amúgy csomó minden, ami itt van DVD-n, soha nem lesz BD-n, vagy ha lenne sem venném meg, mert nem minden film igényli, mert már eleve a DVD is bőven jó, vagy egyszerűen a műfaj/eredeti minősége sem indokolja.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Dexar007 #22022 üzenetére

    A letöltés legális, csak a módozat, amivel a hazai felhasználók 95%-a tölt, az nem az, mivel egyidejű feltöltéssel is jár! De ezzel igazából mindenki tisztában is van, ahogy azzal is, hogy javarészt emiatt van válságban a hazai forgalmazás -> kis eladott példányszám mellett veszteséges a forgalmazás, magas az ár, ami visszahat a fogyasztásra.
    Le lehet egyszerűsíteni ilyen szintre, ahogy te gondolod, de ettől még ez kevéssé lesz védhető álláspont. Szerzői jogi kérdésben vajmi keveset számít, hogy neked mi a megterhelő és mi nem. Ha nem akarsz kiskönyvet lapozni, akkor megveszed az alap kiadást. Ha azt is sokallod, akkor megveszed DVD-n. Itthon jelenleg nincs mód a fizetős letöltésre, így marad a lemez.

    El kéne már felejteni azt, hogy "kidobod" a pénzt filmre! Nem, te akarsz valamit, azért fizetni kell, mert az más szellemi terméke. Különben nem értem, miért szempont, hogy azok árából minden évben vehetnél új TV: minek? Ilyen erővel csak csapvizet igyál, mert az éves üdítőadagod árából meg évente vehetnél egy BD-lejátszót.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz BBéci #22025 üzenetére

    A kölcsönzés legális.

    Mint már sokszor leírtam: nálam a médialejátszó főként családi videókat, fényképeket futtat, ezen felül az audiólemezeimet archiváltam le, amit nem akarok mozgatni szüleim és a lakásom között. Plusz olyan filmjeim vannak, amiket nem adtak ki.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz StLui #22037 üzenetére

    Van olyan kiadvány, aminek már az éle is szép, lásd a mostani Dark Knight dobozt, de egyébként meg ezeket pont nem élével rendezi az ember a polcra. Fantáziádra bízom, nyilván szépérzék sem árt hozzá.

    "Nem hinném, hogy legtöbbjük a föld kulturális örökségének fontos részei lesznek"

    Már miért ne lennének? Szerinted mi tartozik a kulturális örökségbe, ha nem a minőségi filmek? A kékfény hírek? Egy Ben Hur-ról, Keresztapáról, Szelíd motorosokról, Gladiátorról, Mátrix-ról 100 év múlva is beszélni fognak. Hja, egy Fűrészről nem biztos, de hát nem is kell mindent szart odatenni a polcra. :U

    Nagy különbség van aközött is, hogy valaki egyszerre nem tud 250 eFt helyett 300 eFt-ot kiadni valamire (pláne karácsony előtt, amikor több kiadása is van), meg aközött, hogy havonta - esetlegesen - elkölt pár ezer forintot (látom, nem tudsz elvonatkoztatni a 15-20 eFt-tól, mintha kőbe lenne vésve) BD-re!

    De most mi mellett is akarsz érvelni? Hogy jó dolog lopni? Mert az derék! Nincs olyan, hogy valami ingyen van, aki ezt még a XXI. században elhiszi, azzal valami nincs rendben! Ha valaki nem lát annyira előre, hogy az autóba benzin is fog majd kelleni és biztosítása is lesz, meg alkatrész is kell hozzá, az inkább ne vegyen autót. De magyarhonban ehhez nem elég előrelátók az emberek - tele is a piac banki ebukott autókkal, mert a tetejébe még kellett a kicentizett svájcifrankhitel is. Aztán ezen emberek "végtörlesztését" meg majd jól kifizeti az, aki egyébként normálisan törleszt. Ugyanez az előre nem látás van TV-fronton is, nekem ez a véleményem.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz StLui #22043 üzenetére

    A szemedben szánalmas az, akinek a véleménye nem egyezik a tieddel és még ráadásul érvelni is mer a sajátja mellett? A személyeskedést meg nyugodtan befejezheted azon frissiben!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz StLui #22045 üzenetére

    Ha egyszer is érvelnél, megérteném, de neked csak a szemelyeskedés, a félmondatok kiragadása és a másik mondandójának félremagyarázása a kenyered, ahogy láthattuk már nem egyszer... :N

    Érdekes, hogy mással kulturáltan tudtunk eszmét cserélni a témában, minden indulat nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz BBéci #22048 üzenetére

    "A Matrix együtt emlegetése a többivel, azok alkotói és szereplői számára meglehetősen degradáló. Szerintem."

    A fél karomban mertem volna fogadni, hogy erre ugrasz - már máskor is így volt. :D

    A Mátrix filmtörténeti mérföldkő, több tekintetben is. A hatása 10 évig érződött a filmgyártáson, rendkívül sok filozófust és elmélkedőt mozgatott meg, technikailag is forradalmasította a filmgyártást, az azóta is bőszen használt bullet-time is neki köszönhető, mindenki azt másolta évekig, másolja ma is, a története is elég mélyen szántó. A legnagyobb filmkritikai kiadványok, könyvek is mind az első 25 legnagyobb hatású film között hozzák, 100 év múlva is egyértelműen téma lesz. Attól, hogy neked speciel nem tetszik, ez még elvitathatatlan!

    "Miért lenne lopás, ha valaki, például StLui megosztja velem a filmjeit? Ha elmegyek hozzá és ott nézem meg vagy ha kölcsönadja a lemezét az mennyivel jobb?"

    Ne velem vitatkozz, hanem a törvényalkotókkal! A logikáddal tényleg senki nem venne filmet (sajnos egyébként pontosan ez a nagy magyar valóság is) - ahogy már most is javarészt a gyűjtők tartják el a hazai piacot. Javaslom, néha nézz be filmes fórumokba is, Xpress, stb. Megdöbbentő számokat lehet néha olvasni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz StLui #22050 üzenetére

    Ámen! Nem lehet valaki mindenki kedvence. Szerintem vagyunk itt ezzel egy páran így, nálam jól durvább modorú embereket is találsz itt is, máshol is, akik ráadásul nem érvekkel hatnak, hanem szidalmaznak. Szerencsére a havi egy sértődés mellett a napi szintű köszönetek azért megmaradnak nekem, ez vigasztal. :R

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz gyiku #22052 üzenetére

    Persze, ez így van. Ezért kéne először a fejekben változni, mert valljuk be: nagyon sokan vannak olyanok, akik úgy töltenek le, hogy egyébként simán beleférne nekik anyagilag a termékek megvétele. Ha csak ezen emberek elkezdenének vásárolni, már akkor tudna fele/harmadennyibe kerülni a BD és az is meg tudná venni, aki szerényebb anyagi körülmények közül jön. De még mindig azt mondom, hogy aki igazán szerény anyagi körülmények között él, annak nem az a legnagyobb gondja, hogy hogyan jusson filmhez, mert nézni sincs igazán min.

    "Látatlanban" sosem veszek filmet, sokat járok moziba, illetve rengeteg kritikát olvasok, megvan már, hogy kinek a véleményére adhatok ilyen téren, az elég jól működik.

    Erre egyébként a legjobb példa az, hogy régen csak a moziban volt lehetősége az embereknek filmet nézni, mert otthon még nem volt mivel. A mozi mindig is pénzbe került, régebben még szerényebb körülmények között éltek az emberek, a mozi sem volt arányaiban olcsóbb, akkor mégis tele voltak a filmszínházak, ma meg sok esetben konganak az ürességtől és a hazai DVD/BD forgalmazás is haldoklik. El lehet ezen is gondolkodni picit! Azért ennyire nem szegények az emberek.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz liszi70 #22054 üzenetére

    Szerintem ez inkább pszichés. Amit eddig én láttam sávosodást, az 2 év alatt sem halványodott egy fikarcnyit sem, pedig sokat megy az a TV. Nagyban függ egyébként attól a dolog, hogy milyen tartalmat nézel, ezt viszont már megfigyeltem. A saját G20-am minimális sávja sem változott semmit semmilyen irányban a lassan 2 éves időszak alatt.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz liszi70 #22057 üzenetére

    Akkor ez viszont szerintem nem sávosodás lesz, mert az nem változik. Tapasztalatom szerint sem és a külföldi fórumokon leírtak szerint sem.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz spiky03 #22058 üzenetére

    Abszolút osztom a nézőpontot. Nyilván mindenkinek megvannak a preferenciái, hogy mire költ, mi a hobbija, csak ez tényleg egy furcsa magyar mentalitás, hogy az emberek képesek horror összeget kiadni a hobbijukkal kapcsolatban, hogy minél nagyobb, szebb, jobb legyen az adott dolog, de a járulékos költségekkel már nem számolnak a méregdrága dologhoz (a tipikus példák, amiket már említettem), "majd megoldják okosba' valahogy". Sajnos részben ezért is tartunk itt, ahol tartunk. Szerintem azt egyébként mindenki érzi - legalábbis akinek van erkölcsi érzéke - hogy a helyes az, ha az ember megveszi a filmet, hiszen annak előállítása is pénzbe került, benne van rengeteg ember munkája, a filmgyártó stúdiók befektetett dollárszázmilliói (amik egyre nehezebben térülnek meg a sikeres blockbuster-eket leszámítva). Nyilván ez nem tartható fenn úgy, hogy mindenki csak a rendszeren csüng és élősködik. Sokan érzik is ezt és csak az önigazolás miatt érvelnek a letöltés mellett. Fel lehet róni persze a magyar filmforgalmazásnak, hogy miért nincs fizetős letöltési lehetőség, de meglátásom szerint akkor sem változna szignifikánsan a helyzet: meg lehet nézni, hogy a konzolokra már igen régóta adott ez a lehetőség és mégis milyen szintű a warez ott is. Ja, hogy drága a tartalom és lemezen olcsóbb?! A film sem lenne olcsóbb online, árcsökkenést meg senki ne várjon, amíg nem kezd el vásárolni. Mi, akik régóta vásárolunk, jogosan követelhetjük ezt, de aki még egy filmet nem volt képes megvenni, az nem igazán! Egyébként meglátásom szerint pl. az utóbbi egy évben szerencsére bővült a BD-vásárlók köre, aminek hatása rögtön érződik is az árakon.

    Én nem foglalnék állást abban, hogy mennyi az állás, lényegtelen is, ezt mindenkinek magában kell tisztáznia.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz DjKoxi #22061 üzenetére

    "Azzal viszont nem értek egyet, hogyha többen vásárolnának eredeti BD-ket, akkor olcsóbb lenne."

    Valószínű azért tudna olcsóbb lenni, mert most az egyik legnagyobb probléma, hogy sok kiadványt eleve a legkisebb mennyiségben rendelik meg a forgalmazók a gyártóktól, mert azt sem feltétlen tudják eladni. Minél kisebb a rendelt mennyiség, annál nagyobb az egy korongra jutó járulékos (nyomási-, nyomda-, csomagolási-, szállítási) költség, ami alapján a forgalmazók be tudják állítani az árat. A nagyobb probléma most már az, hogy arra a szinte jutottunk, hogy az alacsony példányszámú eladás miatt egyes kiadványokra Magyarország már rá sem kerül, azok nem jelennek meg nálunk, lásd: Halálos fegyver filmek, Indiana Jones filmek, stb.
    Működik amúgy az árcsökkenés: ahogy említettem is, a picit élénkült BD-forgalomnak hála a Sony pl. lejjebb vitte már az új megjelenések árait is.

    "A moziba járással kapcsolatban meg sok embernek egyáltalán nincs lehetősége eljutni oda. (pl 50 Km-re van a legközelebbi mozi hozzám)"

    Ez sajnos igaz, bár korábban ez is máshogy volt, még falvakban is voltak vetítések kultúrházakban, most meg a nagyobb városokban is megesik, hogy nincs egy normális mozi.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Voice24 #22063 üzenetére

    Valóban ez is hozzátesz az árhoz, de a kiadói árcsökkenés hatása azért érezhető - már ha van. Legjobb példa erre, hogy bizony nem egy 999 Ft-os, 2 eFt-os BD-kiadvány van most is a polcokon, pedig azokon is ott a jogdíj, a jogvédők sápja, stb., igaz, ezek között több független filmes kiadvány is van. Viszont a 3,5 eFt-os BD-árazás most már állandónak mondható, ezt durván fél évvel a megjelenés után simán elérik a filmek - akár csak időszakos akcióban is. Ez azért már nem olyan durva ár, mint mondjuk egy 7 eFt-os debütáláskori ár.

    A TV-vásárlással kapcsolatban: szerintem az átlag magyar nem is 250 eFt-os plazmát vesz, hanem a 100 eFt-os LCD-t. Más kérdés, hogy ez utóbbi sokkal jobban igényli a BD-t, mint mondjuk egy plazma. Meg más kérdés, hogy sokan, akik millió forintért vesznek, azok is inkább letöltenek. De egyébként nézz szét az országban: olyan autókkal közlekednek tömegesen emberek, amik alsó hangon 5-10 mFt közötti értékűek. Közben hivatalosan minimálbéren tengenek-lengenek (ez az egyik legnagyobb probléma egyébként az országban - ezért van döbbenetesen kevés bevétel pl. SZJA-ból). Kimegyek egy szimpla bevásárlásra a boltba és nem tudok úgy hazajönni, hogy ne lássak minimum 5 embert iPhone4-gyel a fülén a 20 perc alatt, ami köztudott, hogy még használtan is majdcsak veri a 100 eFt-ot. Van itt pénz, csak az emberek tipikusan külsőségekre költik, sokan meg hajlamosak felnagyítani a szegény réteget (akik egyébként ténylegesen sokan vannak, de abszolút nem általános). Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy a nagy többség megengedheti magának a havi 3-4 BD megvásárlását, mert nyilván nem így van (sajnos), de az is tény, hogy a lakosság durván 60%-a pénzügyi analfabéta és nem tudja beosztani azt a kevés pénzét sem.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz DjKoxi #22065 üzenetére

    Egy időben (pár éve) eléggé ment a DVD-piac, annak volt köszönhető az az áresés is, aminek hatására most 990 Ft-ért meg tudod venni őket. Sajnos a DVD-vel jelenleg az a helyzet, hogy a kiadók azért tudják ennyiért adni őket, mert az abszolút fapados kiadványokat hozzák be, ócska amaray-tokban, a végletekig lebutított lemezt, ami csak létezik, mert tudják, hogy 2-3 eFt-ot (ennyi egyébként az új DVD-megjelenések ára mostanság) nem nagyon adnak ki rá az emberek. Ezért gyorsan leesik 990 Ft-ra, amennyiért már elmegy. A tragikus az, hogy a DVD-forgalmazás így viszont már nem kifizetődő, ezért egyre-másra maradnak el megjelenések, halmozódnak a félbehagyott sorozatok (az X-akták most megrekedt a 3. évad kiadása után, idén nem folytatódott, pedig 9 évad van - az Xpress az utolsó darab díszdobozokat 1-2 eFt-ért (!) szórja ki), a helyzet nem tartható. Ahogy az Xpress-en fogalmaztak: a hazai forgalmazás sírját már rég megásták, jelenleg már a ravatalozásnál tartunk és minden egyes letöltés, külföldről rendelt (egyébként magyar vonatkozás nélküli) lemez egy-egy szög a magyar piac koporsójába. Majd akkor kapnak észbe a letöltők is, amikor nem lesz szinkron az mkv-kon (vagy maximum a moziban felvett szinkront kapják meg). Már most is megy a sírás a lemezek kapcsán is, hogy miért csak sztereó a magyar szinkron. Miért? Azért, mert nem jön vissza még a szinkronizálás költsége sem! Azért!

    BBéci: az emberek igényessége is megér egy misét, valóban, de azért ne felejtsük el azt sem, hogy elég sok CRT, vagy HD-Ready TV fut még mai napig is. Plusz azt se felejtsük el, hogy a BD50 lejátszásához sem a TV-k beépített lejátszója, de adott esetben még egy jobb asztali lejátszó sem elegendő, a médialejátszók közül is a jobbak kezelik rendesen. Plusz vedd hozzá, hogy vidéken azért a netsebesség sem feltétlen olyan ám, mint máshol. Igény volna szerintem a BD-re, csak a feltételek nem adottak a lejátszásához. Valahol itt vissza is jutunk oda, amiről az elején volt szó, hogy az emberek megveszik a TV-t, de tovább már nem gondolkodnak.
    Ja és még egy szempont: egyre többen néznek filmet mobil eszközön (nagyon sokszor látom), amire szintén nem a penge HD-anyagokat töltik fel.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz batman25 #22068 üzenetére

    A 40" nagyon kicsi lesz. Sajnos már az 50"-oson sem látszik igazán minden részlet fullHD esetében a 3,2 méteres távolságról, de az már azért elfogadható méret lenne.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz BBéci #22071 üzenetére

    Nyilván, de ugyanakkor vedd figyelembe, hogy ha az a réteg, aki jelenleg is megengedhetné magának a BD-vásárlást a letöltés helyett és ezáltal elindulna a BD ára még intenzívebben lefelé, az azért nagy lökést adna a géppark fejlesztésének is. Egy BD-lejátszó 20 eFt-ba kerül, nem egy horror tétel (sőt, most akcióban vehetsz 35 eFt-ért úgy a MM-ban lejátszót, hogy 5 BD-t választhatsz mellé). Te is jobban megvennél egy BD-t, ha mondjuk 1.990 Ft lenne átlagosan. 5-6 eFt-os BD árnál persze, hogy nem tolonganak az emberek a 20 eFt-os lejátszóért sem. Viszont 2 eFt-ot szerintem elég sokan kiadnak a kedvenc filmjükért - ahogy az a DVD-korszakban is megszokott volt, csak ráadásul most sokkal jobb minőséget kapsz. Persze, most már egyébként ilyen áron is nehezebben indul neki az ember, de ezért meg javarészt a letöltés okolható.

    batman25: hát, én TV-nézésre sem javasolnék 40"-os TV-t 3,2 méteres nézési távolságra. Egyébként ilyen távolságra teljesen fölösleges is a fullHD, ráadásul a fullHD LCD-n a TV-adás (pláne az SD) nagyon pocsékul fog kinézni. Ebből az összegből - sőt, kevesebből is - ráadásul már kapsz 50"-os HD-Ready plazmát is. Ott van a Samsung 51E450 úgy 140 eFt környékén, de a Panasonic 50X50 is megáll 180 eFt-ból és akkor van egy döbbenetesen jó minőségű 50"-os HD-Ready TV-d, ami kategóriákkal jobb képet ad a TV-adásból az említett LCD-nél és semmi hátrányát nem érzékelnéd a kisebb felbontásnak.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz batman25 #22074 üzenetére

    Igen, jól látod, hogy plazmapárti vagyok. :D

    Azért részesítem előnyben, mert az ilyen árú LCD-k képminőséget tekintve nem igazán veszik fel a versenyt még a belépő plazmákkal sem. Akár feketeszintet, akár színhűséget, akár mozgásmegjelenítést, akár adott árért elérhető méretet nézel, mindben a plazma a nyerő. Ebben is van DVB-C tuner (ha erre gondolsz), nem attól lesz jó, vagy rossz a TV, az ma már minden TV-ben ott van. A plazma egyetlen hátránya, hogy a túlzottan tartós képelemeket nem szereti, így egyes csatornalogókra figyelni kell, valamint nem szabad rajtahagyni változatlan képtartalmat tartósan. Olvasd el az #1. HSZ-t, sok kérdésedre választ kaphatsz belőle!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz WhiteWalker #22076 üzenetére

    Tudod az a szomorú, hogy ha tisztában vagy a számokkal, akkor lesz igazán lesújtó a dolog: egy átlag BD-kiadványból országosan nem lehet eladni 200-300 darabot. Adott esetben sikerfilmből sem. Senki ne mondja nekem, hogy egy sikerfilmnél nincs 200-300 ember az országban, aki megengedheti magának, hogy BD-t vegyen! Pláne mikor akcióban már nem kerül többe a BD, mint két mozijegy ára és cserében ott van a polcodon, örökre a tied a kedvenc filmed! Szerintem egyetlen budapesti kerületben ennek a számnak a többszöröse van vásárlóerőben, aki megtehetné anyagilag és adott esetben a technikai feltételei is megvannak! Szerencsére azért vannak üdítő kivételek, amikből viszont többszöröse is elmegy, adott esetben már előrendelésben is, csak sajnos nem ez a jellemző.

    Én egyébként a forgalmazási módszereken változtatnék: pofátlanul nyomnám az emberek arcába lépten-nyomon a 2-3 eFt-os BD-ket. Nem csak a multik DVD/BD, részlegén, de mindenhol. Egyébként nagyon érdekes, a Tankcsapda csinálja most ezt az új lemezénél: egy bizonyos benzinkút hálózatában tudod megvenni potom 990 Ft-ért. Szerintem nagyon okos dolog: az emberek 10-20-30 eFt-okat is otthagynak egy kúton, akkor már nem tétel az az 1 eFt. A benzinkutas shop-ok erre az üzletpolitikára jöttek létre és képesek élni még úgy is, hogy az áraik nem ritkán 150-200%-osak a bolti árakhoz képest. Valami ilyesmit tartanék nyerőnek a BD esetében is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Poplacsek #22080 üzenetére

    Szerintem kár erről ábrándozni. Válságban van a Panasonic, örüljünk, ha a mostani méretkategóriák megmaradnak a konzumer-érában, a másik két koreai gyártó sem gondolnám, hogy annyira erőltetné ezt a dolgot, eléggé kevés fogy az ilyen nagy méretű TV-kből. Ilyen méretben már egyébként is inkább projektort, ha a környezet megengedi!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz BBéci #22096 üzenetére

    "Az csak feltételezés, hogy elindulnának lefelé az árak, semmi nem támasztja alá."

    Pont, hogy de! A Sony most csökkentett árat, két egész ezrest az új megjelenéseknél.

    A CD-árazás más tészta, az sosem volt normális nálunk. Ugyanakkor vettem már itthon SACD-t 3 eFt-ért.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz BBéci #22098 üzenetére

    Nem ragadtam ki semmit, a felvetésedre reagáltam: konkrétan az eladások növekedése miatt vált lehetővé az olcsóbb árazás. Ha olvasol filmes fórumokat, ott ez szóba került többször. Ne gondold már, hogy a Sony olyan jó fej, hogy ok nélkül csökkenti az árakat majd' 30%-kal. :N

    Meg lehet nézni az akcióját is, amiről ma már beszéltem. Ezek azért már így elég korrekt árak szerintem, pláne a twinpack-ek esetében, ahol 2,5 eFt-ra jön ki egy film ára. Arra már mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy drága.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz BBéci #22101 üzenetére

    Ez meg már ízlés dolga. Én pl. nagyon örültem a Da Vinci kód - Angyalok és démonok párosnak 2,5 eFt - 2,5 eFt-ért, mindkettő kiváló film. De mondjuk nem nevezném gyengének a Szelíd motorosok - Taxisofőr filmeket sem, mindkettő filmtörténeti klasszikus, ráadásul utóbbi referencia-szintű felújítást kapott. A Sólyom végveszélyben - Lopakodó pack is nagyon baráti, előbbi egy igen erős Ridley Scott film (szerintem kb. az utolsó brutálisan jó háborús film volt), a lemez pedig szintén referencia szintű. Brian élete - Gyalog-galopp szintén elég alap filmek, nagyon közkedveltek és még ha nem is igénylik a BD-t, azért 2,5 eFt-ért szerintem eléggé rendben van darabja, tekintve, hogy DVD-n is annyiba kerülnek mai napig.

    A tényen nem változtat: jóval olcsóbb a BD, mint volt, ez szerintem már abszolút a megfizethető kategória, nem lehet rá mondani, hogy horror összeg lenne 2,5 - 3 eFt egy filmért. Ráadásul a Sony lemezek mindig nagyon jó minőséget képviseltek.

    "Nem olvasok filmes fórumokat, azt sem tudtam, hogy léteznek olyanok. A filmeket nézni kell."

    Ezt meg inkább nem kommentálnám annak tükrében, ahogy az árakat illető trendekről magabiztosan nyilatkozol. :N

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz BBéci #22103 üzenetére

    "A Low Ridert moziban láttam ezer éve"

    Gondolom az Easy Rider-re gondoltál.

    Ha jó minőségben adnák a filmeket a TV-adók, akkor is megvenném a BD-t, mert így azt nézek és akkor, amit akarok, reklámok, csatornalogók, finomított szinkronok és jelenet-kivágások nélkül, a jelenleg elérhető legjobb minőségű hordozóról, eredeti képaránnyal és kadenciával, extrákkal megpakolva.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Lehiñito #22118 üzenetére

    Látod-látod, nem véletlenül terelünk mindenkit a nagyobb méret (és a plazma) felé. Gratulálok, használd egészséggel!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz salapp #22122 üzenetére

    A 15-20 eFt egy irányszám volt, de mint láthatod 1 eFt-ért is van már jópár BD, de 2,5 - 3,5 eFt-ból már A+ kategóriás filmeket tudsz hazavinni kvázi állandó jelleggel. Ilyenből meg szerintem mindenkinek belefér havi 2-3 darab, akinek belefér a nagy TV, tényleg álszent dolog azt mondani, hogy nem. Más kérdés, hogy ennyit se akar rá költeni, mert ott van "ingyen". Belemehetünk abba, hogy egy olcsóbb, csak böngészésre elég netcsomag árán meg lehet spórolni havi 1-2-3 film árát is akár. Megértem, aki nem akar lemezeket halmozni, de jelenleg a filmeket itthon így terjesztik, a kölcsönzés az egyetlen alternatívája, az még olcsóbb is, mint megvenni.

    A technológiaváltással kapcsolatos sirámot sem értem. Semmit nem kötelező megvenned újra BD-n, a DVD-id ugyanúgy működnek továbbra is. Miért lenne pofátlanság? Ja, hogy többre vágysz? Akkor fizesd meg a többletet, ténylegesen ott a több részlet a plusz pénzért a lemezen képben, hangban és extra tartalomban is! Ezért maximum a technológiát okolhatod, hogy miért fejlődik. Azon lehet elmélkedni, hogy de akkor a BD-vásárlással újra kifizeted a jogdíjat is, amit már a DVD-nél megtettél, csakhogy a jogdíj nem filmhez, hanem másolati példányhoz kötődik (ha két példány DVD-t veszel, akkor is kétszer fizeted ki). Én is méltányosnak tartanám, ha mondjuk bevihetném a DVD-példányomat leadni a kiadóhoz és cserébe a BD árának x%-áért megkaphatnám a nagyfelbontású lemezt, de ne lógjon bilibe a kezünk, ez máshol sincs így.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz salapp #22123 üzenetére

    Ez már megint egyéni preferencia kérdése. Akkor neked zenét kell venni, meg sztereó láncot, ha meg filmet akarsz nézni, akkor elmész a moziba és a legújabb filmet is meg tudod nézni 1.500 Ft-ból, az új megjelenésű BD árának harmadából. Olcsóbb is, mint egy drága megjelenítőt, többcsatornás hangrendszert kiépíteni, aminek az árából évekig járhatsz moziba minden héten.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz liszi70 #22125 üzenetére

    Na, igen, ez így reális magyarázat. Sajnos azonos feltételek mellett nem fog változni az intenzitása.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz salapp #22122 üzenetére

    Ja, még egy dolog azoknak, akik a 4k eljövetelével érvelnek a jelenlegi, fullHD felbontású BD-k időtállósága ellen.

    Mi a legnagyobb probléma ma egy TV-vásárláskor? Az, hogy az ember nem győz elég nagyot venni, ugyebár. Mi a második legnagyobb probléma? Az, hogy az ember nem győz elég közel ülni a nagy méretű TV-jéhez sem, ugyebár. Ennek mi az oka? Az, hogy távolabbról nem lát minden részletet, már fullHD felbontás mellett sem. Akkor felteszem a költői kérdést: ugyan mi szükség is van otthonra egy 42-65"-os méretkategóriájú TV-n a 4k felbontásra? Elárulom: semmi a világon! Tökéletes parasztvakítás. Még a 2,5 méteres vetített képnél sincs rá igény. Továbbmegyek: bemész egy mai moziba, ahol egy huszoniksz méter széles vászonra digitális fullHD-t vetítenek neked (mielőtt megkérdené valaki: mindössze egyetlen mozi van Magyarországon, ahol jelenleg 4k vetítés van: Óbudán), elégedett vagy ezzel a fullHD vetített képpel? Mert én még a BD-hez szokott szememmel is az vagyok, de mint az állat! Namost hol lesz neked otthon akkora képátlód, ami ezt a 4k felbontást indokolja? Majd egyszer biztos, mikor olyan lesz, mint az Avatar-ban, hogy az egész hálószobafalad egy LCD-panel, vagy projekciós felület, igen, majd akkor esetleg. Egyébként első körben pont a letöltők szívnák meg a 200-250 GB-os filmméretek miatt.

    Meg lehet nyugodni: több filmes szakember is azt mondja, hogy a jelenlegi BD már bőven az a formátum, ami archiválásra alkalmas és 20 év múlva is tökélees képet tud biztosítani, bőven elég nagy méretben. Addigra már bizonyára lesz nagyobb felbontású adathordozó, de nem lesz semmi gond a jelenlegi BD-vel sem. Abba már ne is menjünk bele, hogy mibe kerül egy nagyobb méretű 4k panel (pláne pixelhia-mentesen). Ne ma lesz az, amikor ez az ugrás megtörténik. Az OLED-et kerek 10 éve várjuk és még mindig sehol nincs háztartási szinten, csak nagyon maximum telefonokban. Na, ez lesz a 4k-val is, én azt mondom.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés