Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz DM-Fan #3258 üzenetére

    Nos, túlpásztázást én valahogy nem találtam a menüben, zoom az van, de csak az előre beállítottak, (zoom1-zoom2-zoom3 meg a többi felbontásbeállítás)
    Még régebben írták, hogy csendnél lehetett érzékelni a G10es szériánál is a zizegést ami kicsit zavaró, nah nekem ez nem volt, és kb ilyen lett nemrég, ezzel van problémám.

  • DEW3yl

    tag

    válasz DM-Fan #3258 üzenetére

    Próbáltam minnél szebben megfogalmazni, de csak nem jutottam annál jobb szóra, hogy hülyeség amit írtál. Hogy ég bele egy panelbe a fekete szín? Addig igaz, hogy kap áramot minden egyes kapilláris. Mondjuk én pixelnek és subpixelnek hívom inkább, de mindegy. Ha teljesen korrektek akarunk lenni, akkor azt tudni kell, hogy feketét igazából nem látunk ha egy plazma (vagy bármilyen más teknológiájú kijelző) müködésben van. A fekete eleve nem szín, hanem tónus és minden szín hiányával érhető el. A plazmák esetében a magas kontraszt arányok és a mély feketék, a nagyon sötét szürkék képzésével érhetők el. Ez valóban nem azt jelenti, hogy a feketének tűnő pixelek nem kapnak áramot, hanem azt, hogy az a kisűlés, amely ezekben végbemegy az minimális (csak az úgynevezett precharge) és a többi, világosabb mező miatt nagyon sötétnek hat. Tehát nem a fekete ég bele a panelbe, hanem a 4:3 aránynál fellépő csíkok kevésbé öregednek el, mint a többi.
    Eleve, ha a fekete ég bele, akkor milyen lesz utána az ott megjelenített kép? Hiszen a feketét úgy hozzák létre a plazmák, hogy a három subpixelből a lehető legkevesebb fényt produkálják, ami azt jelenti, hogy nem használódik úgy el a gáz.

    Screw you guys, I'm going home! Megj.: a teknológia szót nem azért írom eképpen, mert azt hiszem így helyes, hanem nekem így tetszik.

Aktív témák