Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saelin

    veterán

    válasz Frod #66706 üzenetére

    Az irányítása borzasztó kontrollerrel és normálisan testre sem lehet szabni.

    Más:
    Ezer akárhány száz forint most a Store-ban a Life is Strange season pass, így végre be mertem húzni a játékot. Tudtam, olvastam hogy jó játék, sőt, egyik barátom is csak áradozni tudott róla anno, de bennem nem hagyott mély nyomot egy régi "demó", úgyhogy egészen eddig kimaradt. Kicsit szkeptikusan is kezdtem neki az epizód egynek és ugye egy eléggé kopottas, már már ps3-at idéző grafika fogadott. Aztán folytattam tovább. Igyekeztem mindennel és mindenkivel interakcióba lépni, hogy lássam mit is tartogat a játék ha az ember tényleg rászánja az időt és nem csak keresztül rushol rajta. A sok akció orgia után egy igazi terápia a LiS.
    Max képessége egyáltalán nem nevezhető egyedinek, de egy ilyen környezetbe helyezve, és azt használni vagy nem használni egy teljesen más élmény mint amit a videojátékokban megszokhattuk. Sokszor elgondolkodtam azon, hogy mi lenne ha csak hagynám a dolgokat folyni maguktól, ahogy az el van rendve és csak az igazán fontos helyzetekben használnám a lány adottságát. Aztán el is vetettem a gondolatot és úgy tettem mintha én nyertem volna meg ezt az erőt: Minden vacakra felhasználtam és sokszor jól jöttem ki belőle. Igazándiból maga a gameplay nem nagy dolog, hanem a karakterek súlya viszi az egészet a hátán, ami egy story fókuszú játéknál kardinális tud lenni! Ahogy haladtam az epizód vége felé úgy építette fel előttem a játék a karaktereket. Sokszor egészen élethű személyiséget adva nekik. Már előre látom hogy valami igazán jó fog ebből kikerekedni. Szerintem ha valaki eddig valamilyen okból kerülte a játékot az nézzen bele az első epizódba. Az úgy tudom ingyenes, és ha tetszik neki vegye meg ennyiért az SP-t, mert ennyiért szinte már rablás.

    Amíg itthon vagyok szabin úgy tervezem naponta letolok egy epizódot és arról teljesen spoiler mentesen írok ide valamit. Afféle élmény beszámolóként és egyben emlékeztetőül, hogy jön a sorozat harmadik (negyedik?) része is nemsokára.

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Új hozzászólás Aktív témák