Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EasyR

    tag

    válasz Locutus #247 üzenetére

    én ennyit tudok:

    pl: 40pfl9705H/12

    az első két számjegy a kijelző mérete

    a pfl az lcd-t jelenti, a pfp a plazmát (a pf anno jelenthetett plazmát és lcd-t is: flat tv mindkettő)

    a következő szám a tv besorolása (pongyola megfogalmazásban):
    3 belépő -> alap szolgáltatások, alap kijelző
    4 alsó (itthon nincs forgalmazva) ->passz
    5 alsó-közép -> jó kijelző, de csak alap képjavítók, egyes esetekben LED
    6 közép -> LED széria, közepes képjavítással (a csúcshoz képest) nincs belőle túl nagy méret!
    7 felső-közép -> jó kijelző, jó képjavító áramkörök, 2-3 éves innovációk: net tv, 2 csatornás ambilight, led
    8 felső -> minden ami a 7-es szériára jellemző, de kiváló képjavítás + 1-2 éves innovációk
    9 "high-end", csúcs vagy luxus -> 8-as + minden új innováció!

    az ezt követő 3 szám a kategórián belüli modellszám, ami emelkedik, ha egy előző modellév készülékén végeznek frissítést, javítást (pl: 9704 a 2009-es modellévben, most 9705). minél nagyobb, annál komolyabb a készülék! (az modelléven belül)

    a H betű a beépített digitális mpeg4-es tunert jelzi, míg a D betű a digitális mpeg2-est (értelem szerűen itthonra, valaki a szabadon fogható digitális adást akarja nézni, akkor a H-s jelű készüléket kell választania!)

    ezt követheti még egy perjel utáni szám vagy kód, ami ha jól tudom akkor azt jelzi, hogy melyik régiónak készült a tv.

    kb. ennyi.
    a tendencia az autógyártáshoz hasonló: a felsőkategória újdonságai a következő modellév(ek)ben folyamatosan szivárognak lefelé az alsóbb kategóriákba. pár éve még csak a 9-es tévékben volt ambilight, míg ma már a 7-es szériában is megtalálható a feature!

    ha rosszul tudom vagy hiányosan a leírt infóim, akkor nyugodtan kijavíthattok! :R

    ;

Új hozzászólás Aktív témák