Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz koliz1 #12586 üzenetére

    Én másképp látom és pont. (meg aztán ki a fene mondta, hogy csak TV adásokra lenne használva?) Ez a kérdéskör abszolút nem képzi tárgyát az ittlétem céljának.
    De úgy látom itt ezen nem tudtok tovább lépni, sajnálom.

    Élnék itt egy hasonlattal: Ha autót veszel, nem terepjárót veszel csak azért mert a 10méteres bejáród nincs leaszfaltozva.

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • dualcore

    őstag

    válasz koliz1 #12586 üzenetére

    No amit írsz, annak tényleg van realítása. De! az UHD tv-nek akkor van értelme, pl ahogyan én is használom: fotó szerkesztés. Persze csakis és ezért csak UHD-t venni nem érné meg, de én már évek óta nem nézek tv adásokat semmilyen formában. Viszont amatőr fotósként, és otthoni HM hoz nagyon is jó az UHD. Tisztában vagyok vele hogy valós 4K nincs vagy csak nagyon kevés ( és annak is nagy része csak parasztvakítás). Igaz csak felkonvertálva nézem a "kikölcsönzött" filmeket (azt viszont elég sokat) és koncerteket.
    Akkor némi tény is. Persze kipróbálom különböző felbontásokkal is hagyományos (digitális) műsorokkal is a kép minőségét.
    Az 576i az még jóindulattal sem mondható jónak, ahogy Pumma is írta előttem.

    720p (HD) az már igen szép, jó kontrasztokkal után húzás és foltosodás nélkül megy. Óriási javulás.

    1080i ahogyan a legtöbb szolgáltató sugároz nevezve HD-nak, ennek minősége elmarad a 720p től de nem vészesen. Kipróbáltam több csatornával is, és szolgáltatóval is (mindig tv, UPC, SAT Astra)
    Gondolom ennek az oka a váltott soros megjelenítésben keresendő. Némi felhősödés és kis életlenség gyors mozgásnál tapasztalható.

    A1080p ről nem kell írnom, Hibátlan, szép.

    UHD: na az valami nagyon brutal, bár főleg lassan mozgó demo video lelhető fel szabadon. Lenne műholdas adás is, be is van állítva, de persze kódolják a képet.

    Ezt konkrétan a te hozzászólásodhoz írtam, de nem személyeskedésnek szánom, hanem általánosságban.

    Az viszont sajnos tény, hogy az általam kipróbált Philips UHD tv-k kicsit elmaradtak képminőségben a konkurens Sony-tól pl. És nem csak a kifogott 7809 ről van szó konkrétan.

Új hozzászólás Aktív témák