Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eagl3

    veterán

    válasz _NCT #186677 üzenetére

    1.4TSI-ből a 122 loves verzió szerintem vállalható, aki nagyobb költség előjöhet az a vezérléscsere, 3-400 ezer körül lehet most.

  • Lacess

    tag

    válasz _NCT #186677 üzenetére

    Golf VI-ban ugyan az a motorpaletta mint Octavia II Faceliftben (+pár izmosabb kiadás) és a technika is szinte teljesen ugyan az. A "létrán" azért magasabban áll a VW, de nincsenek olyan óriási különbségek.

    Az 1,4TSI azért tud vinni pénzt az 1,6MPI-hez képest. A lánccsere+okoskerék már egy elég szép összeg tud lenni, (bár vezérlést az 1,6-on is kell cserélni, de a költsége csak töredéke) de ott az általad említett turbó is. Valamint sok városi használattal a TSI le fog kokszosodni, ennek tisztíttatása nincs meg 100rongy alatt, és már a vásárláskor szükség lehet rá. Jobban megy, de városban nem fog keveset enni az sem.
    Amiatt az évi egy erdélyi út miatt biztos nem vennék TSI-t. Ha összeadod a TSI többletköltségeit az MPI-hez képest, abból a pénzből simán kijön egy autóbérlés arra az évi 1 alkalomra. Bérelsz egy erős dízelt, assitance-al, és teljes nyugodalommal mehetsz Erdélybe.

    Megane-nal való összehasonlítás: Az MPI is ugyan ez lesz, azaz nem lesz versenyautó, de egy megbízható konstrukció. Nagy elektronikai gondokról én nem tudok, a belső jól bírja. Az Octavianal szokott lenni egy általam ismert probléma a belsővel kapcsolatosan, mégpedig az, hogy az ajtókárpit felső része szokott csúnya lenni, valamiért elválik a kárpit a hordozóról. Nem tudom mennyire általános, de láttam már párat ami, csúnya volt. Mágusé pl. úgy emlékszem hibátlan volt, mikor láttam. (nem akarok hitvitát kirobbantani, de a Megane II semmiképp se legyen összehasonlítás alapja, az az autó finoman szólva sem egy jól sikerült konstrukció, elektronikában meg főleg nem)

    (ez a hsz. is, az előzővel egyetemben, leginkább csak vélemény, nehogy csak miattam rohanj ilyen autót venni, hallgass meg másokat is azért :) )

    [ Szerkesztve ]

    Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

Új hozzászólás Aktív témák