Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pancsermeste

    őstag

    válasz Mágus2 #108720 üzenetére

    "Vigyázni kell vele,mert csak 2000 fordulat fölött jelez, ha ilyenkor 1bar alá esik az olajnyomás."
    Ööö... de nekem éppen inkább alacsony fordulaton jelzett... legtöbbször üresben (~750rpm), piros lámpánál várakozáskor.
    Erre a nyomásmérésre benevezek....

    (#108721) bitpork: Persze, igazad van, én is megálltam volna, ha tudtam volna, de mire lehetőségem lett volna rá, a jelzés is eltűnt, meg ki is értem a forgalomból, na meg az előzmények alapján tudtam, hogy ez ugyan az lehet, mint 2 éve, és akkor se találtam semmi hibát. (meg később a szerelő sem). Akkor, és most is, kb. 20 perc állás után néztem az olajszintet. Nyilván, a középvonaltól lejjebb volt, de a minimum fölött. Amúgy, nagyobb utak előtt mindig megnézem a szintet, ma reggel is így tettem. A középvonal és a max jelzés között volt. Amúgy egyáltalán nem eszi az olajat. Ez nem tudom, hogy lehet, évente szoktam cseréltetni, de soha nem kell után tölteni. Tavaly novemberben volt cserélve 5W40.

    Még annyi, ez nem tudom, mennyire jelent rosszat, de az olajbeöntőnél mindig van egy kis fehéres trutyi (főleg télen, hidegben). Nem sok, és állítólag ez valamennyire természetes is, ha valaki ritkán megy hosszabb utakra, vagyis sokszor rövidebb utakra használja. :U

    -= Pancsermeste® =-

Új hozzászólás Aktív témák