Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Cs.Orsolya #2584 üzenetére

    Ide fűzném, hogy most nem voltam teljesen precíz a fizikát illetően, de ennek a modell szempontjából nincs jelentősége.

    A másik, amit hozzáfűznék, ami a stressz és betegségek témához is kötődik, hogy az idegrendszerünk sokkal gyorsabb, mint amit tudatosítunk a bennük létrejött változásokból. ebből fakadóan, legtöbbször - átlag emberre leosztva - később ismerjük fel, később tudatosítjuk az ingerre adott gondolati-érzelmi-fizikai reakcióinkat, mint ahogyan azok megtörténnek.
    Most került a kezembe egy könyv, ami a fizikai reakciókra való fókuszáláson, és az a mögött rejlő érzelmi és gondolati jelentéseken keresztül tanítja és egíti elő az önismeretet és fejlődést. Ott írja a fickó, hogy sokszor, amikor dühösek vagyunk, hamarabb reagál a testünk azzal, hogy felmegy a pumpánk, és ökölbe szorul a kezünk, mint hogy felfogná a düh érzését magát. Ugyanakkor, a fizikai reakciók kimaradnak a tudotosítási folyamatból, csak az érzéseink alapján döntünk a saját állapotunkról, és szinte reflexesen reagálunk is ilyenkor, mind gondolatilag, mind fizikailag. És ezt lehetne folytatni, de csak azért írtam le, mert nem biztos, hogy a testünk "szilárd részecskéinek" több kell, hogy megmozduljanak, mint a gondolatainknak, csak ez utóbbit jobban észrevesszük, mert javarészt csak a fejünkben élünk...
    A munkámban mindig az a legnehezebb, hogy megtanítani az embereket a testükben is élni, és azon keresztül pontosítani, hogy mi is történik velük igazából...

    (Legközelebb kikapcsolom a gépet zuhanyzás előtt... :U ) :DDD

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • bolondember

    MODERÁTOR

    válasz Cs.Orsolya #2584 üzenetére

    idézzek, Sistah Girl?! ;]

    Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Új hozzászólás Aktív témák