Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andralin

    aktív tag

    Sziasztok!

    Másnál működik a konvertálás kiválasztásának lehetősége?

    Én évek óta rendszeresen fizetek úgy, hogy a "Convert with card issuer" opciót választom fizetéskor.
    Az eladó EUR-ban terheli meg a Paypal számlámat, a kártyám pedig EUR alapú devizakártya, így a forintban fizetés igen nagy szívás lenne az oda-vissza kétszeres váltás extraköltségei miatt.
    Eddig éveken kereszül mindig ki tudtam választani, hogy "Convert with card issuer" és EUR-ban ment a kártyámra a terhelés mindig centre pontosan. De most bármit csinálok, az opció kiválasztása után mindig visszaugrik a paypalos konverzióra és csakazértis forintban akarja megterhelni az EUR alapú kártyámat.

    Próbáltam böngészőt újraindítani, újra bejelentkezni Paypal-ba, de semmi, továbbra se tudom az konvertálás opciót módosítani fizetéskor. Mit tehetnék szerintetek, van erre valami megoldás? Vagy központi hiba lenne, másnál sem működik most ez a dolog?

    Amúgy egyszerűen nonszensz, hogy EUR alapú fizetéskor önhatalmúlag HUF-ban akarják megterhelni az EUR alapú kártyámat és nem engednek választani! Ez nem más mint nyílt lopás, lehúzás, egy rohadt nagy szemétség! :W

    [ Szerkesztve ]

  • Andralin

    aktív tag

    válasz V/ #32661 üzenetére

    Köszönöm a segítségedet, a 4. pontban leírtak szerint átállítottam a konverziót globálisan. Ezután fizetéskor már automatikusan EUR-ban dobta fel az összeget, így már működött a dolog. :R

    > Az utolsó mondatodat meg kár volt leírni, mert nem úgy van és tökéletesem működik a konverziós beállítás.

    Ez nem igaz, ne haragudj. Valamit változtattak, vagy valami elromlott, de ma este nem úgy működött, mint eddig. Éveken keresztül gond nélkül működött a fizetéskori konverzió beállítás és most egyszer csak nem működött, hiába választottam ki mást, mindig visszaugrott a beállítás. Ezt korántsem hívnám tökéletes működésnek. Ez hibás működés.
    De szerencsére az általad javasolt alternatív (globális) beállítást már bevette és elfogadta.

    > Te adtál hozzá €-os deviza kártyát, nem ők.

    Persze, hogy én adtam hozzá annó, hiszen én akartam vele vásárolni, nem ők. :DD

    > Az is egyszerűen nonszensz.

    Ezt kifejtenéd bővebben? Miért lenne nonszensz a Paypalon az EU nagy részében elfogadott, törvényes fizetőeszközként használt devizában, azaz euróban denominált bankkártyát használni? Egy olasz vagy egy német felhasználó szerinted milyen kártyát fog hozzáadni, USD alapút? ;] Mégis mi gond lenne az euróval??? :F

    > A magyar PayPal fiókhoz forintos kártyát lehet hozzáadni.

    És ezt mégis hol olvastad, vagy kitől hallottad? Elárulom neked, hogy 3 éve használom magyar lakcímmel az EUR alapú kártyámat, és 3 év alatt számtalan alkalommal fizettem már vele mindenféle probléma nélkül, EUR-ban megterhelve a kártyát. Hidd el nekem, hogy hozzá lehet adni eurósat is és szuperül működik is vele. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Andralin

    aktív tag

    válasz V/ #32663 üzenetére

    > Az utolsó mondatban nem hibát emlegettél, hanem mást, azt kifogásoltam alapvetően.

    Amit írtam a végén, hogy ez lopás, nos tényleg az lenne, ha nem lehetett volna sehogy módosítani a konverziót. Így hogy volt rá alternatív megoldás, így nem volt lopás.
    Azért akadtam ki, mert mielőtt ide írtam, csináltam egy gyors Google keresést angolul a jelenséggel kapcsolatban, és számtalan fórumoldal jött fel régebbről, ahol panaszkodtak, hogy nem tudnak ők se konverziót választani, így elég súlyos plusz összegeket szakít le a Paypal minden egyes fizetés után azzal, hogy rákényszerítik a vevőt a felelsleges konverzióra. Lássuk be, hogy ha tényleg nem engednek változtatni és rádkényszerítik a konverziót, az nem más, mint nyerészkedés, igencsak tisztességtelen és elfogadhatatlan lehúzás a részükről. Biztos lehetsz benne, hogy szép zsíros bevétele van ezekből a Paypal-nak, nem kell őket mentegetni.
    Szerencsére most tényleg nem ez volt, mert végül volt megoldás neked köszönhetően. De ha a vásárlók egy része nem ennyire céltudatos mint én voltam, nem megy utána a dolognak, hanem úgy van vele, hogy ok, hát nem enged váltani, akkor ez van, fizetek a számomra kedvezőtlen devizában, azok mind megszívják, mert őket a Paypal bőségesen lehúzza. :(((

    > Az hogy fizetéskor állíthatod át mint írtam nem minden esetben lehetséges, ez még nem hiba.

    Szerintem pedig hiba. Ha van egy választási opció, amit enged a rendszer módosítani, majd módosítás után visszaugrik az eredeti állapotra üzenet nélkül, az bizony hiba. Ha inaktív lenne a módosítási opció, vagy le lenne kezelve a dolog egy üzenettel, feljönne egy pop-up, vagy valami, hogy ezért meg azért nem engedélyezett a módosítás, akkor tényleg nem lehetne hibának tekinteni. De itt nem ez a helyzet.

    Amúgy a bankszámlával kapcsolatban tényleg igazad van, abból csak HUF alapút lehet hozzáadni, mondjuk én számlát nem, csak kártyát adtam hozzá a Paypal fiókomhoz.

    Kártyával kapcsolatban viszont szerintem tévedsz, mert úgy gondolom ott nincs semmilyen korlátozás deviza tekintetében magyarországi fiók esetében sem. Az a tény, hogy HUF-ban terhelik a megerősítő összeget még közel sem jelenti azt, hogy más devizában denominált kártyát ne lehetne használni. Amikor HUF terlehés érkezik az EUR alapú kártyámra, az értesítő SMS-ben bizony ott van a pontos HUF összeg, pl. 400 HUF terhelésről, és az, hogy valójában mennyi euróval terhelte meg a bankom a devizaszámlámat a 400 HUF terhelés miatt, az csak napok múlva jelenik meg a számlatörténetben. De ugyanígy van pl. ha USD-ben vásárolok az EUR kártyámmal, akkor is a pontos USD terhelés összeget mutatja az értesítő SMS.

    > A magyar PayPal fiókok forintos alapúak.

    Ezt is szeretném vitatni. Nem így van. Nekem, mivel EUR alapú kártyát használok, primary currency-ként EUR van beállítva és tökéletesen működik minden. A fiókomba bejelentkezéskor pl. úgy mutatja az aktuális egyenlegemet, hogy "€0.00 EUR". Ez a korlátozás csak a bankszámlára érvényes, maga a fiók lehet EUR alapú.

    > (I)Gondolom még olyan ellenőrzés sem történt még nálad, ahol kérték a bankkártya tulajdonlás igazolását, kártyaszám, név és lakcím adatokat a bankkártya számlakivonattal.(/I)

    Így van, még nem volt nálam ilyen ellenőrzés. De ha lenne a jövőben, állok elébe. Nem hiszem, hogy rossz fát tettem volna a tűzre, mert 2018-ban az EU közepén EUR alapú kártyával merészelek fizetgetni a Paypal-on. :B

    [ Szerkesztve ]

  • Andralin

    aktív tag

    válasz V/ #32668 üzenetére

    Nézd, az a helyzet, hogy a Paypal mindig számomra rosszabb árfolyamon konvertál, mint az én magyar bankom. És nem csak a magyar bankok jófejek, hogy jól váltanak, ha egy kicsit keresgélsz a neten angolul a témában, rengetegen panaszkodnak arra, hogy a Paypal saját árfolyamon konvertálása nettó ráfizetés az ügyfélnek. És bizony nagyon sokan nem is figyelnek erre oda, csak nyomják a vásárlást a default Paypal-os konvertálással. Ez nekik busás extra profit. Én ezt lehúzásnak hívom, te akkor hívd ezt üzleti modellnek, szíved joga.

    Konkrétan a Banggood-ról vásárolgatok már három éve, náluk mindig is ki lehetett választani Paypal fizetéskor a konverziót, most pedig ugyanúgy ott a kiválasztási lehetőség, mint eddig, de nem veszi be a rendszer, "Card Issuer" választás után szó nélkül visszaugrik a paypalon konverzióra. Ez számomra tutira hibás működés, bárhogy is próbálod ezt megmagyarázni.

    Rendben elfogadom, hogy a magyar fiókok HUF alapúak, meggyőztél.
    De a hozzászólásaid továbbra is azt sugallják, hogy az EUR alapú kártyával fizetéssel valahol a szürke zónában járok.
    Nos akkor lépjünk magasabb szintre kártyakérdésben: technikailag semmi köze a Paypalnak ahhoz, hogy milyen devizában számolja el a bankom velem a kártyás fizetéseimet. Legális bank által kibocsájtott, online fizetésre engedélyezett, valid Mastercard vagy Visa kártyáról van szó, innentől kezdve már csak a bankom és az én dolgom, hogy HUF-ban, EUR-ban vagy akár USD-ben számolunk el egymás között a kártyás vásárlásaim után. Ehhez egyik kártyaelfogadónak sincs semmi köze. Ha a Paypal felajánlja a konverió választás lehetőségét, akkor pedig az ügyfél választásának megfelelő devizában kell neki a terhelést megtennie a kártyán. Ennyi. Így az egész kérdés - lehet-e magyar számlán EUR alapú kártyát használni - szerintem értelmetlen.

    Egyébként igen sokat használok kártyát külföldön is, személyesen POS vásárlásra, az EU-n kívüli országokban is. Ez az alap mindig, hogy az adott ország devizájában terhelik meg a kártyámat, amely devizában a kapott számla vagy blokk is kibocsájtásra került.
    Nos az elmúlt években egyre gyakrabban futok bele, hogy POS fizetés során megkérdezi a pénztáros, hogy helyi devizában vagy a kártyám kibocsájtó ország alapján HUF-ra konvertálva kérem-e a terhelést, ezt a POS terminálon ki kell választani. Akárcsak a Paypal-nál. Természetesen ha az elfogadó konvertál HUF-ra, az nettó ráfizetés számomra a bankom konvertálásához képest, ezt egyszer kipróbáltam kíváncsiságból HUF kártyával egy kisebb összegű fizetéskor.
    A lényeg, amit ki akarok emelni, olyan soha nem volt, hogy az elfogadó konvertált HUF-ra az én megkérdezésem nélkül. Szerintem ezt tilthatja a kártyatársaságok szabályzata, és ha ez tényleg így van, akkor a Paypal is kutya köteles felajánlani a választás lehetőségét.

  • Andralin

    aktív tag

    válasz hackeeeee #32669 üzenetére

    Láthatólag akkor csak nem én vagyok a hülye, hogy nem tudtam vásárláskor átállítani. :))
    Lássuk be, hogy hiba van náluk és csak a globális beállítás működik most többeknél.

    [ Szerkesztve ]

  • Andralin

    aktív tag

    Sziasztok!
    Ti találkoztatok már olyan hibával (lehúzással), hogy a Paypal fizetés előtt nem engedi megváltoztatni az átváltási árfolyamot? Eddig ilyet soha nem csinált, mindig meg tudtam változtatni. Az opció, hogy a kártyakibocsájtó árfolyamát használjam, most is ott van, de hiába állítom át, ő csak forintban akar terhelni, mikor én EUR-ban vásárolok.

    Már többször megszakítottam a fizetési folyamatot, ki-be léptem a Paypal fiókból, de sokadjára is csak forintban terhelne. Ami extra szívás, mert EUR alapú devizakártyám van hozzárendelve a Paypal fiókomhoz, most ha az EUR fizetést ők HUF-ban terhelik az EUR kártyámra, akkor kétszeresen szívok az oda-vissza váltás miatt. :W
    Mit lehet ilyenkor tenni?

  • Andralin

    aktív tag

    válasz V/ #37675 üzenetére

    iHerb.com webshop-ban vásároltam, EUR devizában, Paypal kártyás fizetéssel.
    A Paypal fizetési oldalon mutatja az EUR összeget és hogy HUF-ban mennyit fog majd terhelni és ott a szokásos link, hogy váltsak át a kibocsájtó általi árfolyamra. Rákattintok, be is jön a pop-up, rákattintok, hogy a kibocsájtó árfolyamát használja, leokézom, és továbbra is azt mutatja, hogy HUF-ban fogok fizetni! Van lehetőségem váltani, de semmi hatása nincs a váltásnak. Régebben mindig át tudtam váltani, most nem engedi.
    Amúgy tele lett a hócipőm a Paypallal, megadtam inkább a kártyám közvetlenül a webshopnak és direktbe fizettem, úgy szépen át is ment a terhelés EUR-ban.

    De kíváncsi lennék, hogy ha legközelebb ilyen lesz, van-e valami megoldás, vagy el kell felejteni a Paypal-t ha nem akar az ember durván ráfizetni a duplaváltásra.

    Amúgy köszi a tippet, beállítottam az itteni leírás szerint állandóra, hogy ne legyen konverzió. Kíváncsi leszek, legközelebb mit csinál majd. De ez akkor is röhej, hogy vásárlás előtt ne engedje átállítani a koverziós opciót.

    [ Szerkesztve ]

  • Andralin

    aktív tag

    válasz V/ #37678 üzenetére

    Nekem bankszámlám nincs hozzárendelve. Egy HUF alapú és egy EUR alapú kártyám van beregisztrálva. Azzal tisztában vagyok, hogy a másodikról a Paypal nem tudja, hogy az deviza alapú, de nem is kell neki tudnia.
    És bizony van dupla váltás, ha a webshoptól EUR-ban érkezik a terhelés, én az EUR alapú kártyámmal fizetem, de a Paypal közben átkonvertálja HUF-ra. Mert akkor a bankom a HUF terhelést a saját árfolyamás vissza fogja EUR-ra konvertálni és úgy ráterhelni az EUR kártyámra. És ez bizony elég borsos dupla konverziót jelent oda-vissza.
    Egyszer véletlen figyelmetlenségből belefutottam már egy ilyenbe, így tudom miről beszélek. Azóta nagyon odafigyelek minden fizetés előtt, hogy milyen devizában akar terhelni a Paypal.

  • Andralin

    aktív tag

    válasz V/ #37702 üzenetére

    Nézd, nálad így volt, elhiszem, láttam a képeket, nálam meg úgy volt ahogy leírtam. Nekem az EUR összeget tegnap a Paypal akarta átváltani HUF-ra és manuálisan nem fogadta el azt a kiválasztott opciót, hogy a kártyakibocsájtó váltson, bármit is próbáltam. Én nem készítettem screenshoot-okat, nem is akarok erről senkit meggyőzni, leírtam, hogy ez volt a gondom, aki nem hiszi el, az nem hiszi el, nem érdekel a dolog.

    És csak segítséget kérni jöttem ide, hogy lehetne ezt kiküszöbölni és ezt meg is kaptam tőled. Ajánlottad az automata opciót amit be is állítottam. Most így csináltam egy próbavásárlást EUR-ban és így már rendben EUR-ban akarja terhelni a kártyámat a Paypal, szóval úgy tűnik a javaslat bevált, működik, remélhetőleg nem lesz vele gondom a jövőben, hagyom így a beállítást.
    Ezért hálás vagyok, köszönöm a segítségedet. :R

Új hozzászólás Aktív témák