Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bareszsopte

    csendes tag

    Üdv.!
    Most találtam meg ezt a fórumot! Nekem is van nem is egy Parkside gépem-szerszámom, megosztanék néhány jellemzőt, tapasztalatot itt róla. Aldis szerszám is van a listában:
    - PEXS 270 C3 270 W-os Excentercsiszoló: 2 év után cserélték, mert egyszer csak terhelés alatt nem forgott a csiszolótalp, üresjáratban működött. Megérte a 8 ezer Ft-ot! Jó fogás és elszívás, hatalmas kábel (4m+) igaz nem neoprén-gumi, hanem műanyag szigetelésű. (H05VVF - A H05 vagy 07RN-F a gumi). A fordulatszabályzás nagy előny. Hasonló tulajdonságú gép pl. Metabo 32 ezerért volt, de kisebb az elszívócsonkja.
    -PWD30 A1 30 literes műhelyporszívó + PFT 30 A1 porzsákok: Gyakorlatilag nem lehet csökkenteni a szívóerejét, úgy megtöltöttem a porzsákot, hogy ki kellett szabdalni a gépből! Korom, hamu, fűrész/csiszolatpor, tégla/ vakolatpor nem akadály neki, mindent kapott. Lefolyót is tisztítottam vele, olyan volt, mint egy DETK...
    - PNKP 105 B1 7 - és PHP 500 E3 11 mm-es ragasztópisztolyok ragasztórudakkal PHPZ 2 A1 : Elsőt nem sokat használtam, utóbbit később vettem. Levehető a tartójáról, úgy is használható egy ideig. A rudak kiszerelése, nagysága miatt kedvező ár-érték arányú, jól megragaszt mindent.
    - POF 1200 D3 Felsőmaró: Itt annyi, hogy a mellékelt másolóhüvelyből le kellett fűrészelni, lemeznyi vastagságú sablonnál használhatatlan volna! Az elszívás jó az adapterrel, de mint minden gépnél nem lehet olyan mélyre nyomni akkor a gépet a marófejjel együtt.
    - PHLGD 2000 A1 Hőlégfúvó: Előnyösen kihasználható a szabályozható hőmérséklet, és a légszállítás mennyisége. Utóbbi maximuma lehetne kicsit magasabb is!
    - PKH 3000 B1 3KW-os műhely-fűtőventilátor: A PTC fűtőtest miatt magasabb hőmérsékletű levegőt fúj, mint a hagyományos acél fűtőszálas társai. A kábele szintén műanyag, nem gumi, de nem rossz. Hideg fokozatban is használható, hamar vissza tud hűlni és melegedni. A termosztát lecsavarásakor kikapcsol a ventilátor is. Az acél szálas gépeknél tovább forog, a többi PTC-s masina nem tudom így működik-e?!
    - PSBSA 20-Li C3 Akkus ütvefúró-csavarozó + PLG 20 A4 töltő- PAP 20 B1 2Ah-s akku kombó + PAP 20 B3 4Ah-s akku: Most vettem. Akác- és tölgyfában is kipróbáltam. Elviszi a 35 mm-es fúrót. 5-6-os hagyományos facsavarokat behajtja előfúrás nélkül is. Utóbbinál kell az 1-es fokozat. Kisebb csavaroknak simán széttöri a fejét.Téglában kipróbáltam 10-12 mm-es vídiás fúróval, nem volt vele gondja. A hagyományos Ni-Cd vagy Mh akkuval rendelkező gépek után furcsa lehet, hogy merüléskor nem fokozatosan lassul a gép, hanem ennél leoldja egy bizonyos feszültség alatt. Mérésem szerint 15 V környékén következik be.
    - PBS3 A2 Speciális bitkészlet - WORKZONE is van: Különleges alakú bitek elektromos eszközök szereléséhez. Valamennyire különbözik a 2 gyártmány bit összetétele. az aldisban racsnis csavarhúzó is van.
    - PSB 3 A1 lépcsős lemezfúró készlet
    - ULGD 5.0 A1 Ultimate Speed akkutöltő: Erről nem lehet rosszat mondani több üzemmódja van. Annyi hátrány, hogy a feszültségmérésnél 0,1-0,15 V-al kevesebbet mutat a hivatalos multiméterekhez képest.
    - Ferrex 5 db-os 60 cm-es SDS fúró készlet: Előnyös a 2 él. Barkács kategóriás 2 és 4 élű típusoknál utóbbiakat meg kellett járatni a betonban, mert nehezen hozták ki a törmeléket.
    - és még sok szerszámom van: Csővágó olló, nyesőolló, teleszkópos karral is, rézcső vágó, Digitális szögmérő, 2"-os csőfogó, homokfúvó pisztoly, rozsdamentes kis kerti kéziszerszámok (virágkanál, kapa, lombseprű), 420 db-os O-gyűrű készlet

    Csináltam tesztvideókat is:
    Hőlégfúvó:
    Akkus ütvefúró-csavarozó

Új hozzászólás Aktív témák