Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aethel

    aktív tag

    Üdv nektek!
    Pár napja kezdett szarakodni egy ASUS rt-ac2400 router ( jó áron jutottam hozzá, nem leszólni :D ) net elérése és ilyen anomáliákat én még nem láttam.
    A jelenség: bekapcsolás vagy reset után 5-10-15 perccel elkezd akadozni a net majd eldobálja a kapcsolatot, végül teljesen megszűnik. Maga a hálózat működik, csak az internet omlik össze. Van rákötve egy NAS, azt elérem. Volt olyan nap hogy kibírt 4-5 órát is. Egyből hardverhibára gondoltam, ezért előkerestem egy régebbi routerem, ami szintén asus de olcsóbb fajta. Ugyanezt a hibát produkálta. Wifi-n és kábelesen is ugyanaz a jelenség. A szolgáltó routeréből közvetlenül gépbe kötve a kábelt tökéletesen megy a net, csak a közbe iktatott routerrel kezdődik a móka. Próbáltam WAN, LAN, AP módban, Router módban, mindenhogy előjön a dolog. Hozzáteszem, másfél évig minden ment rendben.
    Ami változás történt a napokban hogy pár új fogyasztó kerül az elektromos hálózatra kötve és viszonylag régi a ház, régi kábelezéssel és a földelés sem megoldott a szobában ahol ezek a cuccok vannak.
    Elképzelhető hogy 2 új monitor plusz 1 gép extra fogyasztása, vagy az egyik hibás tápja valami zajt csinál az elektromos hálózatban és ez tesz be a routereknek? Annyira nem értek a villanyszereléshez, de az extra fogyasztókon kívül semmi nem változott. Az érdekesség az hogy néha mikor 4-5 órát is ment a net, akkor is ugyanúgy be volt kapcsolva minden. Kihúzva őket sem áll helyre a dolog.

    Szerk.: Most hogy így leírtam, eszembejutott hogy az elektromos elosztóban van valami aktív védelem, de nem egy komoly darab.. azt nem húztam ki, csak az eszközöket.. Este kipróbálom azt is kiiktatni, hátha helyreáll a rend. Vagy totál tévúton járok? :D

    Szerk2.: A szolgáltató routere más elektormos hálózaton van, egy új építésű házban. Ezért vna szükség a routerre ideát a régi építésű házban.

    [ Szerkesztve ]

  • Aethel

    aktív tag

    válasz mezis #56703 üzenetére

    Nincs klíma és egy kissé meleg a szoba, olyan 28 fok van most idebent. Kézrátéttel elég meleg a router, de ha a már kihűlt hideg routert kötöm rá, ott is elkezd 10-15 perc múlva szétesni az internet. Közben kikötöttem minden más eszközt az áramhálózatról, nem segített.
    Mivel a WAN illetve LAN porton is ugyanez történik és egy ideig megy is így (illetve közel két évig nem volt baja) nem gondolom hogy konfig hiba van, ezért az elképzelhető hogy a padlástérben lévő ZTE gyártmányú, ránézésre elég gagyi szolgáltatói router letiltja ezt a lenti routert valamilyen okból? Hívnám én a szolgáltatót hogy "szar a net" de ideküldenek valami alvállalkozó gyógyegeret akinek a legutóbb is én magyaráztam el mi az a crosslink kábel mert ő csak kép (fontos! MOBILRA KIFOTÓZOTT KÉP) alapján szokta ezt csinálni. Azzal nem leszek előbbre, pláne hogy papíron az ő routerük jól megy..csak mert a TV boxok amik rá vannak kötve, tök jól működnek és ha közvetlenül arra dugom a gépet akkor is atomstabil minden. Öcsém is azon lóg, egész nap wowozik :D és nem tapasztal semmi hibát.
    Teljesen tanácstalan vagyok. Rendelek egy sima switchet, megpróbálom csak azt rákötni és hátha segít bár így nem lesz wifi szóval megoldásnak semmiképp sem jó de egy teszt erejéig nincs jobb ötletem.

    Szerk.: rámértem infrás hőmérővel, 36 fokos a router külső borítása.

    [ Szerkesztve ]

  • Aethel

    aktív tag

    Sziasztok!
    Itthoni telekomos optikás routert szeretnék lefokozni a hálózatból olyan módon hogy a 2.5gb-s portjába dugnám az új routert ami a valódi forgalomirányítást végezné. A telekomos routert meg csak kvázi "modemként" használnám.
    Kb. 6 számítógép + 3 IPTV és átlagosan 10 mobil és egyéb eszköz csatlakozik a hálózathoz.
    Mennyire valid hogy az IPTV-ket mindenképp a telekomos routerbe kell nyomnom (valahol mintha ezt olvastam volna) ?
    Mennyire f*szság hogy ezt szeretném megvalósítani? :D
    A telekom router egy Sagemcom Fast5670 típus. Egy microtik router venné át a forgalomirányítást.
    Full amatőr, inkább csak lelkes szinten, valamennyire kényszerűségből próbálok hozzáállni a hálózatokhoz.

Új hozzászólás Aktív témák