Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #38472 üzenetére

    Hát ettől én sokkal prózaibb magyarázatot is tudok: van egy ügyfelem, aki egy mikrohullámú kisebb szolgáltatótól veszi a netet, és ott úgy van, hogyha sima előfizetést kötsz dinamikus IP-vel, akkor egyben nem is látszol kívülről, mert egy NAT-olt alhálóra kerülsz. Ha viszont előfizetsz havi plusz 5000-ért a fix IP-re, akkor kapsz normális publikus IP címet.

    Ugyanezért nem fognak neked portokat sem nyitni.
    Egyszerűen, aki ezt nem használja ki, annak minek.
    Plusz védelmi szint, egy tűzfal az előfizetők felé,
    nem véletlenül tiltják az SMTP portot is.
    Meg lassítja a torrentet, mert nincs 2 irányú kapcsolat,
    szóval csomó előnye van a hálózat szempontjából.

    Akinek meg ez hiányzik pont, mert céges ügyfél,
    és nem csak webböngészni akar, az fizesse meg.
    No meg limitált a kiosztható publikus IP cím mennyisége a kisebb szolgáltatóknál.

    (#38469) Intruder2k5

    Ezért nem állt össze nekem sem ez az egész történet, mert ha tudjuk is a legkülső IP címet, a NAT miatt úgy sem lehet belátni belsőbb szintekre, ha nincsen minden átjárón port nyitva.

    (#38471) Scrym

    Hallod, amikor írtad föntebb, hogy Neked igazából az az IP kell, amit a router kap a szolgáltató alhálózatán (ugye ezt jól értem?), és ezt bentről manuálisan szoktad a routerből kiolvasni, azért írtam, hogy a DynDNS-t nemcsak a routerbe lehet tenni, hanem van annak Win alatt futó kliensprogramja is.

    Amúgy Neked a routerben lévő DDNS a legkülső publikus IP-t adja vissza, és nem azt, amit a router kap a fölötte lévő hálózattól? Ez azért érdekes, mert én úgy tapasztaltam, hogy ilyenkor a DDNS-ek a NAT-olt címet szokták lejelenteni. De ezt is biztos routere válogatja...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák