Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xXdensionXx

    tag

    Sziasztok!

    Ide először írok eddig csak olvasgattam, okultam, javítgattam, átírtam stb., igyekeztem elkerülni a felesleges kérdéseimet, de most akadt egy olyan probléma amit nem tudok megoldani. Jelesül a gond az, hogyha bármely megrendelendő terméknél vagy a rendelések összeadásánlá az összeg 100.000Ft. felé megy akkor hülyeségeket ír ki árnak. Ilyet hogy 1 vagy 2 Ft..
    Erre kérnék valami javaslatot előre is köszi!

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    Sziasztok ismét:D

    Nos előbbi kérdésemre választ még nem leltem, de a segitséget rendületlenül várom.

    Ha valakit érdekel estleg egy kereső optimalizálás mely kis időráfordítással megoldható az kérdezzen bátran közzéteszem amit eddig én elértem vele:D. (pl.: egyedi head title és keywords minden terméknek automatikusan a termék adatlap nézetben meg ilyenek)

    És még valami: ha valakit érdekel hogyan gátolható meg a raktákészleten felüli (túl) rendelés, vagy olyan termék rendelésének gátlása mely raktákészleten épp nullát mutat, az is kérdezzen bátran közzéteszem amit elértem ezzel kapcsolatban is.

    Üdv néktek!

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz vakondka #3574 üzenetére

    Szia Vakondka!

    Már a kosárban is rosz az összeg.

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz vakondka #3576 üzenetére

    Szia Vakondka!

    Próbáltam már az sem segített, végeredmény ugyanaz.

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    Ja link...

    [link]

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz DiabloCorsa #3588 üzenetére

    Diablo!

    Először is NAGYON KÖSZI (de tényleg) az építő kritikát! Hamarosan módosítok a teljes ablakos megjelenésen. A webáruházzal kapcsolatban hát az a helyzet, hogy azt bérli a tulaj nem tudok belenyúlni. Pont azt kívánja a tulaj leváltani erre az Oscommerce webboltra, na haveri alapon ezen törpölök neki több-kevesebb sikerrel. Hát a kapcsolódó weboldal első munkám volt, abszolult kezdő vagyok e téren, remélem nem lett oly rossz.
    Üdv:
    mala.mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    Sziasztok!

    Komoly gondom van az Oscommerce webáruházzal segítsetek!

    Frissen feltelepítve, érintettlenül, még nem piszkálva, de rendeléskor a termékek árának számításakor illetve a végösszegnél 100,000 feletti összeget rosszul írja ki de mindenhol! Még az adminban is a számlákon is a szállítólevélen is mindenhol! Korábbi tipp az volt hogy adatbázis hiba lesz, de szolgáltató rendszergizdája azt mondta az nem lehet hisz abba az van benne és az jön ki belőle amit be illetve kiveszünk mondta. Feltettem a z-cart webáruházat az érdekes módon jól számol és írja ki az összegeket. Én Oscommercét szeretnék használni mivel sokkal jobb a támogatottsága meg számomra érthetőbb lenne ha végre ez a gond megoldódna!

    [link]

    KÉRLEK SEGÍTSETEK EGYSZERŰEN NEM BÍROK RÁJÖNNI!!!!!!!!!!
    :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz Bonasera #3630 üzenetére

    Szia Bonasera!

    Sajna későn olvastam az üzeneted és letöröltem az áruházat! Légyszi áruld már el mit csináltál vele hogy működött!
    Előre is köszi:
    mala.mala :R :R :R :R

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz Bonasera #3632 üzenetére

    Szia!

    Valami ilyesmire gondoltam volna, hát remélem akkor épp bruttóra volt állítva az ár kiíratása.
    Ja próbálgatom azt is ha jól láttam a zencart-nak is oscommerce a motorja, de a meg nem akar bruttó árat kiírni pedig sok olyat tud amit az os-be utólag kell beírni.(pl hivj ár miatt, meg ilyenek) de a fene se igazodik ki azon a php felépítményen.
    No akkor segíts lényci nagy leszek meghálálom!
    Üdv:mala.mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    Sziasztok ismét!

    Nos korábbi gondjaimra eléggé radikális megoldás volt. Emlékeztetőül a gond az volt, hogy 100.000 Ft. feletti összeg esetén a bruttó árakkal nem jól számolt az áruház (1 Ft. meg 2 Ft. stb. volt a felszorzott vagy az összeadott végösszeg). A gondot a tárhelyszolgáltató mysql adatbázisának eltérő karakterkészlete okzohatta, ezért a képletben rosszul értelmezte a decimális pontot amiért a végösszeg végét lehagyta (decimál 0 beállítás.) No a megoldás szolgáltatóváltás volt mely 100%-ig megoldotta az ilyen jellegű gondokat. Külön köszönet DiabloCorsának és Bonaserának az önzetlen és kitartó segítségért, mellyel a gondomat kívánták orvosolni. Köszönöm Vakondka segítségét is aki már korábban megjósólta az adatbázis hibát (hát hiába aki tud az tud na). Bonasera remélem jó lett amit kértél, akit pedig érdekel némi kereső optimalizálási tipp annak hamarosan ide a fórumra megírom mit hogy kell változtatni és hogyan lehet azt is többnyelvűen megoldani.
    Örök hála nektek, az én szemeben mindhárman nagyszerű remek emberek vagytok!
    mala.mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    Sziasztok! Mielőtt beleszaladnánk a keresőoptimalizálásba előtte egy kis alap ismeretanyag a keresőoptimalizálásról.

    Mi is az a keresőoptimalizálás?

    Ehhez tisztázzuk mi célt szolgál is szolgál a kereső oldal. A kereső oldalak tulajdonképpen ingyenes hirdetési felületek a szolgáltatásaikat vagy termékeiket, információikat népszerűsíteni kívánó cégeknek magánszemélyeknek. A felhasználó ezen „hirdetések” között a kereső oldal belső keresőjét használva általa megadott egy vagy több kulcsszóra egyező találatok közül fog kiválasztani a keresési szándékának legmegfelelőbb találatot. Tehát a kereső oldal a kapocs a portékáját kínáló kereskedő és a vevő között.
    Érdekesség: egy jól keresőoptimalizált oldal látogatóinak 70-80%-a érkezik valamelyik kereső oldal felől. Ebből a Google kereső a látogaótk 80-90%-t adja., A látogatók 5-10%-a fog vásárolni az adott oldalról ha az webáruház.

    Hogyan működnek a kereső oldalak?

    A kereső oldalak egy saját adatbázisból működnek ahol az interneten fellehető összes oldal pillanatképe van tárolva szöveges ismertetőjével egyetemben. Ezeket az adatokat kereső robotok gyűjtik össze a világhálóról. Természetesen a keresőrobotok megadott információkat tárolnak csak le, melyeket egy program feldolgoz, egy adott matematikai képlet alapján rangsorolja az oldalakat, ezzel az adott oldalhoz tartozó címet ezzel a ranggal (PAGE RANK „PR”) és tárolja a kereső oldal szerverén. A PR-nek nagy jelentősége lesz majd a továbbiakban.
    Mivel bizonyos oldalak tartalma hasonló lehet, akkor a kereső oldal találati listájában melyik jelenjen meg először. Erre való PR. A PR 0-tól nincs (rangsorolva) 10-ig (legmagasabb besorolás) terjedhet. Ha több oldal bír hasonló tartalommal amit a felhasználó keres akkor a magasabb PR-el rendelkező oldal fog a keresési lista elejére kerülni. A keresők egy oldalon általában 10 találatot jelentetnek meg és itt a bökkenő. Statisztikai adatok alapján a felhasználók több mint 90%-a az első oldalon megjelenő találatok közül választ. A második oldalra kevesebb mint 10%-uk jut el (azért kevesebb mint 10 mert néhányan tovább mennek a 3 oldalra is).

    Honnan tudhatom a Page Rank-ját az oldalamnak?

    Egyszerű. Letöltöd a Goole Toolbart és telepíted a böngésződba telepítéskor pedig engedélyezed a Page Rank megjelenítését. Ha már telepítve van a Googel Toolbar, akkor annak beállításaiban tudod a Page Rank kijelzést engedélyezni. Ezt követően elegendő ha a böngésződbe beírod az oldalad címét és az amint megjelent azonnal kiírja a Rank értékét is. Ha az minimum 2-t mutat akkor nincs nagy gáz 3.as értékig amatőr szinten eljuttatható az oldal ha odafigyelsz rá. Ez felett már napi látogatók számától is nagyon függ a következő Rank.

    Hogyan növelhető a PR?

    Nos a dolog eléggé összetett. Legfontosabb, hogy a keresők egyáltalán lássák az oldalunkat. Ellenőrzése egyszerű: üsd be az oldalad internet címét a keresőbe és figyeld meg mi a találat: ha te webhelyed jelenik meg találatnak akkor van miből kiindulni, ha nem akkor komoly gond van az oldalad gyakorlatilag halott. Ebben az esetben két lehetőség van oldalad felélesztésére: 1. beregisztrálni az oldalt valamelyik lap.hu oldalra aminek legalább 3-4-es a PR-je és várni. Ekkor a keresőrobot a lap.hu oldalról követve a linket mely a te oldaladra mutat meg fogja találni az oldalad és beolvassa. 2. Beregisztrálsz a Google oldalán a keresőbe és előbb utóbb felkeres egy kereső robot.(Úgymond ott ajánlod az oldalad)
    Ezt követő első lépés és nagyon fontos a jól felépített oldal. Az OSC ebből a szempotból rendben van mert jól felépített sok a keresőrobotok számára is olvasható szöveget tartalmazó oldal. Viszont itt akad egy kis BIBI AZ OSC-VEL! Jelesül az, hogy a kereső kulcsszavakat nem lehet beírni az oldalunk fejlécébe és sok más keresők szempontjából fontos adatot sem. Erre is van megoldás melyet itt közzé is teszek.
    Második és szintén fontos, hogy sok jó minőségű (tehát magas PR-ű) oldal hivatkozon a miénkre. Erre kiváló megoldás a különböző lap.hu oldalakra történő regisztrálás valamint nagyobb ingyenes apróhirdetési portálokon elhelyezett apróhirdetés mely a mi oldalunkra mutató linket is tartalmazza.
    Kicsit bő lé tudom de hátha érdekel valakit :D
    Üdv: mala.mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz panpeter #3653 üzenetére

    Heló Péter!

    Ismerős probléma...
    Az áruházadnak milyen karakerkódolást adtál meg?(nem a mysql adatbázisra gondolok) Ha nem UTF-8 akkor próbáld meg azt a magyarosítást letölteni az OSC weboldaláról és azzal használni. Aztán írd meg mi lett.
    Üdv: mala.mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz DiabloCorsa #3652 üzenetére

    Jaj Diablo hát azt nézed ki belőlem, hogy nem néztem meg előtte a te oldalad forráskódját és Page Rank-jét? :DDD :D :DDD :D :R :R :R :R
    Persze, hogy mégnéztem és gratula hozzá szép eredmény, ez is azt mutatja, hogy az OSC egy jól megírt oldal de azért finomítani kell rajta. Erről a részről, hogy ''Én erről biztos nem tudtam, mert beleírtam.'' nos a nálam levő verzióba tuti nincs lehetőség a kulcsszavak megadására, de csak a kulcsszó kevés lenne van attól ideálisabb head kitöltés a keresőrobotok számára. Mire is gondolok itt:
    <title>Oldal címe</title>
    meta name=''title''
    meta name=''author''
    meta name=''description''
    meta name=''keywords''
    meta name=''generator''
    meta name=''robots''
    meta name=''imagetoolbar''
    meta name=''rating''
    meta name=''revisit-after''

    ezeket célszerű használni és ezeket használják ha nem is mindet egyszerre a legtöbb oldalon. Ezzel nem csak a nagyobb Page Rank elérését segítheted elő, hanem azt is, hogy részletesebb információ jelenjen meg az oldaladról a keresőben.
    üdv:mala.mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    Tehát íme az ígért módosítások részletei!

    Aki használja majd valamire az kérem ide írja meg, csak kíváncsi vagyok rá.

    Minden egyes php lpaba amely a főkönyvtában van (ahol az index.php is van) beszúrod a
    <title><?php echo TITLE; ?></title> sor után
    helyet
    ezekett a sorokat
    <meta name=''title'' content=''<?php echo content; ?>''>
    <meta name=''author'' content=''<?php echo author; ?>''>
    <meta name=''description'' content=''<?php echo description; ?>''>
    <meta name=''keywords'' content=''<?php echo keywords; ?>''>
    <meta name=''generator'' content=''<?php echo generator; ?>''>
    <meta name=<?php echo robots; ?>>
    <meta name=<?php echo imagetoolbar; ?>>
    <meta name=<?php echo rating; ?>>
    <meta name=<?php echo revisitafter; ?>>
    Nem mindegyikfájlban fogod megtalálni <title><?php echo TITLE; ?></title> sort oda értelemszerűen nem kell beszúrni semmit.
    Majd az includes/languages/magyar (másoknál /hungarian)/magyar.php (másoknál/hungarian.php) fájlban az alábii módosításokat kell bevinni:
    define('TITLE', 'Webáruház neve'); sor után (kinek hanyadik nekem az 57. sor)
    ezeket a sorokat:
    define('content', 'Webáruház neve');
    define('Szerző/Készítő', '');
    define('description', 'Oldal leírása. Ez megjelenik a kereső találíti listájában is ha elég hosszú a szöveg, ha nincs ilyened akkor a kereső az első oldalról vesz le valami szöveget. Tehát fontos megadni!');
    define('keywords', 'Ide kell írni a kulcsszavakat, lehetőleg olyanokat amik az oldal szövegében is szerepelnek. A Googel tud neked segíteni ezen a linken: https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal?defaultView=2 ');
    define('generator', 'oldalad címe http://www. Előtag nélkül a végére a .hu az kell.');
    define('robots', '''robots'' content=''all''');
    define('imagetoolbar', '''imagetoolbar'' content=''no''');
    define('rating', '''rating'' content=''general''');
    define('revisitafter', '''revisit-after'' content=''3 day''');
    az utolsó négy sort tessék békén hagyni, ott szöveget nem kell változtatni!

    Ha több nyelvű az oldal akkor az adott nyel php (pl english.php az angolra stb.) fájljában a fenti sorokat szintén be kell szúrni és akkor azokon a nyelveken így fogja a kereső robot beszkennelni az oldalad.

    Érdekesebb a termékek oldalának módosítása hiszen oda az volna jó ha az oldal címe a megjelenített termék neve lenne, a keywords az a termék neve és leírása lenne, a descripiton meg a termék leírása. Ekkor a főkönyvtárban levő product_info.php fájlt kell módosítani az alábbiak szerint:

    Nekem 18. sor után amely ez:
    $product_check = tep_db_fetch_array($product_check_query);
    be kel szúrni ezt:
    $product_info_query = tep_db_query(''select p.products_id, pd.products_name, pd.products_description from '' . TABLE_PRODUCTS . '' p, '' . TABLE_PRODUCTS_DESCRIPTION . '' pd where p.products_status = '1' and p.products_id = ''' . (int)$HTTP_GET_VARS['products_id'] . ''' and pd.products_id = p.products_id and pd.language_id = ''' . (int)$languages_id . ''''');
    $product_info = tep_db_fetch_array($product_info_query);
    $products_name = $product_info['products_name'];
    $products_description = $product_info['products_description'];

    majd a fenti beszúrást követően nekem 29. sor helyett amelyez:

    be kell írni ezt:
    <title><?php echo $products_name; ?>, <?php echo TITLE; ?></title>
    <meta name=''title'' content=''<?php echo $products_name; ?>, <?php echo content; ?>''>
    <meta name=''author'' content=''<?php echo author; ?>''>
    <meta name=''description'' content=''<?php echo $products_name; ?>, <?php echo $products_description; ?>''>
    <meta name=''keywords'' content=''<?php echo $products_name; ?>, <?php echo $products_description; ?>''>
    <meta name=''generator'' content=''<?php echo generator; ?>''>
    <meta name=<?php echo robots; ?>>
    <meta name=<?php echo imagetoolbar; ?>>
    <meta name=<?php echo rating; ?>>
    <meta name=<?php echo revisitafter; ?>>

    Ez is nyelvi független lesz hiszen a megfelelő nyelvű termékleírásból fogja venni az adatokat, tehát ha angolra váltasz akkor az adattáblából az angol leírást és nevet fogja kivenni.
    Aztán mentés és kész. Az eredményről meggyőződhetsz ha rámész egy termékre a boltodban és jobb klikkel megnézed a forráskódot.
    Üdv nektek: mala.mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz Bonasera #3658 üzenetére

    Szia Bonasera!

    Már szoktam itt is lenni, bár mostanság elég sok dolgom van, mivel be kell lőnöm a webáruházat meg van hivatalos munkám is. De amikor vagyok kérdezz bátran és ha tudok válaszolok. Ha nem lennék MSN-n akkor írj ide.
    Üdv:mala
    :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    Jaj most látom a az optimalizálsából valami lemaradt! (3657 hozzászólás)

    ott, hogy
    ''majd a fenti beszúrást követően nekem 29. sor helyett amely ez:''

    az nekem 28. sor és nem 29.
    a 28 sor helyére ami ez :
    <title><?php echo TITLE; ?></title>

    és a folytatás már jó.

    Bocsi Üdv mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz panpeter #3655 üzenetére

    Péter!
    Nos a karakterkódolás beállítása az a nyelvi fájlokban van benne define -al és az oldalkbe ez az echo-paranccsal kerül be. Tehát a lényeg ha te az utf-8 magyarosítást töltöted le akkor a webáruházad a nyelvi beállítást követően utf-8 karaktereket fog haználni. Ha ugyanez az utf-8 van beállítva a msql adatbázisban és így sem jól jönnek vissza az adatok akkor lehet hogy azzal az oldallal lesz a gond amivel menedzseled az adatbázisod (phpmyadmin stb.) mert mivel az küldi be ebben az estben a karakereket lehet hogy ott jól látod abban a hiszemben hogy utf -8 rögzül de nem úgy érkeznek oda az adatok így a webáruház nem is tudja onnan rendesen lekérdezni. Érdekesség ha megpróbálsz a webáruház pl. termékleírását az OSC adminjával rögzíteni az adatbázisban, majd akkor azt visszanézni a phpmyadmin-ban akkor is hülyeségeket fogsz látni.
    Lényeg ami lényeg a gond az lehet hogy a mysql és az OSC utf-8 karakter beállítással megy, a phpmyadmin vagy más menedzselő progi meg pl. iso-8859-2 karakterbeállítással megy (latin 2 hungarian, vagy ha jobb tetszik közép európai ISO).
    Ha az így van akkor itt a fórumon valakitől kérjél egy korábbi OSC verziót amihez még iso-8859-2 karakterkódolású magyar fordítás van, és telepítsd azt.
    Ha esetleg az Internet Európánál van a tárhelyed bérelve akkor meg azt javaslom sürgősen válts szolgáltatót mert a fenti gondjaid csak a kezdetiek lesznek. Visszább a fórumban olvashatsz róla. Többen itt MédiaCenter-t választották ebben az esetben tedd te is ezt.

    No röviden ennyi a véleményem erről, én úgy vélem ez lehet a gond.

    Remélem nem lomboztalak le nagyon. A korábbi OSC és magyarosítása kereséséhez itt a fórumon kell szépen kérni és nem publikosan valaki biztos odadja csak ezt ne reklámozd utána mert egy ilyen kidolgozott és kijavított működő webáruház baromi drága ám. Csak itten mi segítjük egymást.

    Üdv néked: mala.mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz cozmo #3664 üzenetére

    Hali Cosmo!

    Nos Cozmo a gond abban lehet ha innen másoltad ki a függvényeket akkor baj lesz az aposztrófokkal és az ideézőjelekkel. Légyszi a frissen bemásolt függvényeknél írd át az aposztrófokat és idézőjelekt a biztonság kedvéért.
    A függvények egy működő webshop kódjából lettek kimásolva (biztosra akartam menni) tehát azok jóknak kell legyenek.

    A másik kódokkal a gond az lehet hogy a saját gépeden futattad vagy futtadod az OSC és eztán átmásoltad a szerverre. Most meg valamit még ott keres mintha még mindig a gépeden lenne. (nekem nem volt fent a gépemen soha wamp nevű program ha jól emlékszem ez valami ingyenes virtuális szerver a saját gépedre) márpedig a te product_info.php-d ott keres valamit (C:\Program Files\wamp\www\catalog\product_info.php ahogy te írtad)

    Üdv: mala.mala

    [Szerkesztve]

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz panpeter #3663 üzenetére

    Hali Péter!
    Nos Péter látom itt karakterkódolás terén nálad vannak sötét foltok (nyugi nálam is :DDD ).
    Tehát a webáruházban felépítéséből fakadóan nincs előre definiálva karakterbeállítás hanem ezt egy állandóval oldották meg. Ez úgy műkszik hogy alabpól telepítést követően angolra van alapértelmezetten állítva a nyelv mely automatikusan az egész áruházban annak minden oldalán definiálja a nyugat európai nyelvi karakterkészletet ami iso-8859-1. Ezt a karakterbeállítást angol nyelvnél például az includes/languages/english.php fájlban tatálod.
    - közben lököm az arcomba befelé a vacsit nyam nyam.... (hiába rendes asszony az enyém idehozta géphez a vacsorám :P :P :P -
    Nos mint a fentiekből kiderül iso-8859-1 nem igen tartalmaz ékezetes betűket tehát neked ilyet feltenni felsleges.
    Ha korábbi magyarostítását nézzek az OSC-nak akkor ott mikor átállítod a nyelvet az adminban telepítést követően angolról alapértelmezett magyarra, akkor mivel ekkor már a karakterbeállítást a php oldalak nem includes/languages/english.php fájlból veszik hanem includes/languages/magyar.php-ból abban meg iso-8859-2 azaz közép európai karakterkészletet állítottak be azért meg fognak jelenni az ékezetes betűk is bár ezt sokan nem szeretik mert un. kalapos ő és ű betűk szoktak megjelenni.
    No más a helyzet az utf-8-al. Éppen terjedő szabványról van szó mely a Föld összes karkterét tartalmazza tehát a kínaitól kezdve a magyaron át a héberig mindet. Itt a magyar ékezetes betűk jól jelennek meg, az új OSC magyarosítása már így állítja be az OSC karakterkódólását. Hátránya ennek, hogy több szerver nem támogatja még az utf-8-at ezért az áruház által küldött e-mailek (vásárlás visszaigazolás, hírlevél stb.) rosszul jelnhetnek meg (tipikus hibajelenség pl. a címzet sorában nem jelennek meg az ékezetes betűk hanem kis és nagybetűk sora van helyette meg különböző érthetelen jelek).
    Tehét a lényeg az OSC php lapjaiban nincs karakterkódolás beállítva, a karakterkódólást mindegyik oldal az éppen beállítot nyelv fő nyelvi fájljából veszi (english.php, magyar.php, stb.)
    No a te eseteben mivel már az adattáblád latin1_swedish_ci-vel lett létrehozva javallom telepítsél újra, ha nem megy akkor a phpmyadmin-ban minden egyes táblát megjelölve és ott a tartalomra kattintva minden egyes oszlopnál állítsd át utf-8ra, vagy latin2_hungarian_ci-re. (még a latin2_hungarian_ci valamennyire comptaibilis az utf-8-al).
    Ha újratelepítesz akkor a meglévő adatbázis összes tábláját töröld, majd az adatbázis nevére kattintás után asszem a tevékenységek gombra kattintva az egybevetésnél állítsd át a karkaterkódolást utf-8-ra. Utána telepítsd az áruházad és a létrejövő táblák már mind utf-8 kódolásúak leszenek. (mondjuk te is látod az újratelepítés az egyszerűbb út).

    Hát fel a fejjel!
    üdv:mala.mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz cozmo #3671 üzenetére

    Szia Cosmo és Belba!

    Természetesen a ne konvertáljon jelölő négyzetet használtam (pont ezért is nincs tele a függvény vigyorgó-síró-dühöngő-guruló és ezeket kombináló fejecskékkel) de mint tudjuk a fórum így is összefossa a fügvényekben az idézőjelekt mert azokat kimásolva két egymásmelletti aposztrófót fogunk kapni.
    Visszatérve a kódokra működnie kell van egy félig kész webároház benne egy próba termékkel ott tökéletesen működik hibakód nincs, bár én nem használtam soha virtuális szervert. A kérdéses fájlt inkább addj egy e-mailt és elküldöm az a tuti akkor biztos jó lesz.
    De a kedvetekért a product_info.php teljes módosított kódokkal egyetemben:

    <?php
    /*
    $Id: product_info.php,v 1.97 2003/07/01 14:34:54 hpdl Exp $

    osCommerce, Open Source E-Commerce Solutions
    http://www.oscommerce.com

    Copyright (c) 2003 osCommerce

    Released under the GNU General Public License
    */

    require('includes/application_top.php');

    require(DIR_WS_LANGUAGES . $language . '/' . FILENAME_PRODUCT_INFO);

    $product_check_query = tep_db_query(''select count(*) as total from '' . TABLE_PRODUCTS . '' p, '' . TABLE_PRODUCTS_DESCRIPTION . '' pd where p.products_status = '1' and p.products_id = ''' . (int)$HTTP_GET_VARS['products_id'] . ''' and pd.products_id = p.products_id and pd.language_id = ''' . (int)$languages_id . ''''');
    $product_check = tep_db_fetch_array($product_check_query);
    $product_info_query = tep_db_query(''select p.products_id, pd.products_name, pd.products_description from '' . TABLE_PRODUCTS . '' p, '' . TABLE_PRODUCTS_DESCRIPTION . '' pd where p.products_status = '1' and p.products_id = ''' . (int)$HTTP_GET_VARS['products_id'] . ''' and pd.products_id = p.products_id and pd.language_id = ''' . (int)$languages_id . ''''');
    $product_info = tep_db_fetch_array($product_info_query);
    $products_name = $product_info['products_name'];
    $products_description = $product_info['products_description'];
    ?>
    <!doctype html public ''-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN''>
    <html <?php echo HTML_PARAMS; ?>>
    <head>
    <meta http-equiv=''Content-Type'' content=''text/html; charset=<?php echo CHARSET; ?>''>
    <title><?php echo $products_name; ?>, <?php echo TITLE; ?></title>
    <meta name=''title'' content=''<?php echo $products_name; ?>, <?php echo content; ?>''>
    <meta name=''author'' content=''<?php echo author; ?>''>
    <meta name=''description'' content=''<?php echo $products_name; ?>, <?php echo $products_description; ?>''>
    <meta name=''keywords'' content=''<?php echo $products_name; ?>, <?php echo $products_description; ?>''>
    <meta name=''generator'' content=''<?php echo generator; ?>''>
    <meta name=<?php echo robots; ?>>
    <meta name=<?php echo imagetoolbar; ?>>
    <meta name=<?php echo rating; ?>>
    <meta name=<?php echo revisitafter; ?>>
    <base href=''<?php echo (($request_type == 'SSL') ? HTTPS_SERVER : HTTP_SERVER) . DIR_WS_CATALOG; ?>''>
    <link rel=''stylesheet'' type=''text/css'' href=''stylesheet.css''>

    Inkább mégsem az egészet mert az baromi hosszú és baromi felesleges is lett volna, csak head rész lett módosítva.

    Hát Üdv néktek!
    mala.mala

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz panpeter #3676 üzenetére

    Szia Péter!

    Kétesélyes vagy utf-8-at vagy iso-8859-2 de az utóbbi a gyakoribb. Adol e-mailt átküldök egy olyan magyarosítást is de figyelj rá mert az OSC egy korábbi verziójára készült, de próbára megteszi majd te kiegészítet az újhoz ha jó lesz.

    Üdv: mala.mala

    U.i.: próbából a includes/languages/hungarian.php fájlban a charset-nél utf-8 helyet írj be iso-8859-2 és nézd meg mi lesz az eredmény. Ha jó akkor használd így!

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz panpeter #3676 üzenetére

    Szia Péter!

    Kétesélyes vagy utf-8-at vagy iso-8859-2 de az utóbbi a gyakoribb. Adol e-mailt átküldök egy olyan magyarosítást is de figyelj rá mert az OSC egy korábbi verziójára készült, de próbára megteszi majd te kiegészítet az újhoz ha jó lesz.

    Üdv: mala.mala

    U.i.: próbából a includes/languages/hungarian.php fájlban a charset-nél utf-8 helyet írj be iso-8859-2 és nézd meg mi lesz az eredmény. Ha jó akkor használd így!

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz cozmo #3688 üzenetére

    Szia Cosmo!

    A forráskódban vagy a webes felületen csinálta??
    Mert ha a forráskódban akkor az igazából lényegtelen, a webes felületen elvileg nem írhat be semmit mert a kód a head részben van. Hmmmm.... érdekes. Amit egyébként kivettél az a description azaz leírás meta tag volt ahova a termék leírását szúrta volna be.
    Az eredményről mint korábban írtam ez csak segít a PR növekedésben de nem csak ettől függ. Sokat jelent az oldaladra mutató linkek száma és minősége (rád utaló oldal-oldalak PR-je) is. Ezen tudsz segíteni ha több lap.hu oldalra beregisztráltatod az oldalad. Javallom keresd fel a www.lap.hu oldalt és a megfelelő kategóriákba regisztráltasd be az oldalad (az egész mutatvány kb. 30 perc perc lehet). Ha csak 10 oldalra regiznek is be már megéri.
    Idő hát ez a legérdekesebb ezt nem lehet előre kiszálmolni. Ha gyakran változik az oldalad tatalma akkor sűrűn ha ritkán akkor kevesebbszer látogatnak meg a kereső robotok. Ezen is segít a lap.hu oldalakra történő regisztráció mivel a robotok a mutató linkeket követik, tehát eltalálnak hozzád is a be vagy regisztrálva. Az apróhirdetési oldalak is jó hivatkozások szoktak lenni ergo adj fel apróhirdetést az oldaladról cégedről. Ha így teszel akkor pár nap, ha nem akkor pár hónap míg beszkenneli a Google az oldalad.
    Üdv: mala.mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz cozmo #3692 üzenetére

    Szia Cosmo!

    Erre a felvetésére válaszolva nem a kódban nyomtál br-t hanem az admin felületen amikor szerkeszted a termékelírát és ott ütsz entert az az áruház az adatbázisban automatice html kóddal rögzíti tehát ott lesz a br, /br is. Ezt a headb-e természetesen entre-s beszúrásként fog megjelenni de ez az oldal kinézetét nem zavarhatja mert a headban van (a keresőrobotot sem fogja zavarni). Az hogy a termék leírás (product description) kétszer volt benne természetes kétszer is van meghívva. Egyszer a meta descripiton-nál, egyszer a keywords-nél is. Ugyanis a keresőbotok szeretik ha a kulcsszavak az oldal felhasználó által látható formájában is visszaköszönnek a head-ben szereplő kulcsszavak. Emeli az oldalad értékét. Az már csak hab a tortán ha a meta description-ban is szerepelnek ugyanezen kulcsszavak.

    Üdv:
    mala.mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz cozmo #3696 üzenetére

    Cosmo!

    Adj egy számot priviben oszt jól megbeszéljük! Szerintem ezt már élőszóban kéne...

    Addig is linkeld be az oldalt légyszi!

    Köszi:
    mala.mala
    :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz cozmo #3698 üzenetére

    Szia Cosmo!

    Az első oldaladon ha jól látom eléggé kusza a head rész és megjelenik a z oldaladon is a szöveg. A gond egy php kód lehet amit túl korán zártál le, még az elején így az utána meghívott szöveg már az oldalon jelenik meg. A hibát ez a sor okozza:
    define('description', 'Minden ami MODDING<br />
    és ebből is a végén a /> jel ami értelmezhető a php kód zárásának is. Nos én ezt kivenném belőle és működni fog szerintem. Egyébként ahogy te is írtad korábban a következő sor eléréséhez elég lenne a <b> használata is, legalábbis én így tudom. Ja a korábbi gondjaidat is ez okozhatta amiért a termékleírás az oldaladon jelent meg és nem a head részben csak.

    Üdv: mala.mala
    :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz qjo #9269 üzenetére

    Szia Qjo!

    Nos talán van a problémádra megoldás!

    Automatikusan a látható ablak méretéhez igazodó képnagyítás torzítás nélkül.

    példaként nézd meg a zeneműbolt.hu weboldalt (igen hosszú ű mivel ékezetes domain)

    Ha kell és érdekel akkor megírom neked hogyan integráld a webáruházba ezt a kis okosságot nem komplikált.

    Üdv néktek!

    mala

    Ja akit érdekel, egy kissé feltúrbózott és ezért egyedi névvel ellátott osc webáruház a MALA OSC v1.0 ingyé' letölthető innen:

    mala.hu

    Átlagostól eltérő funkciói:
    * Google keresőoptimalizálás és keresőoptimalizálási menüpont;
    * minimális rendelési mennyiség megadása;
    * tömeges termékkezelés .csv fájlból;
    * árlista letölthető automatikusan generálódó .xls fájl formában;
    * nyomtatóbarát és teljes árlista;
    * "Ki van online" box a főoldalon, választható termékek a főoldalon;
    * gördülő képek az ajánlott, legújabb és akciós termékek boxokban a főoldalon;
    * mennyiségi árkedvezmény kezelése;
    * mennyiségi box beállítása és megadása;
    * árukészleten túli rendelés tiltása;
    * jogi információk és azok letöltésének lehetősége (közvetlen linkekkel a fogyasztóvédelm stb. oldalakra);
    * elérhetőségek megadási lehetősége térképekkel is.

    Persze azóta tovább fejlődtünk :K

    [ Szerkesztve ]

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz qjo #9294 üzenetére

    Szia Qjo!

    Nos az általam felvázolt megoldás szerint egy kép van feltöltve ami vagy kicsiben jelenik meg vagy nagyban (magyarul nincs bélyegkép, bár majd a következő verzióba beépítek valamilyen automata bélyegkép készítőt mert akkor gyorsabban töltődne be az oldal a sok kép ellenére is ...).
    Tehát 3-4 kép ami kicsinyítve megjelenik az oldalon majd kinagyítható, de ahogy a te általad belinkelt oldalon nézted nem lapozható galériaszerűen.

    Visszatérve Belba hozzászólásához, abba a verzióba ez még nincs benne, abban a hagyományos felugró ablakos képkezelés van, ami a felugró ablakba kiírja a termék nevét, árát (ha több akkor a több árat) raktárkészletet stb.)

    De Belbának igaza van aki relatíve egy jó kezdő csomagot akar akkor bátran póbálja ki a MALA OSC v1.0 FREE csomagot, és várom ide a tapasztalatokat (korábban ez egy működő webshop alapja volt elvileg jónak kéne lennie és nem utolsósorban az adminja teljesen magyar még az adatbázis része is).

    Qjo én az általam belinkelt oldalba a Floatbox-ot integráltam az is egy Lightbox klón.
    Mond a havernak próbálkozzon azzal integrálni nem nehéz csak másolja fel a gyökér könyvtárba és a leírásnak megfelelően módosítsa a product_info.php fjl head részét, és azon részt ahol a termékfotót hívja meg (nem tudom hányadik sor így fejből valahol a body rész után van az eleje felé, az én forráskódom meg már agyon van módosítva)

    Amit meg láttál az a MALA OSC v2.0 verzió volt, de már elkészültem a MALA OSC v3.0 verzióval is amibe integrált felhasználói képgaléria, kommentálható szavazó modul, vendégkönyv, és az általad is áhított fórum van integrálva többek közt.

    megnézheted az alábbi címen:
    playbolt.hu

    No Üdv néktek!

    U.i.: természetesen írj, ha tudok és ahogy időm engedi segítek
    :DD

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz Almosluca #9299 üzenetére

    Szia Almosluca!

    Tesztelve:
    IE legfrissebb verzió, eredmény: kép betöltődése végtelen és a halál közt
    Firefox legfrissebb verzió, eredmény: maga a tökély
    Opera legfrissebb verzió, eredmény: maga a tökély
    Google Chrome legfrissebb verzió, eredmény: kép betöltődése végtelen és a halál közt

    Sorry, valami nem kóser a képkezelés körül ezek szerint, mert eddigi tapasztalataim alapján a két legfinnyásabb és ebből sajnos az egyik nagyon népszerű böngészőn nem megy a képkezelés rendesen.

    Bocsi ha nem dobtalak fel.

    Üdv
    mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz qjo #9296 üzenetére

    Szia Qjo!

    Csak érdekesség nem tudom láttad -e de pl Floatboxba integrált Flash lejtászó?

    Ugyebár nem csak termékfotó lehet a termékről hanem videó is például DVD árusításánál, vagy horgászcucc bemutatásánál is.

    Működés közben alább linken:

    szintén zeneműbolt

    És csak kattints a zenelejátszó ikonra.

    Ez csak így ötlet gyanánt...

    Üdv:
    mala

    [ Szerkesztve ]

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz atta10 #9313 üzenetére

    Szia Atta10!

    Természetesen szavazható és kommentálható minden kép, egy felhasználó 6 képet tölthet fel kizárólag jpg képeket (illetve ezek alternatíváit) amelyek mérete és mind KB-ban mind pedig pixelben szabályozható, illetve van egy toplista is ahol szavazatok száma átlagos értékelése majd legfrissebb utolsó szavazat alapján sorba is teszi őket. Természetesen a szavazó rendszer rögzíti az ip címet is így egy IP-ről egyszer enged szavazni, valamint kérhető a felhasználó által értesítő levél szavazás illetve hozzászólás érkezésekor, illetve védve van html kódokat tartalmazó hozzászólás beküldése ellen, valamint törölhető és szerkeszthető a hozzászólások az adminból.

    Ez a bővítmény letölthető innen:

    http://oscommerce-photo-gallery.micrographx.be/

    bár ennek adminja szinte nincs is, nincs benne szavazómodul, se gördülő doboz és sok minden más sem amit utólag beleírtam, de kiindulási alapnak tökéletes. Szavazó modulnak egy ajax vote szavazó modult használtam kiindulásnak az lett kicsit átalakítva, a galériához ((ha már a kép ajaxos a szavazómodul is legyen az címszóval :D )

    az ajax vote szavazó modult meg innen szedtem le:

    http://addons.oscommerce.com/info/5014

    Aztán csak idő meg türelem ja meg idő ha nem mondtam volna még több idő és türelem és szépen össze lehet hozni a kettőt egybe aztán meg az osc-be :DD

    Hát ennyi lenne:

    Üdv néktek:

    mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz Belba #9319 üzenetére

    Szia Belba!

    Jesszusom te éled az életed, hogy ilyen gyors vagy? Sose érlek utol.... :R

    No a harmadik az lehet az Admin felületen a Főbeállítások alatt az Áruház neve opció.

    llletve ha a MALA OSC v1.0 verzióját vagy az oldalamról letöltött 2.2RC2a verziót használod akkor a Főbeállítások menüpont alatt van egy Kereső optimalizálás menüpont és ott az Oldalad címe beállításnál lehet még átírni.

    Ha jobban belegondolok akkor ez 4. vagy 5. volt? Ki tudja....

    Üdv:

    mala :DDD

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz Belba #9326 üzenetére

    Szia Belba!

    Na, most lehet én emlékszem rosszul (tévedés jogát mindig fenntartom magamnak) de az osc alapból nem az adatbázisból hívja meg az oldal címét.
    Mindjárt megnézzem.....
    Meg is van a telepítő sql fájl szerint:

    INSERT INTO configuration (configuration_title, configuration_key, configuration_value, configuration_description, configuration_group_id, sort_order, date_added) VALUES ('Áruház neve', 'STORE_NAME', 'Próba', 'A webáruház neve', '1', '1', now());

    Tehát mint látszik (legalábbis az én olvasatomban) a Főbeállítások menüpontban lenne Store name az angol verzióban és Belbának abban igaza van csakugyan STORE_NAME kóddal hívja a php fájlba csak közvetlenül az adatbázisból a bolt nevét de nem az oldal címéhez. Asszem ezt az e-mailhez meg a számlához meg ilyenekhez használja az árauház.

    De ezzel szemben, ha jól emlékszem a head részben az oldal címe a TITLE kóddal van meghívva az alábbi kód szerint:

    <title><?php echo TITLE; ?></title>

    mely ha nem tévedek a magyar.php vagy hungarian.php (vagy ami neked van) lesz megadva ha minden igaz.
    Mindjárt nézem azt is.....
    ott is van az:

    define('TITLE', 'Próba áruház');

    helyileg a telepítési könyvtár/includes/languages/magyar.php vagy hungarian.php (vagy ami neked van)

    No, ha segítettem akkor szívesen!
    Ha tévedtem akkor bocsi!

    Üdv:

    mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    Sziasztok!

    Na mizu míg nem voltam???

    Gondoltam megosztom veletek a jó hírt mivel Mezso kicsit el lehet most foglalva.

    2009-03-02-n este 21-kor megszületett Mezso kislánya Kinga, 4150 grammal és 55 centivel (jó nagyra sikerült :C )

    Gratulálok neki és jó egészséget kívánok az egész családjának!
    :C :DD :C :DD ;) ;) :K :C :DD :DDD :K

    Üdv nektek!

    mala

    [ Szerkesztve ]

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    Sziasztok!

    Látom sokan kipróbáltátok MALA OSC v1.0 verzióját vagy az átdolgozott 2.2Rc2a verziót.

    Milyen tapasztalatok vannak?

    Üdv:

    mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz lacus28 #9510 üzenetére

    Szia lacus 28!

    Megoldás egyszerű!

    Bemész a telepítési könyvtár includes/ könyvtárába és átírod a configure.php fájl attribútumait 444 - ről 777- re. Ezt megteheted kétféleképpen: totalcommander vagy hasonló fájlkezelő segítségével ftp kapcsolaton keresztül, ha ezt a tárhelyszolgáltató nem engedi akkor minden bizonnyal elérhetővé tett a számodra a tárhely adminisztrációs felületről egy fájlkezelőt amivel ezt megteheted. Ha végeztél a módosítással ne feledd visszaállítani a configure.php fájl jogosultságait.

    Emlékeztető: 444 nem írható csak olvasható
    777 írható

    Üdv:

    mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz Kolli7 #9516 üzenetére

    Szia Kolli7!

    Köszönöm szépen, ennyi meló után jólesik a dícséret.

    Hamarosan elérhető lesz a MALA OSC v2.0 verzió is ingyen, mivel lassan befejezem a MALA OSC v3.0 verziót.
    Ez vélhetőleg 1 hónapon belül lesz, mivel most az apróbb hibákat javítjuk és tesztelünk ezerrel. A tesztelési fázissal már áttértünk egy éles rendszeren való futtatásra megtekinthetitek itt:


    playbolt.hu

    Nagyon örülnék neki, ha hibát találtok benne valahol, azt megírnátok, de óvatosan a regisztrációval meg a rendeléssel mert ez egy működő webbolt (még a végén kiküldik :Y )

    Tudjátok majd nyáron kb. kezdem a MALA OSC v4.0 verziót amint az is kész lesz akkor a MALA OSC v3.0 válik FREE-vé.

    Az, hogy a korábbi verziót ingyenesen letölthetővé teszem (regisztráció után, de ide is kell regisztrálni ha akarok valamit ugyebár) csak az itt működő OSC közösség miatt van így. Legalább valamit én is teszek már az OSC közösségért, akik sok okos tippel segítettetek engem is többek közt. :R :R :R :R

    A playbolt.hu dizájnjáért meg én kérek elnézést de az oldal tulaja akart ilyet. Hibák többsége már kijavítva, most finomítások vannak mint pl.: szavazók között is lehessen sorsolni nyereményt, tehát a rendszer rögzítse ki melyik témában szavazott, kikapcsolható automata e-mail a saját képre érkezett szavazatokról és hozzászólásokról, automata e-mail az adminisztrátornak a fórumba érkezett hozzászólásokról, létrehozott új témákról, regisztráció és minden kitölthető űrlap védelme biztonsági kóddal ami jól olvasható a felhasználónak de programnak nem meg ilyen apró finomítások folynak most.

    Tehát dolgozok ezerrel :DDD

    Üdv nektek!

    mala

    [ Szerkesztve ]

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz Pilu 007 #9521 üzenetére

    Szia Pilu007!

    Igen van ilyen bővítmény (nálam szépen magyarul is megy) megtalálható a MALA OSC v1.0 verziójában is már.

    Ha kellene neked csak írj, pár perc alatt felteszem neked.

    Ami kell hozzá:
    teljes ftp és admin hozzáférés.

    A cucc .csv fájlból dolgozik, de ezt az excel kezeli.

    Nem, nem kell érte fizetni egy baráti hátraveregetés is megteszi majd. :K :K

    Üdv:

    mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz Pilu 007 #9525 üzenetére

    Szia Pilu007!

    Nos az ami nálam fut nem ilyen.

    Két táblából vesz alapadatokat:
    TABLE_PRODUCTS = products tábla
    TABLE_PRODUCTS_DESCRIPTION = products_description tábla

    Ezeken belül ha vannak extra mezők megadhatóak, könnyen, hogy azt is kezelje.

    Ha olyan terméket vagy kategóriát vagy gyártót hozol létra mai nincs az adatbázisodban akkor azokat automatikusan létrehozza, ha olyan terméket viszel fel ami már létezik akkor azt automatikusan módosítja az új adatokkal.
    A termékeket a Modell vagy Cikkszám szerint azonosítja, tehat annak a mezőnek nem szabad üresnek lenni, illetve nem lehet az adatbázisodban két vagy öbb olyan termék amelyeknek azonos a Modell vagy Cikkszámuk.

    Természetesen a függvények működnek de arra ügyelj, hogy a .csv mentésekor véletlen se xls formátumba ments, illetve nehogy az ár helyet magát a függvény mentse le.

    A táblázatok formátuma kötött azokat a szabályokat be kell tartani. Nálam lehetőség van csak bizonyos adatokat tartalmazó táblázat letöltésére, amelyeket vagy te választasz ki az előre definiált lehetőségek közül, vagy te adot meg mely adatok szerepeljenek a csv fájlban.
    Magyarul ha árat akarsz frissíteni elegendő csak az árat esetleg a termék nevét tartalmazó fájl letöltésére is.

    De ismétlen ez az a verzió ami nálam működik.

    Üdv neked!

    mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz Pilu 007 #9529 üzenetére

    Szia Pilu007!

    Ha nem gond akkor megcsináltam, és kezeli a .csv fájl az extra tábláidat is.

    Használt egészséggel és ne feledd: mielőtt feltöltenél bármit is .csv-ből előtte mentsd le a teljes adatbázisod!

    Üdv:

    mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    Sziasztok Kedves Hölgyek!

    Hát gondolkoztatok -e már mi a Nő nékünk?
    Ő az anya, akinek testén át e világba léptünk, az első és végtelen önfeláldozás.
    Ő őrzi első lépteink, törli le könnyeink, testéből etet, szeretetéből nevel,
    Ő az ki mindig megbocsát, ha kell és soha nem enged el,
    Ő a fény, a meleg és minden ami jó,
    Ő ki semmihez sem fogható és semmivel sem pótolható.

    Ahogy tudatunk lassan a világra nyílik, Ő maga is átalakul, megváltozik.
    Előbb Isteni szépség, ideál, költők ihletője, szerelem és őrület forrása,
    Majd társunk a jóban és rosszban, életünk néma napszámosa,
    Vetett ágy, vasalt ing, étel-ital, kedvesség, szerelem, s a test gyönyöre,
    Az apokalipszis kínja és egyben a mennyország ígérete.

    Mindez Ő, egy személyben, lelkünk másik fele, aki értünk létezik és mi őérte.
    Köszöntöm hát Őket, a NŐKET, kívánom nekik mindazt a szépet, amit érettünk ma és minden áldott nap önként megtesznek.
    :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

    mala

    [ Szerkesztve ]

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    Sziasztok!

    Valami tapasztalat vagy újítás?

    Üdv:

    mala

    [ Szerkesztve ]

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    Sziasztok!

    Valaki felvetette korábban a valutakezelés problémáját, és mint gondolom észrevettétek nem működik a pénznem frissítése az áruházban, mivel sem az elsődleges sem a másodlagos szervert nem éri el a rendszer.

    Nos a problémát részben megoldottam kijavítottam az elsődleges szerver hibáját.
    Azért részben mert a másodlagos szerver hibáját még nem javítottam ki.

    A megoldás eléggé egyszerű, megváltozott az elsődleges szerver elérési útja amit ki kell javítani.

    Menete:

    keresd meg a telepítési könyvtár/admin/includes/functions/localization.php fájlt és nyisd meg szerkesztésre.

    Keresd meg a következő sort, ami fájl legelején nekem a 14. sorban van:

    $page = file('http://www.oanda.com/convert/fxdaily?value=1&redirected=1&exch=' . $code . '&format=CSV&dest=Get+Table&sel_list=' . $base);

    és cseréld erre:

    $page = file('http://www.oanda.com/convert/fxdaily?redirected=1&exch=' . $code . '&format=CSV&dest=Get+Table&sel_list=' . $base);

    Mint látható összességében a

    value=1&

    kódot kell kivenni a linkből és már jó is.

    Amire figyelni kell a a valuta kódjának megadása, ami ha rossz akkor nem tudja beazonosítani a valutát.

    A valuta kódokat megtekinthetitek az oanda weboldalon, innen szedi egyébként az árfolyamokat az áruház.

    Ha meglesz a másodlagos szerver is akkor szólok.

    Üdv nektek!

    mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    Sziasztok!

    Lemaradt pár info.

    Példa ha euróban adod meg a termék árát az adminisztrációs felületen, de a katalógus oldalon már forintban kereskedsz vele, és adminisztrációs felületről gombnyomásra akarod frissíteni az árfolyamot, de a vevőnek nem ajánlod fel a választás lehetőségét a két pénznem közül.

    Ha például az ugráló árfolyam miatt a termékfelvitelnél euróban akarod megadni, de a katalógus oldalon már forintban akarod árulni a beállítások menete a következő.

    Első lépés:
    Az előbbi hozzászólásban leírtak szerint javitsd ki a valuta szerve elérési útját.

    Második lépés:
    Adminisztrációs felületen a "Főbeállítások" menüpont alatt az "Alapértelmezett nyelv pénznemének csatolása" opciót állítsd "true"-ra;

    Harmadik lépés:
    "Helymeghatározó" menüpont alatt a Magyar pénznemet a következő adatokkal definiáld:
    Pénznem: Hungarian Forint
    Kód: HUF
    az eurót pedig imígy:
    Pénznem: Euro
    Kód:EUR

    Negyedik lépés:
    Alapértelmezettnek állítsd be az eurót, majd kattintsd a pénznem frissítése gombra. Ha esetleg elsőre nem frissít akkor próbáld újra lehet hogy, a szerver terhelt kicsit.

    Ötödik lépés (opcionális, ha nem szeretnéd, hogy a vásárlók választhassanak a pénznemek közül):
    Nyisd meg szerkesztésre a telepítési könyvtár/includes/column_right.php fájlt keresd meg az alábbi sort:

    include(DIR_WS_BOXES . 'currencies.php');

    cseréld erre:

    //include(DIR_WS_BOXES . 'currencies.php');

    Ha column_right.php fájlban nem találod akkor keresd a ugyanitt a column_left.php fájlban vélhetőleg ott lesz.

    Ötödik lépés (avagy ha volt opcionális ötödik lépés akkor a Hatodik lépés):
    Végül add meg a termékek árát euróban és nézd meg a végeredményt a katalógus oldalon.

    Megjegyzés: azért azt ne várjuk el az áruháztól, hogy keverve kezelje az árfolyamokat csak egy pénznemből (az alapértelmezettből) számol a másikba. Tehát jelen esetben minden termék árát euróban megadva számol át forintba. Olyat nem tud, hogy felét euróban adod meg a másik felét forintban, és abból ami euró volt forintba teszi a forintban megadottat meg nem váltja sehova.

    Üdv nektek!

    mala

    [ Szerkesztve ]

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz Belba #9565 üzenetére

    Szia Belba!

    Nos megnéztem:

    MNB legfrissebb állása szerint: EUR euro 1 310,83 Ft. (Középárfolyam)

    oanda szerver alapján (innen és ezzel dolgozik az osc is): Euro EUR 318.269 Ft. (Base Currency, hevenyészett fordításban alap árfolyam ha jól tudom ez megfelel a mi középárfolyamunknak talán?)

    Üdv nektek!

    mala

    [ Szerkesztve ]

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz Bonasera #9581 üzenetére

    Szia Bonasera!

    Nos fogalmam sincs ingyenes tárhelyen hogyan bazsevál a cucc, de korábbi hozzászólások tapasztalatai alapján nem igazán megy. Javaslom, ha már webáruházat akar az ismerős, akkor keressen meg, megoldjuk a tárhelygondját domainnestől egyetemben, és ott biztosan tökéletesen fut a cucc.

    Nem éri meg küszködni ingyenes tárhellyel, mert több vele a szívás mint amennyit megspórolhat vele.

    Üdv nektek!

    mala

    U.i.:
    Én se feledem el azt az ominózus flash esetet remélem jó lett :C

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz Almosluca #9638 üzenetére

    Szia Almosluca!

    Hát Én voltam az a bártortalan aki megpróbált segíteni lacusnak. Nos én nem tudom, hogy az Ő tárhelyszolgáltatója, hogy nyomatja, de az elég gáz szerintem, hogy lacusnak nem volt egyszerűen ftp hozzáférése a saját tárhelyéhez mert nem kapott.
    Valami webes felületű fájlkezelővel másolgatta fel a tárhelyére a fájlokat.

    Hát kövezzetek meg de nekem ez akkor is fura. Olyan mintha vettem volna egy mobiltelefont aztán hívásokat tudnék fogadni meg hívni is mindenkit csak a telefon menürendszeréhez nem férnék hozzá.

    Hát ennyit szóltam volna hozzá, de lacus szíve joga melyik szolgáltatót válassza de ahol most van ennyi pénzért ba******-us, hát én se vagyok épp a legolcsóbb de még így is harmad áron dolgozok hozzájuk képest.

    Na de nem fényezem itten magam ez nem az a hely.

    Emberek találtam egy szép nagy bugot az osc-be, oszt jól meg is szívtam vele mire kijavítottam. Javaslom akinek van tüzetes tanulmányozza át az error_log fájlját, és ha az application_top fájlban hibákat generál a shop az add_current_page() funkció hívása körül akkor keressen meg vagy csak simán írjon ide.

    A hibát furcsa mód teljesen véletlenszerűen generálja az áruház (én például észre sem vettem, pedig 9 féle böngészővel teszteltem, csak feltűnt a rengeteg hibakód az logfájlban) eddigi tapasztalat alapján a Firefox böngészővel. Pl.: google találati listából a találatra kattintva ezzel a kóddal elszáll az áruház, vagy nézegeted az áruházat és az egyik termék nyitásánál elszáll az áruház de olyan szinten, hogy addig nem is megy tovább és meg se nyitja a böngésző sehogy amik az előzményeket nem üríted belőle.

    Nekem főleg akkor jött elő a gond amikor komolyabb dolgokat kezdtem bele integrálni, mint pl. lightbox meg ilyenek.

    Gondoltam szólok hátha valakinek ilyen gondja van vagy esetleg lesz.

    Üdv nektek

    mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz atta10 #9524 üzenetére

    Szia atta10!

    Kész vagyok a Fórumoddal meg szavazható képgalériáddal használd egészséggel!

    Írtam privit is tesztelgessétek szorgalmasan.

    Üdv nektek:

    mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz acidrush #9678 üzenetére

    Szia acidrush!

    Nos vakondkához (ossz mester :R :R :R ) csak csatlakozni tudok. Kb. 2 éves ez a vírus valami trójai program. Én speciel Kaspersky Antivírust használok (céges gép lévén jogtisztán) az élből megfogta a kicsikét. Ez a vírus (sajnos tapasztalat alapján) az index.php állományokat fertőzi meg (én legalábbis akkoriban máshol nem találtam nyomát).

    Általam javasolt megoldás:

    1. Normális vírusirtó (lehet nem kéne sajnálni a pénzt egy jogtiszta verzióra, szerintem évi 10-15 ropit megér).

    2. én a helyedben írásvédetté tenni az index.php állományokat (CHMOD 444) elvileg azokat az áruház ugyis csak olvassa és nem kell írhatóaknak lenniük a használathoz.

    Üdv nektek:

    mala

    U.i.: ne keseredj el nagyon, sokan benyelték már ezt a vírust (köztük sajnos én is úgy 1,5-2 éve).

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

  • xXdensionXx

    tag

    válasz Fenybenjaro #9755 üzenetére

    Szia Fenybenjaro!

    Az a helyzet, hogy nem minden videónak és írott szövegnek kell hinni amit a neten találsz.
    Evidens ha a catalog mappát másolod fel akkor abban is kell keresni azt a fájlt amivel a webáruházad működik. Minden szerver alapbeállításban a ráirányított domain nevet (esetedben a webshoponline.hu) az szerver gyökérkönyvtárában (az a gyökérkönyvtár amit te látsz) index.html avagy index.php állományára irányítja tehát amikor beírod a domain nevet akkor ezen fájlok egyikét igyekszik megnyitni a böngésző.
    Tehát ha te ebben a gyökérkönyvtárban létrehozol egy mappát (pl catalog) akkor mint egy normál számítógép esetében is változik az index.php vagy index.html fájl elérési útja, így ennek megfelelően kell beírni a böngészőbe a címet (eseteben www.webshoponline.hu/catalog) ezen beállítások természetesen utólag megváltoztathatóak a telepítési könyvtár/includes/configure.php illetve a telepítési könyvtár/admin/includes/configure.php fájlok megfelelő sorainek átírásával.
    Röviden a catalog könyvtár tartalmát kimásolod a gépedre és majd visszamásolod a szervere de nem a catalog könyvtárba hanem a gyökér könyvtárba (eseteben eggyel feljebb mint a catalog) majd a fenti két fájlt kinyitod szerkesztésre és ahol a catalog szöveget találod egy / előtt vagy után azt töröld. Figyelj hogy sehol ne hagyj lehetőleg egymás mellet két / jelet, illetve ahol a sor végén / jel volt ott a catalog szöveg törlése után is maradjon egy / jel.
    Elvileg ha jól csináltad akkor rendben lesz minden.

    Ha bizonytalan vagy írj és segítek, akár baráti hátbaveregtés alapon is.

    Üdv neked

    mala

    http://www.wothungary.hu - WOThungary ModPakk - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ''A lustaság az evolució motorja!''

Új hozzászólás Aktív témák