Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Belba

    őstag

    válasz atomjani #6283 üzenetére

    "...Egyébként vállalkozás lehet úgyis, hogy az állam nem tud róla. Csak aztán jön az ellenőrzés és utána a bírság. Mindenesetre nem gondoltam, hogy ilyesmihez is kell vállalkozói engedély..."

    Milyen "vállalkozás" az, amiről az állam nem tud?! :F
    Annak valami más lehet a neve!

    ÁRUSÍTÁSHOZ mindenképpen kell engedélyeztetett vállalkozás, mert sehol semmit sem árusíthatsz engedélyek és valamilyen vállalkozási forma nélkül. Még a piacon sem...
    (Legfeljebb a Vaterán adhatod el a régi könyveidet vagy a megunt görkorcsolyádat.)

    A Vevőidnek számlát kell adnod, a forgalmazás haszna után adóznod kell, a bevételeidet-kiadásaidat könyvel(tet)ned kell...

    Igen, a vállalkozásod engedélyeztetése pénzbe fog kerülni!

    Amúgy rengeteg könyvelő létezik, nem muszáj ismerősnek lennie.

    Szerinted akárki nyithat egy boltot és azt árusíthat, amit akar?! NEM!
    Valódi bolt nyitása is vállalkozáshoz van kötve.

    A webáruház is BOLT, csak éppen a neten működik, de attól még ugyanazok a szabályok.
    Mondjuk a netes-shopnál megspórolhatod a bolt bérleti díját, fenntartási költségeit, nem kell alkalmazottakat fizetned, talán csak ennyivel könnyebb... :U

    Akkor ezek után lehetséges, hogy az is meg fog majd lepni, hogy a webáruház működtetéséhez is előírják a szakmai végzettséget? (Kereskedelmi végzettség vagy pl. számítástechnikai bolt esetén informatikai végzettség, vagy fel kell valakit venned a vállalkozásodba, akinek van profilba vágó végzettsége.)

    Szerintem a neten minden információ megtalálható, csak keresni kell :
    - magyarország.hu oldalon > vállalkozások...
    - vállalkozási formák, vállalkozás indítása...
    - adózás (pl. APEH weboldala)...

    A helyi Önkormányzatba is érdemes bemenni, mert ahol kiváltható a Vállalkozói Igazolvány, ott információkat is kaphatsz az Ügyintézőktől, hogyan is megy ez, mi kell a vállalkozás indításához. Szórólapok is ki vannak téve a tudnivalókról...
    Hívd fel az Önkormányzat Ügyfélszolgálatát, sokat tudnak segíteni!

    Vigyázz, mert a Fogyasztásvédelmi Felügyelőség emberei állandóan vizsgálják a webáruházakat és ahol nem találják meg szabályosan feltüntetve a vállalkozás nevét, székhelyét, adószámát, elérhetőségi adatait, ott akár 500ezer Ft-os bírságot is kiszabhatnak!!!! (Én pl. ezeket a szabályokat pont olyanoktól tudtam meg, akik ugyanúgy mint te, nem tudták, hogy vállalkozás kell a webáruház üzemeltetéséhez és lecsaptak rájuk a Hivatalos Emberek... Nekik ez 300-300ezer Ft tanulópénzükbe került 4 évvel ezelőtt.)

    Ha visszaolvasol a topicunkban, már többször kitárgyaltuk ezeket a dolgokat az eltelt évek során... Múltkoriban volt olyan topictársunk, aki saját maga kérte a Fogyasztásvédő Hivatalt, hogy ellenőrizzék a shopját, minden szabályos nála? (Nehogy a tudatlansága miatt megbírságolják.)

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • DiabloCorsa

    őstag

    válasz atomjani #6283 üzenetére

    Egyébként vállalkozás lehet úgyis, hogy az állam nem tud róla.

    Erre írtam: vadkender árulsz otthon. SEMMI internet!!

    Ha levegőt veszel, azt még engedély nélkül és ingyen teheted.
    Ha sz**ni szeretnél, azért már bizony fizetni kell!

    Diablo. Ha gumira van szükséged ...

Új hozzászólás Aktív témák