Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz demars #1911 üzenetére

    Vagy szabályozási hiba vagy dugulás miatt szokott felmenni ideiglenesen a vérnyomás. A szabályozási hibát a kardiológus tudja megnézni, de szerintem oda Holter EKG-t lenne érdemes, hogy elkapja azt a pillanatot, amikor felmegy 2oo-ra. Érsebésszel is érdemes lenne megnézetni, hogy milyen állapotban vannak az erei, van e vérrög, illetve egy véralvadás labort is mindenképp, hátha hajlamos rögösödésre. Az ideiglenes dugulást még okozhatja, ha az érfalról leszakad egy lerakódott zsír darab, ami nála szintén előfordulhat, mert az állandó magas vérnyomás annak a jele, hogy beszűkültek az erek a lerakódott zsír miatt, a cukor meg még fokozza ezt a folyamatot. Érdemes emiatt LDL/HDL koleszterin arányt nézni. Mióta kiderült, hogy cukros, azóta komolyan diétáznia és edzenie kellene. A minimum, hogy nem eszik semmi zsírosat csak olajosat (oliva főzéshez, hőkezelés nélkül lenolaj, csukamájolaj gyógyszertárból), szénhidrátot meg nagyobb részt teljes őrlésűt, ami lassan szívódik fel, cukorból semmit, húsokból csak soványat, sót minimálisat, ha elhízott 25%+ a testzsírszázalék, akkor kisebb adagokat, hogy összemenjen a gyomra és fogyjon. Az edzés ilyen állapotban elég nehezen kivitelezhető, talán a séta, ami valamit felhozna ilyen téren. Ennyire előrehaladott állapotban már nehéz mit kezdeni a magas vérnyomással és a szövődményeivel, és a jóvanazúgy, majd a bogyó segít mentalitás amúgy is jellemző az emberekre. Amikor felmegy a vérnyomása, akkor meg lehet próbálni oxigént adni neki, hátha úgy könnyebb. Alapból azért fehér, mert gyenge a keringés és nem jut elég oxigén semmire, ami 2oo-as vérnyomás mellett szintén dugulásra utal. Nem vagyok orvos, csak diagnosztikai laborban dolgoztam, de nekem amit leírtatok több, mint aggasztó, életveszélyesnek tűnik a fentiek miatt. Persze lehet, hogy én vagyok túl borúlátó.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz demars #1913 üzenetére

    Ez van. Apám szintén így tolja, cukor, magas vérnyomás, elhízás, pacal kiló kenyérrel. Teljesen mindegy, hogy van egyetemi végzettségem a témában, nem lehet mit kezdeni vele, mert ő jobban tudja mindenkinél. Egy ideig zavart, mert azért szakmai igényesség, meg valamennyire foglalkoztam dietetikával, edzéselmélettel is, aztán cseszte az agyam, hogy pont családon belül nem működik a dolog, de aki nem akar segíteni magán annak erőszakkal te sem fogsz tudni. Ha eljut odáig, hogy belássa, hogy változtatni kell, akkor van némi remény, de ezt a betegséget az elmúlt ötven évben hozta össze, inkább csak meghosszabbítani lehet az életét szerencsés esetben, ha hajlandó ebben közreműködni. Az orvoshoz persze szükséges elvinni, hátha valami olyan baj van, ami azonnali beavatkozást igényel. Ennél többet nem nagyon tehetsz szerintem anélkül, hogy kényszergyógykezelésnek vetnéd alá.

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz demars #1915 üzenetére

    Szívesen! Nem tudom hol akad el a rendszer, vagy hogyan kerülte el a háziorvos figyelmét. A lényeg, hogy most végre kezelés alá vonták.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz demars #1917 üzenetére

    Ha ki tudjátok fizetni az oxigén költségeit, akkor érdemes otthonra szervezni neki egy palackot. Nem valószínű, hogy fulladni fog, viszont az oxigén terápia nagyban enyhíti a terhet, ami a szívére nehezedik, illetve, ha telítettebbek a vörösvértestek oxigénnel, akkor tudják kompenzálni valamennyire, hogy be van lassulva a keringése. A többit meg gondolom a kezelőorvosai elintézik. Napi egy óra oxigénen is szerintem sokat javíthat az állapotán. De ez csak tipp, van valami tudományos alapja, de szerintem nem része a normál protokollnak, inkább tüdő betegeknél szokták alkalmazni.

    Könnyű benézni, főleg ha valaki laikus. Nekünk nagyanyám fulladt, és nem csináltunk belőle nagy ügyet. Bevittük a fizetős tüdő gyógyászhoz, aki azonnal mentőt hívott neki. Ott is szív probléma volt, aztán felvizesedett tőle a tüdeje. A vízhajtó helyre hozta. Mondjuk ha valaki háziorvos és ez a szakmája, akkor tényleg trehányság, hogy nem küldte be a kórházba már hónapokkal ezelőtt ilyen tünetekkel.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz demars #1921 üzenetére

    Ilyesmire gondoltam először, ez nem igazán megy otthoni körülmények között. [link][link] Nem tudom, hogy van e bárhol TB finanszírozásban, itt írnak egy régi cikkben arról, hogy van egy helyen Budapesten: [link] Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetbe költözik: 1528. Budapest, XII. Szanatórium u. 19.). Azt sem tudom hogyan lehet valakit oda bedumálni, de egy próbát talán megér. A második link alapján 25 kezelés hozna igazán eredményt, azt meg magánban letolni igencsak húzós.

    Még utánanéztem a normál nyomásos otthoni oxigén terápiáknak, de nem találni semmit. Ami biztos, hogy napi 15+ órában inkább árt, mint használ, ebben az esetben az túl sok. Jobb csak napi 1-2 órát oxigénen lennie. Akkor érdemes, amikor délután már elfárad. Esetleg életet menthet, ha újra fullad, és mentőt kell hívni. Van némi pszichológiai hatása is, hogy megijed, hogy egész életében palackra lesz kötve, és ezért elkezd tenni ellene valamit. Ilyen szempontból az orrba dugós, nagyobb palackos dolgok, amik hatásosabbak. Gyógyászati segédeszköz boltban esetleg lehet érdeklődni, de ahogy nézem csak tüdő betegeknek részben TB finanszírozott. [link] Szóval talán jobb ezt is elengedni, és csak életmentő jelleggel tartani egy kisebb palackot, és egy ujjra csiptethető véroxigén mérőt (pulzoximéter). Az utóbbinál 85 körüli telítettségnél már biztosan mentőt kell hívni, úgyhogy nem kell tippelni, hogy kell e vagy nem. A covid kapcsán sokat írtak róla, de ugyanúgy igaz szívrohamra is. [link] A Beurert tudom ajánlani, abból a 12k körüli jó, nekünk is az van. [link]

    Amit még érdemes az a fogait megnézetni, ha van rá keret CT-vel, mert bárhol gyulladás van az kihat az egész szervezetre és terheli a szívet. Ha nincs rá keret, akkor legalább kikérdezni, hogy fáj e vagy lyukas e valamelyik, ránézni az ínyére, hogy gyulladt e. Azt egy sima fogorvosi vizsgálat is kideríti szerintem.

    Nyilván nem akarom a ti pénzeteket szórni ilyesmikre, ami ezek közül szerintem biztosan kötelező elem az a pulzoximéter. Az azonnal mér, és segít eldönteni, hogy kell e mentő, vagy elég a háziorvoshoz vinni.

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz demars #1926 üzenetére

    Ha hiperbarikus, akkor mindenképp, anélkül nem is engedik.
    Én ennyit tudtam segíteni. Szívesen!

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák