Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz demars #1911 üzenetére

    Vagy szabályozási hiba vagy dugulás miatt szokott felmenni ideiglenesen a vérnyomás. A szabályozási hibát a kardiológus tudja megnézni, de szerintem oda Holter EKG-t lenne érdemes, hogy elkapja azt a pillanatot, amikor felmegy 2oo-ra. Érsebésszel is érdemes lenne megnézetni, hogy milyen állapotban vannak az erei, van e vérrög, illetve egy véralvadás labort is mindenképp, hátha hajlamos rögösödésre. Az ideiglenes dugulást még okozhatja, ha az érfalról leszakad egy lerakódott zsír darab, ami nála szintén előfordulhat, mert az állandó magas vérnyomás annak a jele, hogy beszűkültek az erek a lerakódott zsír miatt, a cukor meg még fokozza ezt a folyamatot. Érdemes emiatt LDL/HDL koleszterin arányt nézni. Mióta kiderült, hogy cukros, azóta komolyan diétáznia és edzenie kellene. A minimum, hogy nem eszik semmi zsírosat csak olajosat (oliva főzéshez, hőkezelés nélkül lenolaj, csukamájolaj gyógyszertárból), szénhidrátot meg nagyobb részt teljes őrlésűt, ami lassan szívódik fel, cukorból semmit, húsokból csak soványat, sót minimálisat, ha elhízott 25%+ a testzsírszázalék, akkor kisebb adagokat, hogy összemenjen a gyomra és fogyjon. Az edzés ilyen állapotban elég nehezen kivitelezhető, talán a séta, ami valamit felhozna ilyen téren. Ennyire előrehaladott állapotban már nehéz mit kezdeni a magas vérnyomással és a szövődményeivel, és a jóvanazúgy, majd a bogyó segít mentalitás amúgy is jellemző az emberekre. Amikor felmegy a vérnyomása, akkor meg lehet próbálni oxigént adni neki, hátha úgy könnyebb. Alapból azért fehér, mert gyenge a keringés és nem jut elég oxigén semmire, ami 2oo-as vérnyomás mellett szintén dugulásra utal. Nem vagyok orvos, csak diagnosztikai laborban dolgoztam, de nekem amit leírtatok több, mint aggasztó, életveszélyesnek tűnik a fentiek miatt. Persze lehet, hogy én vagyok túl borúlátó.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák