Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Tanácsotokra volnék kiváncsi a köv. dologban:

    Még február elején, mikor voltak a havak, kimentünk a Normafához egy külföldi kollegával, aki még sosem látott havat. Vettünk ilyen müanyag xarságokat is, ufónak vagy minek hivják, és csúsztunk párat. Ez volt a baj. Vén hüje (27 év) létemre kár volt ilyesmit megkockáztatnom, ugyanis a harmadik csúszás alkalmával, épp háttal a menetiránynak megakadt az ufó, és csináltam egy laza hátrabukfencet. Ez még hagyján, de a fejem tetején, előrecsuklott fejjel, a magam 90 kilójával megálltam a nyakamon, kb 1 mp-re, aztán nyekkentem pofára.
    Akkor iszonyatosan meghúzódott a nyakam hátul, egész pontosan azok az izmok, amik a ''szárnyaimhoz'' mennek, azaz a lapockához a gerincem két oldalán. Az az 1 mp, amig a becsuklott nyakamon tótágast álltam (lehet röhögni :) ), egy órának tűnt nekem. Hallottam a recsegést a nyakamból, a gerincemből, a csigolyák közül, és lejátszódott előttem a jelenet, amint a mentőhelikopter jön értem, én bénulta, nyakamtörve heverek a hóban, mindenki körülöttem.... de aztán a nyakam birta a strapát, vissza felsántikáltam a dombtetöre, és küzdöttem az egyre erősödő hát-izom-fájdalommal. A nyakamnak semmi baja nem volt - akkor.
    Pár hete azonban, mikor reggel nyújtózkodtam, és kicsit elgémberedett a nyakam, hátranyúltam, és a gerincemet két ujjam közé véve végighúztam párszor a felsö néhány csigolya mentén, amolyan masszirozás szándékkal. És akkor megmozdul az egyik csigolyám. Igencsak megijedtem, visszamentem a kérdéses pontra, és mégeccer... és igen, képzeljétek, az egyik csigolyám néhány millimétert mozog jobbra balra. Közben picit ropog is.
    Nem fáj, nincs semmi baja, tudom tekergetni a nyakam, végülis 2 hónapja történt a dolog, semmi panaszom nincs, de most akárhányszor odanyúlok, tudom mozgatni, ropogtatni (nem űzök belöle sportot, mert félelmetes). Helyileg nemtom pontosan hanyadik csigolya, de afölött a nagy fölött van, ami aszthiszem minden embernek egy picit nagyobb (vagy kijjebb áll).

    Szerintetek mennyire gáz ez? Nézessem meg orvossal? Mit tudna csinálni? Lehet ennek késöbb rossz következménye? Kicsit aggódok, mert ugye a gerinc minimális sérülés elég nagy károkat tud okozni...netán bénulást.

    Köszönettel veszek minden segitséget! :R

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák