Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz Penge_4 #16780 üzenetére

    Directory junction: Nem Vista+ only, már XP-ben is volt. Úgy működik, hogy létrehoz a cél oldalon egy virtuális könyvtárat (=linket, tehát nem másol semmit sehová), ami a forrásra mutat, és ez az összes program számára teljesen transzparens (még pl. akár a windowsos userprofile-t is megcsinálhatod így), mert a filerendszer szintjén működik, és azt hiszik, hogy nem virtuális könyvtárba írnak. Pl. a D:\teszt könyvtárat átlinkeled a C:\ alá, ekkor lesz a C:\-n is egy teszt könyvtár, és minden számára úgy fog látszódni, hogy a C:\-n van ilyen (valós) könyvtár, de a műveletek a D:\teszt-en hajtódnak végre. Ami XP-ben (useroldalon) nincs, az a symlink, de ha kellene, az is megoldható, az alább linkelt oldalról letölthető driverrel.
    Egyébként ehhez a linkelgetősdihez szerintem ez egy nélkülözhetetlen cucc'.

    The only real valuable thing is intuition.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #16780 üzenetére

    "Ezért vannak kedvencek a Windows Explorerben és tabok a Total Commanderben."
    Most itt nem tudom, milyen kedvencekre gondolsz, én Library-ket szoktam használni, ami alá akár több könyvtár is rendelhető, és az ebben található könyvtárak fizikai helye ugyanott marad.

    "Az már a szinkronizáló szoftver hiányossága, ha nem lehet egyenként betallózni a szinkronizálandó könyvtárakat."
    Nyilván megvan az oka. A Dropbox, Google Drive, SkyDrive is tudtommal kernelszinten beépülnek (egyfajta "modulként", hogy pongyolán fogalmazzak), de pontosan nem ismerem a működésüket, hülyeségeket nem akarok beszélni, de nyilván nem annyira egyszerű, hogy viszonylag erőforrás-takarékosan, idle-ben lehessen szinkronizálni a könyvtárakat, és minden szirszart be lehessen dobálni.
    De ha tudsz jobb megoldást, ne tartsd magadban.
    Azért nyilván egyik sem egy szar...

    A titkosítós parádról itt egy topic, ami érdekelhet: http://hup.hu/node/115335, hátha hasznos.
    Egyébként én csak amiatt paráznék, ha szenzitív adatot töltenék fel, nyilván egy Opera-beállítás esetén kb. leszarom, ki szerzi meg, ha annyira akarja. :D De azért ezek nem kispistike által törhető rendszerek...

    Most látom, brd már elmondta a directory junction lényegét.

    A "kompatibilitás" szempont alatt meg számomra nem egészen világos, mire gondolsz, az OS megoldja a symbolic link/hardlink problémát, nekem nem kell foglalkoznom vele, ahogy egyik alkalmazás írójának sem, itt csak fájlrendszerbeli szervezési dolgokról van szó, amit az operációs rendszer megold helyetted.

    ========

    (#16784) brd:

    "Egyébként ehhez a linkelgetősdihez szerintem ez egy nélkülözhetetlen cucc"
    Jaja, pont a héten kezdtem el csak használni, erre pont témába vág a dolog. :D
    Elég durván részletes dokumentációt írtak hozzá.
    Én eddig konzolról szarakodtam mklink-kel.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák