Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #16761 üzenetére

    Komolyan mondom, megőrülök ettől.
    Újraindítottam az Operát, és megint nem jó, pedig megnéztem, a beállításaim ugyanazok (a Selected Textnél még ilyen buzirózsaszínt is beállítottam korábban kínomban, hogy kipróbáljam, az hol is látszik, az érdekesebb Highlighted Text meg még mindig narancssárga):
    http://i.imgur.com/FG1TY.png

    De már megint pontosan ugyanolyan a textarea-knál a keresés:
    http://i.imgur.com/2apJf.png

    Előbb mi a tökömért volt jó, és most miért rossz megint, újraindítást követően? Mi történt? Valaki ezt érti?

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #16761 üzenetére

    Chrome-ban nagyon jó a keresés minden szempontból.

    1. Találat számláló
    2. Nem ékezetérzékeny (bár itt lehetne azért opcionális kapcsoló, de azért néha nagyon hasznos tud lenni).
    3. Nem fagy meg a böngésző nagy terjedelmű oldalon sem, például [link]

    Operában nem tudom letesztelni, mert nem listázza ki a fájlokat (ezáltal terhelés sincs), de a WhatWG oldalát kipróbáltam.

    Chromiumban ennyi a betöltés (és mellette a többi tabot lehet használni. Érdekes módon régen, 8.x-ben multiprocessz nélkül is meg tudták oldani, hogy a háttérben történő betöltés ne fagyassza meg a böngészőt.
    [link]
    Operában itt untam meg (függetlenül attól, hogy csináltam-e valamit, vagy hozzá se nyúltam az ablakhoz ilyen CPU ciklusokat generált a végtelenségig. Ebből is elég jól látszik, hogy borzalmas. Egyébként szűz Opera USB-vel (12 RC2) teszteltem kiegészítők és mindenféle egyéb nélkül. Linkifierrel például meg is halt volna.
    [link]
    Ezen kívül a keresés. Chromiumban éppen egy picit akadozott (és még számolta is a találatokat), Operában minden billentyűleütés 5-10 másodpercet késett, 2-3 másodperces "Not Responding" szünetekkel.

    Visszasírom azokat az időket, mikor a 9.5-ben megjelent az új text parsing algoritmus és hatalmas terjedelmű szövegekben lehetett villámgyorsan keresni, navigálni.

    "Előbb mi a tökömért volt jó, és most miért rossz megint, újraindítást követően? Mi történt? Valaki ezt érti?"

    Ismert bug az idők kezdete óta. Erről beszéltem, hogy skin-ben definiálni és skin refresh minden újraindítás után.

Új hozzászólás Aktív témák