Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lovi27

    addikt

    válasz nemurea #5169 üzenetére

    Mit vársz a fórumtól? Ha tudod a megoldást oszd meg, de csak hangulatot kelteni felesleges.

    "Isten ments, hogy újrarakjam! Örülök, hogy egyszer sikerült! Mi a francnak az új verzió, mikor a régi is tökéletesen működik!" Ezek és ehhez hasonló szintű problémák foglalkoztatják a fórumot. Akkor mit szeretnél?

    Senki nem mondta, hogy a MS foglalkozik az OMV-vel. De ha egy béta tesztelő problémát jelez nekik, akkor valamilyen szinten csak megvizsgálják. Különben nincs értelme a béta hálózatot fenntartani.

    Tegnap kíváncsiságból az OMV samba konfig fájlban beállítottam, hogy minimum SMB2-vel működjön és azóta is tökéletes. Lehet, hogy tévedek, de úgy tűnik csak az autentikációhoz kell az SMB1. Az is lehet, az SMB1 kikapcsolása után újra kéne konfigurálni a win sambat és nem csak így hirtelen menet közben tiltani.

    [ Szerkesztve ]

  • lovi27

    addikt

    válasz nemurea #5169 üzenetére

    Akkor jól ráéreztem és van sorrend, amit ha betartasz a végén törölve lesz a samba v1 a Win10-ről. :DD De azért ne feledd, hogy márciusban az SMB1 hibát a MS már befoltozta!

    Tehát, ha valaki a Windows 10-ből el akarja távolítani a most sokat emlegetett és szidott samba 1 protokollt, itt egy jó és kipróbált leírás: Disable SMB Version 1.0 in Windows 10 Angol nyelvű, de jól követhető. A lényeg a parancsokat rendszergazdaként futtatott PowerShell ablakban adjuk ki! A végén a Vezérlőpult / Programok és szolgáltatások... be- és kikapcsolása ablakban sem lesz pipa az SMB 1.0 támogatás opciónál. Végig csináltam és semmilyen problémát nem okozott.

    Természetesen nem sok köze van az OMV-hez, de a ft-sak lelki békéért... :DDD
    Linux alatt az smbd -V parancs írja ki a samba verziószámát.

Új hozzászólás Aktív témák