Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Furikos

    csendes tag

    Sziasztok Opelosok! :R

    Nagy öröm volt felfedezni ezt a topikot! Nekem egy 2004-es Opel Astra H-m van, pontosabban a családé, de van benne részesedésem. Nagyszerű vétel volt én úgy érzem, sokáig a Focus és az Astra H között vaciláltunk, de végül maradtunk az Astránál. Nem bántuk meg, nagyszerű autó, eddig egyetlen alkalommal sem éreztem úgy, hogy nem visz el a célállomásra. Párom is imádja, el is határoztuk, hogy a közös autónk is garantáltan egy Opel típus lesz. Mondjuk szerencsénk volt, egy idősebb úr volt az előző tulaj szépen megkímélte.

    Engedelmetekkel, én inkább kérdezgetnék és élesen figyelnék, hiszen friss még a jogosítványom és az autóval való ismerkedés is. Így elsőre pasztával/polírozással kapcsolatos kérdésem lenne: A hétvégén nagymosásba vittem a kocsit. Mivel mindent nem tudok lehozni az autóról, ezért a mosós sráctól kértem egy szivacsot, a sajátomat sajnos otthon hagytam. Két-három suvickolás után abbahagytam vele a munkát mivel telefonom volt. Még ez volt a szerencse, mert mire visszamentem folytatni a munkát és megszáradt olyan karcolások lettek benne, hogy azt hittem felrobban a fejem. Nem figyeltem oda, és hiába öblítettem ki, maradtak benne homokdarabok... :((

    Idegességemben gyorsan felhívtam az okosokat, hogy mit tegyek, ők mondták ne pánikoljak, vegyen pasztát. Gyorsan vettem egy Sonax terméket, nagyon durva karcolásokra is jó. És jó is volt, alig lehetett látni napfényben a karcolásokat, napfény nélkül meg pláne nem. A gond az, hogy mindig délután vittem fel rá az anyagot, jöttek a nagy esők, és szinte semmi sem maradt meg belőle. Az lenne a kérdésem, hogy ha a hétvégén elviszem megint a mosóba vagy elkapja egy nagyobb zuhé akkor ezután mindig kenhetem újra? Jó ez a Sonaxos termék, vagy inkább más típust ajánlotok?

    Köszönöm szépen a válasz(oka)t!

  • Furikos

    csendes tag

    válasz _seth_ #12959 üzenetére

    Köszönöm a segítséget!

    Akkor mindenképpen megérdeklődöm az ismerőseim körében, hogy kinek van gépe, aztán mivel úgy is terveztem, így befektetek majd egybe. Valóban nem ártana egy jobb minőségű paszta sem, ez vészmegoldásnak így elsőre jó volt. Ha tudnál ajánlani olyan pasztát, ami Neked bevált az nagyon megköszönném!

  • Furikos

    csendes tag

    válasz csaresz002 #12963 üzenetére

    Komolyan, kezét-lábát eltörném az ilyennek, aki ezzel szórakozik. :(((
    Olvastam mi történt, nagyon sajnálom, átérzem a helyzeted. Lekopogom, még ilyen velem nem fordult elő, bár mikor 2 napja!!! volt nálunk az autó, reggel vidáman lementem megnézni, és a jobb visszapillantóval szegényebben, meg egy jó mély karcolással gazdagabban állt előttem köpni-nyelni nem tudtam. Persze senki nem látott semmit, a tettes nyomát bottal üthettük. Azóta tisztogatásnál találom meg a szomszédok autóinak nyomait, a színekből egyből meg is tudom mondani, melyik csapta neki az ajtót a miénknek.

    Érdekes módon én, aki szöszölve szállok ki az autóból, megóvandó a másik tulajdonát képes vagyok élvédőt venni a kocsira, a nagy dúvadok meg szerintem nem is hallottak még arról, hogy lenne ilyen.

  • Furikos

    csendes tag

    válasz Calogero #12966 üzenetére

    Jó ezt olvasni, valahogy megerősít abban, hogy mi is jól döntöttünk. Nagyon szép autót vásároltatok, megnéztem a képeket, gratula hozzá!

Új hozzászólás Aktív témák