Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • pohár

    félisten

    válasz DeFranco #41710 üzenetére

    Meg a szamuráj is :D

    GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz DeFranco #42357 üzenetére

    Azok a halogének vannak ezekben némi fényirányító reflektor búrával, ami az én asztalimban is. A fénye szerintem nagyon jó, teljesítményfelvételéhez képest, viszont belenézni nem túl szerencsés, mivel még a sima izzóknál is fényesebbek. Pont az a lényegük, hogy körbe szórt fénynek nem jók, ugyanis túlságosan pontszerű a fényük, burkolat nélkül ilyen célra, viszont adott területet megvilágítani jók, ha úgy vannak elhelyezve, hogy hétköznapi használatnál ne nézzen beléjük az ember. Azt a bizonyos területet viszont szép éles fénnyel világítják meg, ezért ideális vitrinek, üvegfelületek, csillogó tárgyak megvilágításához, vagy pl bárpultokhoz.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz DeFranco #43733 üzenetére

    google-ban rákeresve más okokat (is) írnak, de nagy része olyan, (stressz, hirtelen hőmérésklet változás (hideg zuhany) etc.) hogy ha akarom, visszavezetem az előzőleg kifejtettre, ha akarom nem. passz. a lényeg az, hogy a levegővisszarartás nekem segít.

    [ Szerkesztve ]

  • kételkedem

    addikt

    válasz DeFranco #43733 üzenetére

    Utána néztem, nehogy tudatlanul kelljen tengetnem életem.

    A csuklás a rekeszizom akaratlan görcse, amely során gyors belégzés jön létre. A levegő a tüdőbe szívódik a reflexesen záródó hangrésen keresztül, ez okozza ezt a különös hangjelenséget.

    A csuklás kialakulásáért két agyideg, a bolygóideg (nervus vagus) és a nyelv-garati ideg (nervus glossopharyngeus) felelős. Ha ezek az idegek ingerületbe jönnek, az agy meghatározott területén átkapcsolódva a rekeszizom idegén keresztül csuklást idéznek elő.

    A bolygóideg egy szakaszon a nyelőcső mellett fut, majd a gyomor falát is behálózza. Ez az oka annak, hogy bőséges étkezés után gyakoribb a csuklás. Leggyakrabban a gyomor és a belek izgatása okozza, de lehet központi eredetű, és ez gyakran makacs jelenség.

    A jóindulatú, magától szűnő csuklás oka lehet a gyomor feszülése (szénsavas italok, levegőnyelés, túl nagy mennyiségű étel fogyasztása), hirtelen hőmérsékletváltozás (forró és hideg folyadékok, hidegzuhany), alkoholfogyasztás, izgalom, stressz, nevetés.

    Tiv: ha a narancslé-imodium kombó sem segít rajtad, akkor még ezek jöhetnek számításba:
    A magasabb vér szén-dioxid érték gátolja a rekesz aktivitását, ezért jó lehet, ha néhány légzési ciklust kihagyunk és a levegőt benntartjuk, vagy papírzacskóba lélegezünk.

    A rekeszizom mellett futó vagusz ideg ingerlését kísérelhetjük meg gyors vízivással, száraz kenyér vagy jégdarab lenyelésével.

    Hatékony lehet a rekeszizom ingerlése a térdek mellkashoz szorításával.

    A megijesztés a csuklás ritmusától eltérő fázisban vált ki belégzést.

    Tudományos ismeretterjesztő rovatunkat hallották a csuklásról! Köszönöm, leülök. :D

    Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Aktív témák