Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sixkiller6

    őstag

    Jó reggelt a sportszerető PH-soknak!

    nem igazán találtam londoni topicot, gondoltam nyitok egyet, mert a 4 évvel ezelőtti annak idején nagyon jól pörgött.

    18 nappal a nyitás előtt mi mással is lehetne kezdeni, mint az esélyekkel. Nézzük az éremesélyes sportolóinkat a sportágak sorrendjében (minden esélylatolgatásnál azt vettem alapul, hogy senki sem betlizik, hanem képességeinek megfelelően, csúcsformához közel teljesítenek, és természetesen az alábbiak csak az én véleményemet tükrözik). Ha valakit kihagytam volna, kérlek egészítsetek ki.

    Atlétika - Kalapácsvetés
    Az első izgalmas terület, komoly, sőt elvárható éremesélyekkel. Mondjuk ki nyugodtan, Pars Krisztián az elsőszámú aranyesélyes, világranglistavezető, ideális dobókorban van (30).
    A világ idei 10 legjobb dobásából 5 az övé, idén 6-szor dobta 80 méter fölé a szert. Ha attól a lehetőségtől eltekintünk, hogy valamelyik erősembernek nagyon elsül a keze és dob egy váratlanul nagyot, akkor csak egy ellenfele lehet, az az Ivan Tyihon (=Tsikhan), akinek a pekingi érmét dopping miatt elvették, majd egy elég hosszú jogi herce-hurca után visszaadták, amjd megint elvették, amjd megint visszaadták. Nem mellesleg ő az idei világranglista-vezető (82.81m), de ezen az otthon dobott eredményen kívül gyakorlatilag semmilyen idei számottevő eredménye nincs, mert sehol sem indult.
    Realitás: 1-2. hely
    Álomeredmény: arany

    Atlétika - Diszkoszvetés
    Kővágó Zoli odaérhet a dobogóra, de Harting és Alekna mögött nagyon sűrű a mezőny. 5. az idei világranglistán, de a 3. hely belátható távolságon belül van. Zolinak ez az utolsó esélye, hogy dobjon egy nagyot, a következő olimpián már 37 éves lenne.
    Realitás: 4-6. hely
    Álomeredmény: bronz

    Birkózás
    Az egyik legkeményebb dió, nagyon kiszámíthatatlan, megtippelhetetlen, brutális kvalifikációs rendszer után már a kijutás is dicsőség. 2009-es világbajnokunk, Kiss Balázs sajnos nem jutott ki 96 kilóban, így csak 7-en állnak szőnyegre a mieink.
    Bácsi és Lőrincz elődöntőig-döntőig juthat, csakúgy, mint Hatos Gábor a szabadfogásúaknál és a tavalyi vb-ezüstös, Sastin Marianna a lányoknál.
    Realitás: 1 érem
    Álomeredmény: 3 érem, köztük egy arany

    Cselgáncs
    Elsősorban Ungvári Miklóstól, Csernoviczki Évától és Joó Abigéltől várhatjuk a jó eredményeket.
    Realitás: 1 érem
    Álomeredmény: 1 arany + 1 érem

    Kajak-kenu
    Nem mennék a részletekbe, 2 női aranyat és mellé egy férfi érmet várok.
    Realitás: 1 arany + 3 érem
    Álomeredmény: 2 arany + 3 érem

    Ökölvívás
    Ha Káté Gyulának kijön a lépés, és nem tolnak a bírók egy helyi angolt, akkor meglehet az érem
    Realitás: 4-6. hely
    Álomeredmény: bronz

    Öttusa
    Bármi lehet, a realitásba belefér a nullázás és az érem is. Kasza Robi, Marosi Ádám és Tóth Sarolta is elcsíphet egy érmet, de ha egy picit is messze vannak a csúcsformától vagy megbillen a szerencse, akkor csak középmezőny lesz belőle.
    Realitás: 2 db 4-6. hely
    Álomeredmény: bronz

    Sportlövészet
    Állandó vesszőparipám, hogy Sidi Péternek egyszer nagyon össze fog jönni valami.
    Realitás: 1 dobogó
    Álomeredmény: arany

    Súlyemelés
    Nagy Péter az egyetlen indulónk (már önmagában ez is furcsa), de éremesélye lehet szakításban (itt segítséget kérek, nem tudom, hogy külön lesz-e szakítás/lökés/összetett érem, vagy csak összetett)
    Realitás: semmi, ha csak összetett érem van, 4-6 hely szakításban, ha lesz külön értékelés
    Álomeredmény: bronz szakításban (ha külön van)

    Torna
    Berki Krisztiánnak lólengésben győzni kell. Pont.
    Realitás: 1 arany
    Álomeredmény: 1 arany + 1 bronz Hidvégi Vidtől

    Úszás
    Gondolom ez okozza majd a legtöbb vitát. Europai viszonyok között nagyon erősek vagyunk, bár az itthoni Európa-bajnokság éremesőjéből azért senki se vonjon le komoly következtetéseket, de világszinten alig van kiemelkedő időnk az idei évben.
    Az idei világranglistán 3 db 3. helyünk van, Cseh Laci 200 vegyesen, Hosszú Katinka 400 vegyesen és Gyurta Dani 200 mellen.
    Realitás:
    1-2. hely Gyurta Danitól
    3. hely Cseh Lacitól 200 vegyesen és Hosszú Katinkától 400 vegyesen
    4-6. hely Cseh Lacitól 100 és 200 pillangón
    Álomeredmény: 2 arany (Gyurta és Hosszú) + 3 érem

    Vízilabda
    Vessetek meg, köpjetek le, de én az egész magyar küldöttség összes érmét és helyezését odaadnám azért, hogy a fiúk megint elkenjék a világ száját.
    Realitás: 1-3. hely a fiúktól és 3-6. a lányoktól
    Álomeredmény: arany a fiúktól, bronz a lányoktól

    Összesítés
    Realitás: 3-4 arany (2 tuti + 2 magas esély az 1-2. helyre), 10 ezüst+bronz, 7db 4-6. helyezés
    Álomeredmény: 10 arany, 16 ezüst+bronz

    - no es importante -

Új hozzászólás Aktív témák