Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TechN7ne

    nagyúr

    válasz dropi #97476 üzenetére

    Igen a csipketerítőt nézem remux változatban ,nem sok ,csak egy film 45 és 75gb környékén landol.
    Te meg ha kifizeted az összes szolgáltatót és belegebedsz sem fogsz kapni olyan minőséget.

    Fizetek nekik havidíjat és támogatom őket gőzerővel ,ha nem lennének nem is tudnék mit nézni mert a szolgáltatók agyrémeire nem vagyok kiváncsi ,de amúgy őket is megtalálod ha nagyon akarod és ez még mindig Magyarország és nem Német.

    [ Szerkesztve ]

  • ricsip

    addikt

    válasz dropi #97476 üzenetére

    Ennél már csak a Youtube Vanced használókat tartom szánalmasabb tolvajoknak, akik még a tartalomkészítőket is meglopják (akiknek amúgy nézik a tartalmaikat), nem csak a Youtube-ot.

    Ezres nagyságrendben van bookmarkolva videó a yt profilomban az elmúlt ~15 évből. Leginkább mindenféle szabadon elérhető(!) oktatási anyagok. Kategorizálva, témakörök szerint, kommentekkel description-ökkel stb. Kurva nagy munka volt ezeket így egyesével kikeresgélni a gigantikus szeméttengerben. Mert 1:100-hoz az arány a használható, magas minőségű tartalom vs. a kretén indiaiak által milliószámra IT témában kitolt értékelhetetlen szemete között.
    Kibaszottul felháborítónak tartom, h. a szemét google annyit nem volt képes adni a felhasználóknak (YT premium fizetős vendég vagyok, még mielőtt...), hogy értelmesen meg lehessen nézni mik azok a videók amik egyik napról a másikra elérhetetlenek lesznek ebben a gyűjteményben. Mert ez most úgy működik, hogy ott van pl. egy 100-as listám. Erre annyit mond a playlist tetején, h. "hát tesó néhányat elrejtettünk, mert azok neked már nem elérhetőek".
    Azért, mert priváttá tette önként az eredeti feltöltő (ez is lehet 1 opció), vagy mert valamelyik idióta YT AI cenzúrarobot talált benne 1 frame-nyi olyasmit ami nem tetszett neki ezért automatikusan privátra állította. Vagy mert copyright / DMCA takedown-t nyomott rá szintén valamelyik szarházi külső lobbi szervezet. Lehet egyesével kopizgatni az URL-eket ki onenote-ba vagy más offline tárhelyre, aztán összehasonlítgatni valami diffelő programmal, h. na mi az ami eltűnt, és hány darab. Csinálja rendszeresen ezt az akinek 3 anyja van!
    Az lehetne egy megoldás, ha a google engedné a playlist exportálást értelmes offline formátumba értelmes mennyiségű metaadattal. Ami alapján relatíve kis fájdalommal lehetne szűrni h. mi az ami eltűnt. Vagy egyáltalán értelmes szűrőket, neadjisten MŰKÖDŐ KERESÉST tudna végezni az ember sokezer videó alapján. Nem azt a használhatalan szart amit a yt ad. De a google nem hajlandó adni ezeket a fícsöröket (sem).

    Napi szinten temérdek videó tűnik el, mert a yt mindenféle mondvacsinált, kiismerhetetlen, megfellebezhetetlen szabályok szerint önkényesen töröl feltöltött videókat. Nem, nem csak kalóz videókat, meg jogsértő tartalmakat, meg nem-polkorrekt faszságokat. Hanem olyan videókat is, ahol a legit feltöltője sem fogja megtudni soha mi volt az indok. Kap egy sablon féloldalas szófosást, amiből jogász sem szedi ki az indokot. Csak mert. Az elmúlt 5-6 évben rengetegen panaszkodtak emiatt nagy tartalomgyárosok is. Ilyen LTT szintűek, akikből azért a platform is profitál, ez ilyen oda-vissza kapcsolódás. Ha elmennek a nagy tartalomgyártók mert a google gecizik velük is, az hosszú távon megintcsak az elérhető minőségi tartalom kárára fog történni.

    Demagóg módon lehet mondani, h. ha nem tetszik a szolgáltatás, ne használdd! Igen, persze, lehet. Csak abba is gondolj bele, amikor az eredeti feltöltés történt, még mások voltak a szabályok.

    Másik probléma az inaktív google fiókok esete, amit a google tavaly élesített be. Ki tudja hány ezer meg ezer hasznos értékes pótolhatatlan videó van fent, aminek a feltöltöje pl. kovid alatt meghalt. A videói egy szűk rétegnek szólnak, nem a mainstream szemét, amit naponta megnéznének sok ezren. Az ilyen videók pl. mennek a levesbe 1 éven belül, aztán csak leshetsz h. hova tűntek el egyik pillanatról a másikra.

    Ezek után én minden olyan gerilla megoldást üdvözlök, ami lehetővé teszi azt h. korábban elérhető tartalmat továbbra is elérhetővé tesz nekem azáltal h. le tudom tölteni azt sajátmagamhoz. Illetve amit a google nem ad meg FIZETŐ vendégként sem nekem (pl. a saját playlist-jeim kiexportálása, értelmes keresés, és a másik több tucat

    Szóval ez a "vanced == rossz" nem ilyen fekete-fehér dolog mint ahogyan azt te beállítod. Nem a reklámmentesen videót nézni merészelő "köcsögszemét csalók" miatt kell elítélni az appot v. a felhasználóit.

    [ Szerkesztve ]

    -

  • junkpod

    nagyúr

    válasz dropi #97476 üzenetére

    Más a véleményem. Én nem ismerek családi megosztós csomagokat, és a nézői profilok sem a több háztartásban való megosztást szolgálják.
    Mindemellett én is megosztom, torrrntezek, YT és streaming előfizetést is fizetek, de nem mondom másokra hogy szánalmas tolvajok.

    Box's don't touch!

Új hozzászólás Aktív témák