Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Callisto

    őstag

    válasz Elektrosokk #60706 üzenetére

    Nem. Volt OLED és 65Q9FN egy darabig egyszerre. Majd OLED-et eladtam és most a Q9FN-et jó árért tulajdonképpen ajándékként családba eladtam, mert váltani szerettem volna. Valamelyik OLED (inkább LG) és az új QN95A volt előtérben. Utóbbit rendeltem mondva ha nem jó a panel vagy/és csalódom visszaküldöm. Így is lett. A panel nem volt túl homogén és középen függőlegesen a mini LED sor közelebb is volt és világosabb volt az a sáv.
    Sok hasonló problémás panelről olvastam és ezért úgy döntöttem, hogy ha OLED lesz, akkor az lesz. Ha beég, akkor beég.
    Max cserélik vagy ha nem hát így jártam és nem veszek már OLED-et. De sikerült egy jó paneles QN95A-t találnom és elégedett is vagyok vele. Összességében, a tartalom sötét/világos arányát nézve jobb választás és jobb képminőséget nyújt (nekem).
    Nyilván azért homályban illetve sötétben OLED a jobb (vagy plazma), de a használati szokásaim mellett 90%-ban van valami fény és monitornak is használom. Játékban meg egyszerűen az OLED nem éri el. Főleg HDR-t nézve. Ott még filmben is igen erős.
    Nem ellenzem egyik techet sem. Mindnek meg van a maga használati helye.
    Szóval azt mondom aki megteheti sötétbe OLED, nappaliba stb. Neo QLED. Ez lenne a tökély. Vagy rendeljen mindegyikből és 14 nap alatt eldöntheti melyik marad. :D

    [ Szerkesztve ]

    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

Új hozzászólás Aktív témák