Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Callisto

    őstag

    válasz krx21 #42218 üzenetére

    Volt OLED-em. Amikor TV-t cseréltem akkor egy LG 65C8 és egy Samsung 65Q9FN-t vetettem össze itthon majd 2 hétig. A QLED maradt végül. Talán maradt volna az OLED, de az én felhasználói szokásaim miatt max. 1,5 évet bírt volna. Max... De szerintem 1 évet se. :D
    A különbség pedig nem volt olyan óriási, mint ahogy beállítják sokan. Sötétben sötét jeleneteknél igen, de egyébként nem. És amíg pl. OLED-en a sötét jelenetek jobbak, addig QLED-en a normális vagy világosak. Pl. OLED-ne hiányoztak a világos színek a QLED-hez képest. Játékokban olyan szép fényes színeket látni az effektekben, amit OLED-en nem láttam.
    De erről sokat lehetne beszélni. Ha nem égne be, akkor azért az OLED-nek adtam volna esélyt, mert azért az a kontraszt nagyon durva pl. amikor egy állat bundája sötét és világos szőrszálakból áll. Ugyanakkor a magasabb fényerő és az ABL hiánya is elég sokat tud nyomni a mérlegen a Q9FN mellett HDR-nél.
    Kinek mi az igénye és használati körülményei úgy választ. Van előnye és hátránya mindegyiknek.
    Fentieket mérlegelve úgy döntöttem, hogy azt a minőséget, amit a Q9FN ad, el tudom "viselni" amíg jön egy jobb OLED technológia vagy egy annál jobb másfajta technológia.

    [ Szerkesztve ]

    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

Új hozzászólás Aktív témák