Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz rothfb #27970 üzenetére

    "Ne vicceljünk már azzal, hogy az LG szánalomból ad el panelt más gyártóknak... Esetleg, hogy nehogy csődbe menjenek. Az általad lesajnált gyártók már akkor tv-t gyártottak, amikor az LG még tervbe sem volt véve, mint márka. "

    Kicsit továbbhorgolod a mondandómat ami nem baj, csak nem biztos, hogy a végkövetkeztetésed egybeesik azzal amit gondolok. :)
    Senki nem sajnálja le a PANA-t vagy a SONY-t, ezek kurva jó gyártók - nekem is Pana plazmám volt 10 évig, nemrég ajándékoztam el. Még mindig működik és jó képe van.

    Pusztán azt akartam kifejteni, hogy a szentimentális márkahűség helyett néha jobb lehet racionálisan megvizsgálni, hogy mi a jó termék és mi nem.
    Pl az egyik legnagyobb Handycam-es átbaszást a SONY jegyzi jelenleg a 8 bites HLG-jével. (4K HDR-nek hirdetik a kamerát) ;]

    Jelenleg - én így látom - van 4-5-6 oled gyártó (LG panellel), szerintem ezek közül olyan nagyon nem tudsz mellényúlni. Minimálisak a különbségek.
    Abban biztos lehetsz, hogy üzletileg ki van számolva, hogy mennyi panelt adnak el alternatív gyártóknak, és a profit maximalizálva van. Ha az LG-profit kárára menne az, hogy a SONY, PHILIPS és a PANA oledet gyárthat akkor nem adnának el nekik egy árva panelt sem.

    Egyszerűen megférnek egymás mellett, nincs ezzel baj.

    Azt sem tudhatjuk, hogy a SONY vagy a PANA ad-e az LG-nek valamilyen más technológiát cserébe. (vagy pénzért)
    Pl 2016-ban látványosan le voltak maradva mozgásmegjelenítésben, 2018-ban amikor nézegettem az oledeket már nem láttam érzékelhető különbséget. Nagyon feljavult az LG, nehezen hiszem, hogy csak úgy maguktól 1-2 év alatt. :)

  • krx21

    nagyúr

    válasz rothfb #27970 üzenetére

    A helyzet az sajnos, hogy a Panasonic és a Sony már egy ideje a TV-s üzletág fentarhatóságán küzd...
    Valamit nem úgy csinálnak, mint a szorgos verseny társuk. Ez van... Az idő változik... Ezért nem vagyok elvakult márka fun.
    Gyerekek, élményekben gazdag Oled TV-zést kívánok, ne egymást marjátok... ;)

Új hozzászólás Aktív témák