Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golyobis

    aktív tag

    Sziasztok,

    Hobbi szintű mindenes kamerát keresek olcsón. Komoly elvárásaim nincsenek a képminőséggel szemben.
    Elsősorban autóban menetrögzítésre használnám, de ellentétben a legtöbb menetkamerával, én gondolkodtam, hogy ezt fejpántra téve használnám. Ennek az a célja, hogy a fontosabb dolgokat lássa, vagyis amiket én éppen nézek.

    Másodsorban arra gondoltam hogy a munkámmal kapcsolatos youtube-videókat is feltöltenék alacsony elvárásokkal, hobbi szinten.

    Azt hiszem, hogy valami stabilizátor funkció jó lenne az autózáshoz.

    Átnéztem az árukereső alsó szegmensét, és ezeket találtam sok jó véleménnyel:

    SJCAM SJ4000 WiFi

    LAMAX X9.1 Akciókamera

    SJCAM SJ5000X Elite

    Én ezek közül magamtól a LAMAX X9.1 Akciókamera felé hajlanék, egyrészt mert van a media marktban, ahova kaptam egy ajándék utalványt, másrészt jó ár érték arányúnak hangzik a specifikációk alapján (megjegyzem full laikus vagyok mind videó, mind actionkamera tekintetében)

    Ti mit gondoltok a választásomról? Rábólintotok?

  • Golyobis

    aktív tag

    Sziasztok,

    Vettem egy Lamax x9.1 kamerát, eredetileg azzal a céllal, hogy az autóban fogom menetrögzító kamerának használni.

    Néhány alkalom után viszont meghalt a kamera. Ha töltőre rádugom, akkor egy végtelen ki-be kapcsolódási ciklus kezdődik a "bootolás" során.

    Elvittem garanciális javításra, meg is csinálták, de meglepő módon az állt a javítási papíron, hogy nem volt semmi baja, csak le volt merülve, és hogy a hozzá járó kábel nem alkalmas töltésre (teljesen szabvány micro USB nek látszik).

    Most kipróbáltam egy másik kábellel, sőt, másik, kisebb amperű autós töltő adapterrel, de ugyan úgy meghalt.
    Már nem akarom visszavinni, mert nyilvánvaló, hogy alkalmatlan lesz a feladatra, amire vettem.

    Olvastam valamit a hasznlati utasításban, pontosabban, nem az eredeti használati utasításban, ami a neten is elérhető, hanem valalami kis hozzá járó papírcédulán, hogy használat közben nem célszerű tölteni, úgyhogy szerintem ez okozhatta a halálát valahogy.

    Gond az, hogy ez nincs kívülről ráírva egyik kamerára sem, úgyhogy gondoltam megkérdezem tőletek is, hogy van-e tapasztalatotok ilyen téren, valaki használ-e sportkamerát menetrögzítésre, és bírja e a menet közbeni töltést?
    (Lehet hogy veszek egy menetrögzítőt, bár jobban szerettem volna ha a sportkamera egyben ezt a célt is ellátja.)

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz Golyobis #4602 üzenetére

    Végül kiderült, hogy tényleg a lemerüléssel volt a baj, külső töltővel lehet ilyenkor csak feltölteni, mert a kamera úgy van megcsinálva, hogy töltőre rakáskor egyből bekapcsol, ami pedig leszívja az eleve üres akksit, és így energia hiányában leáll a kamera, majd a ciklus kezdődik előről.
    Rossz tervezés eredményének látszik a hiba.
    Ha akksit kivesszük, akkor nem indul töltőről sem, tehát mindenképp szüksége van egy bizonyos akku feszre hogy működjön, közvetlenül a hálózatról úgy látszik nem tud menni...

Új hozzászólás Aktív témák