Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dtomi

    őstag

    válasz philoxenia #3215 üzenetére

    Nem nem értesz velem egyet, hanem elbeszélsz mellettem. Szó sem volt itt pénzkeresésről... Ha átolvasod mit írtál, szerintem te is látni fogod, hogy butaság.

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

  • Fejo

    őstag

    válasz philoxenia #3215 üzenetére

    100k-s tele az egy bridge ára nagyjából, tehát mivel évente csak a hülye venne másik bridge gépet, DSLR-t kell venni, mert ahhoz mindig vehetsz valamit, aminek értelme is van. Sőt, egy bridge-el készített képpel kisebb esélyed van pénzt keresni, mint egy tükrössel, ami pénzt a gépre költetsz, újra.

    Nem mindenki akar 4-5 kg-os felszerelést cipelni magával a nyaralások és egyéb családi ünnepek megörökítésére, így naagyon jól jön egy bridge. Arról nem is beszélve, hogy szerintem az alapok elsajátítására nincs jobb egy bridge gépnél, hisz minden benne van egyben ami a DSLR-eknél komoly összegek ráköltése árán van. Gondolok itt a telére, nagylátóra, makróra (pl raynox-val komoly nagyítás érhető el vele), stb, aminek segítségével könnyen és olcsóbban el lehet dönteni, hogy akar-e valaki komolyabban is foglalkozni a fotózással (és egy csomó pénzt rákölteni) vagy sem. Ha igen, akkor vesz egy DSLR-t és a bridge-nél megkedvelt fotózási irányzatoknak megfelelő obiparkot már könnyebben össze tudja állítani magának. Ahhoz viszont, hogy a DSLR-ekben rejlő képmínőség különbséget ki is lehessen hozzni, megfelelő optikák is kellenek, amelyek valljuk meg nem épp az olcsó kategóriák (100-300k-s obikra gondolok, nem a milliós nagytelékre...) ;)
    Az amatőr fotósok többsége nem keres pénzt a felszerelésével, hanem csak saját kedvtelésére, kikapcsolódásként kattogtat, de ettől még használhat mínőségi optikákat, ha a pénztárcája megengedi.

    [ Szerkesztve ]

    www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

Új hozzászólás Aktív témák