Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Str8 sk8r

    őstag

    válasz Str8 sk8r #4 üzenetére

    ...folytatnám ahól abbahagytam...

    ...a tápegység beszerzése nem okozott különösebb gondot...viszont a hűtéskiválasztása annál inkábbb...találtam egy egész megfelelőt mikór belebotlottam ebbe a videoba...utána ezt is megnéztem,majd végűl ennél a felvételnél már teljesen be voltam zsongva...rövid keresgélés után megtaláltam Westlake topic-ját,ahol a témával kapcsolatban nagyon sokmindenre fény derűlt...végigolvastam az összes HSZ-t az elejétől a végéig,ami azért valljuk be nem kis teljesítmény...volt egy pár gondolat-tapasztalat-észrevétel ami eléggé agasztó...idézetek Westlake soraiból...

    ...a gyanta nem távolítható el maradéktalanúl a résekből! + gyanta nélkül az olaj szoba sem jöhet, mert akár tetszik, akár nem - megtámadja a műanyagokat! (az étolaj avasodik és egyáltalán nem praktikus, de ez szerintem egyértelmű)...
    ...az biztos, hogy a többrétegű nyák sajnos beszivja az olajat és szétnyomja (??) azt.. a kondik gumiszigetelése ugyancsak megszivja magát olajjal, ezáltal kilöki magát a kondi a ''forrasztásból''...
    ...elmondom, hogy a lakkozást miért is tartom teljesen értelmetlennek...a lakkozásnak csak akkor van értelme, ha az egész felületet bevonod a lakkal! hiba lakkotznád le az alaplap nagyrészét, mert a proci, memoria, pci stb.. csatlakozókat ki kellene hagyni és biztos vagyok benne, hogy ahol végeszakad a lakknak, ott az olaj simán ''bekuszik''...
    ...az érdekes dolog az, hogy egy régi fényképező filmem dobozába (kodak, fuji, stb..) beletettem két darab kondenzátort és felig feltöltöttem a müanyagdobozt olajjal...egyrészről bebizonyosodott, hogy két hét elteltével a kondenzatorokat lezáró gumigyürű elég rendesen megszívja magát és kitágúl.. de nem ez volt az érdekes, hanem az, hogy amikór két hét elteltével megnéztem a dobozt, akkór azt láttam hogy az egész doboz olajos kivülről és még a doboz alatt is van belőle.. ez azért furcsa, mert senki nem nyult hozzá és én úgy hagytam ott, hogy csak félig volt benne olaj.. szépen felkuszott a doboz oldalán és meg a rápattinott kupakon is atszivargott...

    ...egyenlőre ennyit tudtam írni mert Westlake forumtárs írásainak javítgatása sok időt elvett...meg persze az olvasgatás...

    ...nah:folyt.köv.

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

Aktív témák