Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #3867 üzenetére

    Szóbeszéd alapon hallottam, hogy valami TQM-es böfögte fel állítólag, hogy bukott kétszer is a véletlenszerű teszten a kártya. Ez viszont azt jelenti, hogy már sorozatban pörgetik a kész kártyákat, azaz már készletgyártás van, ha ilyen tesztek is vannak, mert ezek már arról szólnak, hogy x kész kvázi csomagolt darabból véletlenszerűen kiválasztanak párat a raktárban és azokat tesztelik agyon. Persze ha nem a gyár belső hibája miatt bukott meg, akkor óriási szar van, de gondolom a hűtést máshol szerelik a nyákra, így a nyákok egy kimeneti minőségellenőrzésen túl vannak, ergó a márciusi rajt hihetőnek tűnik, de ez csak pletyka, azaz valóságtartalom zéró lehet. Nekem őszíntén szólva már onnan zavaros ez az egész, hogy hogy juthatnak el egy 100% kész VGA-ig úgy, hogy arról semmi sem szivárog ki, persze végülis lehet hogy van olyan, hogy 100% Nvidia VGA és nem csak a GPU az övék, hanem a refnyák meg minden más is tokkal-vonóval, de se a gyár, se az ok, hogy konkrétan miért bukott meg, lehet kamu az egész, de így vagy úgy mostmár lassan jönnie kell ennek a szarnak ha már készre gyártják, végtére is GPU nélkül nehéz lenne készre gyártani.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #3869 üzenetére

    Azt nem értem, hogy egyszer ugye meggyőződnek csak a GPU minőségéről, gondolom ott is leszednek a sorról x percenként egy darabot adott gyártási szakaszban így ellenőrizve a gépek pontosságát, onnan lejönnek az elvileg hibátlan GPU-k ahol az elvileg szó már a statisztikai 99,99% fölötti biztosságot kell hogy jelentse minimum. Amikor ezeket beültetik valami refnyákba a többi alkatrésszel együtt ott is tuti van valami x órás stabilitásteszt, nem létezik hogy nincs BIOS flash stb., na most akkor hogy a csába lehet így, hogy ha ezen minden átmegy a cucc, a végén meg valami utolsó six sigma szökevény TQM-es gyerek kivesz a raktárból hasára csapva tizendarabot és simán megbuktatja a készterméket, ráadásul kétszer, gondolom valami apróság lehet csak, végülis ezerféle dolog miatt bukhat, lehet hogy fél fokkal melegebb az előírtnál vagy valami ilyen blődség, de azért kiváncsi lennék, hogy ezt hogy sikerült összehozni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    crysis óta szerintem valahol minden grafikai fejlesztés nevetséges lesz a jövőben
    (2D-ben!!!), ha az előzőhöz mért különbségeket vesszük alapul. Szerintem ott elérték azt a szintet, aminél több egyszerűen nem kell játékba és amihez képest erős különbséget nem lehet egy fejlesztéssel prezentálni, tökmindegy mit csinálsz másképpen, meg egyébként se attól függ egy játék megjelenése, hogy mit használ meg mit nem, hanem attól, hogy mennyi munkát tesznek bele, a crysis dx9-es, egyébként akkori dx10-es mezőnyt messze alázó grafikája ezt tökéletesen bizonyította szerintem. A másik meg a megjelenítő kérdése. FullHD-ben TV-n olyan ronda a crysis a monitorhoz képest, hogy valami leírhatatlan, nem mindegy mire dugod azt a VGA-t, ha nem látsz különbséget lehet hogy más megjelenítő után kellene nézned ;] A dx9 vs dx10-nél is ugyanez a történet ment, mára azért kiderülhetett számodra is, hogy a szoftvereket nem tudják/akarják egyből a legújabb lehetőségekre fejlesztve kihegyezni. Azért a vásárlók többségének még mindig dx9-es, dx10-es VGA-ja meg konzola van, nekik kell játékot eladni, nem annak a pár 5xxx tulajnak. Mondjuk abban tök igazad van hogy csak a dx11 miatt 5xxx-et venni nem érdemes.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz RI/OS #3875 üzenetére

    Miért? Nem? Én azt hittem már régen szétrúgta. Mondjuk tévén zéró látszik egy csomó apróságból ez tény. XBOX-os havernál meg csak plasmán láttam játékot, lehet meg kéne néznem egy monitorra dugott XBOX-ot :F hüm-hüm

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz cszn #3903 üzenetére

    Szerintem meg az a vicc, hogy mindenki a 2D-s képeket veti össze és az alapján próbál értékítéletet alkotni az egészről. amikor már régen ott tartunk, hogy a grafikusok a 3D-s tartalmakban elmerülve próbálnak versenyképeset alkotni, mert munkahelyi ártalom lévén a magasabb vizuális élményt keresik, mindenkinek a 3D tetszik, nekik is, az ad jóval magasabb vizuális élményt. Aki számára elérhető az ki se kapcsolja még akkor sem, ha az adott játékban alig látszik a 3D-s effekt.
    Ugyanabból az okból nem, amiért ti sem kapcsoltok ki 2D-ben egy ilyen effektet ha már egyszer be lehet kapcsolni és nem szaggat tőle, akkor miért ne...
    ...szóval...
    Meg kéne talán venni egy iz3D monitort, ki kéne fizetni a fizetős 3D-s drivert, amit az ati kártyákhoz fejlesztenek és utána kéne megnézni bekapcsolt 3D mellett a különbséget, mivel (ahogy a 2D-s képeket nézem) ha a driver jó (és egyre jobb a driver) akkor ez a cucc nagyon úgy túnik, hogy növeli a térérzetet, mert több irányban lehet arányosan piros szellemképet dobni az így kidomborított részekre ami szemüveggel kurvajól néz ki és így effektíve megnő a tér érzékelhető mélysége 3D-ben. Ergó könnyen lehet, hogy brutálisan, irgalmatlanul durvábban néz ki 3D-ben teszellációval a kép, mint nélküle. Nem véletlenül ment rá az NV se...

    Kb. két helyes arcú lány igazolványképét nézve vitatkoztok azon, hogy melyik a jobb nő. 2D ben keresve különbséget ezen a szinten vagytok. Na ez a vicc.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz cszn #3908 üzenetére

    Feltelepíted a 3D drivert és az összes játék 3D-s lesz, max lesz olyan ahol semmi nem látszik a 3D-ből és lesz olyan ahol meg beszarsz olyan jól néz ki, számos lista kategorizálta már a játékokat, hogy melyikben mennyire látszik. Az NV-nek is van ilyen listája, az iz3D-nek is, mindkettőben több száz játék van kategorizálva látvány szerint, de legalább 100-ban már nem csak egy picit, hanem jelentősen megdobja a látványt, százszor jobban növelve a vizuális élményt mint egy 16x AA meg a hasonló finomítások. Ez bőven elég szoftveres támogatottság, ha azt veszem, hogy hány dx11-es játék van, vagy hány physx-es.
    A rendszerek meg egy nyugati közalkalmazott egyszeri jutalmának az ötödéért elérhetők. Az hogy itt a balkánon csóróság van csak egy dolog. Ha tetszik ha nem a grafikai fejlesztések nem a 2D-re fognak fókuszálni, megjegyzem szerintem nem is kell, egy crysis már bőven jó, ebben a túlnyomó többség egyetért. Elviekben el lehet érni a teljes élethűséget, minden fejlesztésnek valahol az a célja, hogy közelebb kerüljünk ehhez a célhoz, de 2D-ben csak egy jó kamera által rögzített képig lehet eljutni, tovább nem. Nézz meg egy kamera által rögzített képet és ugyanazt digitálisan megrajzolva, egyszerűen már elértük, tovább kell lépni. Fel lehet fedezni különbségeket a fények vetődésén stb, de az már ilyen lófing. Most az, hogy egy játék mögött mennyi aknamunka van szinte már csak pénz kérdés, hidd el, hogy ha gazdaságilag megérné egy játék elkészítésére tízszerannyi pénzt áldozni és ugyanúgy használnának hozzá profi színészeket stb. stb. úgy nézne ki, mint egy film. Nem a grafikus korlátok miatt marad el, hanem a munka ára miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz DemonDani #3909 üzenetére

    Nem hiszem, hogy nem érzitek valahol az ellentmondást. Mindenki azzal érvel a 3D ellen, hogy jelenleg nem használják elég sokan. Hányan használtak dx11-et fél éve és hányan most? Semmi köze egy fejlesztésnek a jelenlegi felhasználókhoz. Fizetőképes kereslet kell semmi más, az meg van rá. Az avatarra is drágább a mozijegy mégis rekordokat döntöget. A másik, hogy a vonatkozó monitorok, projektorok ára is csak csökkenni fog. Úgy terjed majd a 3D, mint a lepra. Az meg nem új, hogy mi 20 évvel le vagyunk maradva, nem belőlünk kell kiindulni, nem mi vagyunk a piac, nézzél már körül milyen csóróság van ebben az országban. Ha valaki vesz egy 5 millás autót az már az irigyelt felsőközépben van, USA-ban meg a középosztályban a gyereknek vesznek érettségire ilyen autót, az más kérdés hogy náluk van rajta kemény 8% adó, nálunk meg 25%, meg egy gallon benzint (több mint 3 liter) vesznek szinte ugyanannyiért mint mi egy litert, stb... stb... Mi soha nem fogjuk őket beérni, ez mese, attól gazdagok, hogy más meg az adósuk. Mindig lesznek elnyomottak és hatalmasok.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz DemonDani #3913 üzenetére

    De most itt nézegetjük 2D-ben azt a grafikus fejlesztést, amit nagy valószínűséggel a 3D-s megjelenés javítására fejlesztettek és hümmögünk rajta, meg fikázzuk, hogy nem nagy dobás... Annyira szánom magunkat valahol... Azért ez gáz...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz cszn #3916 üzenetére

    Nézd végig még 2D-ben is tisztán látszik szerintem, hogy a 3D-s megjelenítésről szól, gondolj bele milyen szemüveggel ha driverszinten generálják hozzá a sztereo képet.

    Ott sincs kolbászból a kerítés, én csak a normális, tisztességes, nem képzetlen, hanem diplomás munkáért kapott bérből és fizetésből élő emberek életszínvonaláról beszéltem. Nekik nem olyan hatalmas összeg z a 600 euró amibe egy alkalmas projektor+az NV szemcsi kerül. Ennyi. Ettől persze ők is megnézik mire költenek és mire nem.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz cszn #3919 üzenetére

    Szerintem az lehet itt inkább, hogy az alien fejlesztésének inkább utószakaszában kezdték beleerőszakolni a tesszelációt, egy-két apróságot oldva meg csak ezzel, no meg a marketing miatt, hogy el lehessen mondani, hogy ez már dx11-es játék. Biztos emlékszel az elején hány dx10-es játék volt simán rondább megjelenéssel, mint egy alaposan elkészített dx9-es. A linkelt demoból is látszik, hogy közvetlenül az alapoktól, erre építve milyen megjelenést lehet prezentálni és a zseniális az benne, hogy ha kikapcsolod akkor simán elfut a progi egy jóval gyengébb VGA-n is, így nem kell azon görcsölni, hogy mi lesz a régebbi VGA-t használó gamerekkel, szépen fog futni náluk is fullHD felbontásban, csak mást fognak látni a játékból.
    Az látszik, hogy az alien-nél az volt a cél, hogy ne legyen rondább nélküle mint vele és nem az, hogy kiaknázzák a lehetőségeket, ami persze e pillanatban érthető is, de ettől függetlenül az NV jól döntött szerintem, amikor erre a teljesítményre fókuszált a fermiben. Egy dx10-es izomkártya grafikus teljesítménye bőven elég lesz/lenne a jövőben, minden azon fog múlni, hogy az új VGA sorozatok hogy bírják majd a tesszelálást, mert nem azért fogják megvenni az emberek az új VGA-t mert lassú, hanem azért mert szarul fog kinézni kikapcsolt tesszel a játék. Rájöttek hogy a teljesítmény és az árverseny miatt túl jó lett már játékra egy olcsó VGA is, így már nem lehet akkorát kaszálni, másrészt az erős meg túl erős így aki megvesz egy csúcskarit évekre eltűnik a piacról, mint vásárló, így meg szépen csavarnak egyet a történeten aztán nézheti a GTX295-tel 1 év múlva azt, ami marad a slágerjátékból tessz nélkül, az meg aztán gyönyörű lesz ha tesszre lett fejlesztve. Rögtön eszébejut majd, hogy kéne egy új VGA, hiába erős a kártyája. Ki van ez találva :)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz JaniS #3923 üzenetére

    Most miért? Egy könnyen fertőző betegség. Most az hogy bakteriális és ma már könnyen lehet védekezni ellene olyan nagy ügy? Legyen H1N1? Olyan mindegy nem? Terjedjen azt kész :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz azoli09 #3934 üzenetére

    Abból, hogy én a normális, (átlagos jobb szó lett volna, de végülis tökmindegy) tisztességes diplomásokról beszéltem (egyébként azért róluk, mert köztisztviselők például mindenhol vannak és az ő bérük és munkavégzésük a legkönnyebben összehasonlítható) neked ez jött le? Vagy hogy jön ide most a melós ember meg ez a hiszti? Te én komolyan nem értem mi a baj veled, hogy attól itt stresszelsz, hogy hoztam egy példát a bérkülönbségekre ezzel szemléltetve, hogy ami nekünk drága, az nekik nem biztos hogy az, de ha másképpen nem megy igyál, szívjál, relaxálj, de valamit tegyél magaddal, hát úgy belefeszültél a hsz-embe, hogy totál melléestél ember, hát te tisztára ki vagy borulva. Szedd már össze magad meg valami nagymellűt, aztán szúrd már be a meleg puha helyére picurkát, hogy jobban legyél, vagy valami történjen veled... aggódom érted Zoli, komolyan mondom, iszol te rendesen, kúrálod magad azért néha? Picit már ilyesztő szinten lehetsz kikészülve, vigyázz, nehogy kiverjen valami kiütés :DDD Ápoltasd már le magad valami csajjal. Nem számít ha nős vagy, tudod csak popóba, az nem számít megcsalásnak :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz azoli09 #3941 üzenetére

    Te én nem tudlak követni, biztos gondolsz rólam valamit, de hogy az mi azt én tényleg nem tudom. Ne haragudj rám, de én erre az utáljuk azt akinek van diplomája, mert az csak egy szemét tolvaj lehet történetre nem vagyok vevő, mert nem értek vele egyet. Ha meg konkrétan tudod valakiről, hogy okosabb nálad szerintem ne köpd szemen, inkább tanulj tőle ha már tanártól nem tudsz. Mondjuk szerintem iskola rendszerű képzésre járni sosem késő és soha nem szégyen. Ha téged zavar, hogy neked nincs diplomád szerezzél egyet, végtére is ha egy ilyen hsz után úgy érzed, hogy téged lenézlek azért, mert nincs, akkor valójában te magad vagy az, akit zavar. Engem nem izgat, abban biztos lehetsz. Tévedsz, nem vagyok kultúrsznob, messze nem, meg agyoniskolázott se.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz JaniS #3948 üzenetére

    Persze hogy nem, nekem lövésem sincs az egészről, csak beleolvastam a betegséglexikonba ha már így rámdörögtél. Ott azt írják, hogy a durvábbik közvetlen érintkezés útján terjed, a lappangási idő évekig is eltarthat, de ez idő alatt is lehet fertőző, ami nagyban segítette régebben a járványszerű terjedését, ma már viszont a BCG oltás a leprával szemben is védelmet nyújt valami közös antigén eredet miatt, de fertőzés esetén a kórokozó kiirtása sem jelent ma már problémát, annál fontosabb a torzító hegek, csonkolások megelőzése érdekében a gyors felismerés. A fejlettebb országokban már szelíd betegségnek tekinthető. (Gondolom, mivel bakteriális biztos telenyomják a beteget antibiotikummal aztán kész, a franc tudja) :F

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    part: electrolytic capacitor (without heat sink)
    comment: to be very hot

    :C Ezzel a fermivel télre kellett volna kijönni, meddig bírja minimum egy kondi csupaszon? 90 fokig?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Azt nem értem, hogy ezeknél a kazán VGA-knál miért nem növesztenek oldal irányban, veszik magasabbra a nyákot, és tesznek rá szélesebb a refihűtőt, nagyobb átmérőjú mókuskerék ventivel a fenekében, ezt is tiltja valami szabvány? A meglévő motorok simán bírnának egy nagyobb lapátot, lazán, olyan tekercselés van ezeken a kis carokon, mint egy fúrógépen... Állítólag ez a Fermi is izzik, mint az ördög töke, néztem a tesla-ról képet refhűtő ugyanaz, kutya legyek ha értem, hogy ez méjó...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #4053 üzenetére

    és a keletkező háromszögek árnyalása

    A keletkező háromszögeket nem sokszög területelemmel oldják meg? Hol lehet bővebben olvasni az alkalmazott tesszelációról? Picit zűrzavaros nekem, hogy akkor most végülis miről is van szó a gyakorlatban. Számított térpontok összekötése végülis ez, ahol a szabályos területelem a négyzet nem? Én ezt úgy képzeltem el, hogy a szabálytalan területelemek nagy száma miatt lesz erőforrásigényes, ezért kell az alapoktól tesszelációhoz, azt szem előtt tartva tervezni nem?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz stevve #4056 üzenetére

    Zseblámpára nekem is kifagy, egyfolytában dobálom a gyújtórudakat az effel, azt bírja :DDD Te megvetted amúgy, vagy a törés szar?
    (#4060) Pug
    gondoltam, hogy elszarták, mindegy annyira nem fogott meg, talán majd a multi, de inkább az új mohára vagyok kiváncsi.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Pug #4064 üzenetére

    Hülye, ez tényleg jó :DDD Most néztem egy videjót, még meg se néztem idáig, asszem ezt én is megsasolom ingém. A COD sorozat elpusztúlt a szememben a 6. résszel, amikor kivették belőle az elhajlást, még a MOHA-ban bízom, hogy abban megmarad. Ebben van? Olyan FPS-el nem multizom amiben nincs, sok év COD után egyszerűen élvezhetetlen számomra ilyen seprűnyelet nyelt karaktert mozgatni FPS-ben. ...A sok hülye konzolos meg nem lázad...

    sonja:

    Kb. 175k-ról fog indulni itthon az erősebbik.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Pug #4068 üzenetére

    Undorítóóóó !!! Rühellem ezeket a kozolos szarokat, adjanak már ki nekik valami normális joy-t amivel tudnak hajolni, vagy valami történhetne már, mert ezt nem veszi be a gyomrom, hogy visszafelé fejlődünk a mozgások terén.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz sutyi^ #4070 üzenetére

    Akkor már értem miért nem játszottam vele soha, COD után az ember belép egy ilyen játékba és egyfolytában a "Q"-t meg az "E"-t nyomogatja minden sarkon kb. két percig aztán kilép a fenébe. Nálam legalábbis így szokott lenni, a COD6-ot megpróbáltam eröltetni, mivel én fac megvettem eredetiben, de áhh, hiába kínoztam magam, felejtős, képtelen vagyok megélni lean nélkül.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz RI/OS #4080 üzenetére

    Az 5970 600 dodóról indult és 150k lett belőle itthon, szal mire ideér meg áfa, meg harmadik országos vám meg mittoménmi durván 250-el lehet váltani, így ha 700 dodó lesz az indulója az nálunk sacperkábé 175k, persze a megtakarítás része az valszeg csak kamu marketing így olyan 165-170k közöttire fog beállni az ára kis országunkban az előrendeléses ár alapján.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz HW Junkie #4102 üzenetére

    Nem az hogy drágább/olcsóbb, hát ezerrel copnak vele már most a soron a teszteken, mert túlmelegszik, gondolj bele mi pénz lesz ha a tömegjúzer két év múlva megveszi fillérekért ezt a most gyártott 3 év garis VGA-t használtan, ami most éppen-éppen ki lesz hegyezve valahová 100 fok alá és beleteszi a lovkosztos midi házba, aminek van az oldalán egy 8cm-es venti aztán szevasz.
    Bele fognak fulladni a gariba, oké hogy a fele kártya kvázi jó állapotában indul el a gyár felé, mert a júzer nem fogja tudni hogy jó az, csak túlmelegszik és azért fagy le, de attól még ugyanúgy intézni kell, le kell tesztelni stb., mi pénzt dobnak ki erre a fölösleges ügyintézésre, inkább költenék rá élből a gyári hűtőre, ígyis-úgyis elmegy a végén a zseton és még a termék is szar. A 2GPU-s kártyáknál ami van ma, az gyakorlatilag selejtgyártás, tuti-biztos elpusztúl 3 éven belül, ha valaki a gyári ventivezérléssel használja és akkor most majd jön a fermi amire milliószámra dobálják a plusz tranyókat ugyanezzel a szarral. Nem kell jósnak lenni ahhoz hogy kitaláld mi lesz vele a baj...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #4107 üzenetére

    Nem igazán értem, hogy ha mondjuk az AC keres a VGA hűtőin egy rakás pénzt, vagy az EK a vizesblokkjain, vagy sorolhatnám a többi gyártót az az Ati-nak vagy az NV-nek miért jó, szerintem abból egy vasat se látnak.
    A tudatosságot szintén nem lehet felfedezni a szerelhetőségben sem.

    Max abban lehet valami, hogy arra apellálnak, hogy a júzer majd szétszedi annak tudatában, hogy azzal ugrik a gari és később emiatt nem küldi vissza a gyárnak cserére.

    Abu

    ...azért a 4850 nem a legjobb példa, értem hogy kitermeli a többi kártya a veszteséget, de mi a francnak építik be ezt a veszteséget szándékosan, ha egyszer kevesebb ráfordítással javítani lehetne az élettartamon és ezzel építenék a márkát is.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #4112 üzenetére

    Elég szkeptikus vagyok ezekkel az adatokkal szemben. Az vili, hogy egy 4850 élettartama kvázi a gyártási körülményekre vezethető vissza túlnyomórészt, mert nem disszipál annyi hőt, hogy az negatívan hasson rá vagy meghatározzon az üzemeltetésre bizonyos környezeti követelményeket.

    Viszont ez az adat egyáltalán nem képez reprezentatív mintát például a 2 GPU-s kártyákra egyrészt, másrészt nincs benne a "kukába dobott" kártya, továbbá nem a teljes 3 éves garanciaidőt öleli fel. Szóval szerintem ebből max azt a következtetést lehet levonni, hogy a kevésbé melegedő kártyák tartósabbak, de ez nem újdonság. Ami a 10%-ot illeti szerintem a szegmensre vonatkozó magasabb fogyasztói ár tükrében elfogadhatatlan már a 10% is, ráadásul szerintem 4870X2-ből például sokkal több fingik ki 3 éven belül, csak valahogy utólag már senkinek nem érdeke ilyen adatokat közölni... Megéri nekik teljesítményazonos, viszont sokkal olcsóbban gyártható VGA-ra cserélni a két és fél éves xy kártyát... szerintem innen fúj a szél, de akárhonnan is fúj, fogyasztóvédelmi szempontból mindenképpen aggályos.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz rocket #4120 üzenetére

    400 dodóért én előrendelek tőled egyet ;] Cikkben leírni egy árat könnyű, ez úgy lenne korrekt, ha az előrendelési link ott lenne mellette.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Robi BALBOA #4149 üzenetére

    Nem kell arra gyúrni, halál jól megy nálam minden, egy darab gondom nincs vele, persze ha mégjobb lesz azt duzzogva elfogadom, de ez így, hogy elég volt két rongyért vennem két ordasi GPU blokkot és halál jó mindkét kártya CFX-ben és kuss van meg minden, végre figyeltek és a ramhűtést fönn lehet hagyni amikor leszeded a refihűtőt és semmi sem kell rá csak egy akármilyen kotvány blokk, hjajj nagyon finom, nem is emlékszem mikor voltam utoljára ilyen elégedett VGA-val, két rongyból bevizezni egy CF-et és COD alatt 38 fokos :DDD, alien alatt mondjuk ha feltolok mindent fullra akkor már felmegy 58fokra mint a szőrös fánk alatt, de... talán a G92 8800 GTS 512 a csillával volt még ilyen lovkosztos fasza kis cucc annó, azt szerettem meg talán ilyen hamar akkoriban, jó mondjuk a Black Pearl GX2 is qrvajó volt, de az nem az NV érdeme, hanem az EVGA-é, meg az újonnan aranyárban is ment. Mondjuk megérdemeltem ezt a faca 5770CFX-et 60k-ért amennyit coptam azzal a szar 4870X2-vel, az első még EK blokkal is megdöglött, pfejj, egy igazi hulladék, volt egy léghűtéses gigabyte 9800GX2 is nálam egy darabig, még az se volt olyan kazán, mint az X2. Ez az új 5970 konkrét lehet, páran cumiznak is vele :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Robi BALBOA #4156 üzenetére

    Röhögni fogsz, de teljesen jó. A tiszta réz az tiszta réz, igazi békebeli fúrt blokkok nem ám ilyen plexitetős 20k-s vacak :DDD Volt itthon krómhatású festék amit anyám vett a konyhaszekrény fogóját kijavítani, azzal lefújtam, csilli-villi. :DDD Ja bocs nem 2k, mert további 300Ft költség hozzájött még, mivel feldaraboltam másfél-másfél darab 3M kétoldalas hővezető ragasztószalag padot aminek 100Ft darabja, hogy ráragasszam vele a hűtőbordát arra a 9 fetre ami a kártya végén van. (Azok fölött volt a gyári mókuskerék, így nem mertem őket szabadon hagyni, de így utólag valszeg tök felesleges rájuk az a borda, mert csak kézmeleg, mindegy elfér pénzbe meg nem került, mert régi fekete P1-es CPU hűtőbordából vágtam le... ha viszagondolok, hogy 20k volt az X2-re egy használt plexitetős EK full-cover blokk, ami ezerrel forralta a rendszervizem... áhh... a legnagyobb baromság, ezt a három blokkot VGA-k+CPU lazán, de tényleg röhögve elviszi egyetlen kétsoros duplaradi két 12cm-es ventivel, mégcsak nem is langyos a tartály és tizedébe került, na ez a nem mindegy.)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Crytek #4161 üzenetére

    Jajj hagyd már az AVP-t, szerinted mennyit foglalkoztak a fejlesztés során a DX11-el? Egy olyan játékot ahol költenek a fejlesztés során a csicsára évekig fejlesztenek, csináltak hozzá egy dx11-es exe-t pár hónap alatt amivel tesszelál egy kicsit, hogy el lehessen mondani hogy dx11-es, egy kis marketing, nagy kalad, amúgy meg mi nem tetszik azon ahogy az AVP kinéz? Egyáltalán nem csúnya szerintem ha azt veszem, hogy még mindig egy rakás játék dx9-ben van. Szerintem hülye vagy amikor ilyeneket mondasz, hogy "dx11 takarodj", minden fejlesztésnek örülni kell, az meg hogy egy játékra mennyit költenek meg mit használ és mit nem marhára nem a programozóktól függ, tisztán pénzkérdés. Hiába használ akármit ha pár hónap alatt meg kell csinálni nem fog neked az utolsó bögre is szilánkosra törni az asztalon. Egyszerűen nem jut rá idő+pénz.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Crytek #4166 üzenetére

    Egy végterméknél mindig a befektetett munkát látod, pont hogy a crysis erre a legjobb példa. Gyakorlatilag dx9-ben akkori dx10-es játékokat alázó grafikát készítettek. Tökéletesen bizonyítja, hogy nem csak azon múlik a végeredmény, hogy mit használ egy játék. Azt hogy mikor jön ki egy olyan cím, amitől hasraesel én nem tudhatom, de nem azon fog múlni, hogy dx11-es lesz e vagy physx-es, ebben biztos lehetsz. A jövő játékaiban a konzolok új generációja képezte új lehetőségek lesznek a meghatározóak. Ez a piac sajátossága szerintem.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Én sokkal inkább vágyom a tizenéves mozgásmotorok vérfrissítésére, mint a fizikára, de ha jön, jöjjön. Ám legyen. Szerintem a játékélményt egy (akár nehezebben elsajátítható) komplexebb mozgás sokkal inkább tudja fokozni, mint a látvány. Az hogy most leomlik a vakolat vagy nem omlik, így omlik össze vagy amúgy, számít-számít, de ha közben egy seprűnyelet nyelt katonával rohangálsz, aki még lehasalni se tud akkor szerintem durvamindegy, a játékélmény ígyis-úgyis szar. Nekem másszon, kússzon, hajoljon, ugorjon, fusson, bukvencezzen, elbotoljon, törjön el a bokája ha magasról leugrom, zsibbadjon a keze ha hosszan célzom, fáradjon el, szédüljön ha bekap maga mellé egy gránátot stb.stb. tudjam irányítani, maradjon meg a játék adta élvezet de ugyanakkor bele tudjam élni magam.
    Írjanak olyan játékot, hogy egy x tengelyű robotot irányítok, mondjuk valami birodalmi lépegetőt, de akkor az úgy mozogjon x gombbal vezérelve, hogy ha pro szinten megtanulom akkor beszarjak, veszek én hozzá speckó billt is ha kell, de ragadjon magával a játékélmény, kössön le, ha ez megvan akkor lehet foglalkozni a vakolattal meg a többi (pörgős játéknál felesleges) csicsával.
    Enélkül csak a tapétát cserélik pár dögunalmas tizenéves játékon. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #4171 üzenetére

    Az itt a baj, hogy nem stimmel a korhatár. Valójában nem 18 év fölöttiek játszák a +18-as játékokat, hanem 10év körüli csemeték, de mivel kisírják a szülőtől a játékot így az eladásokban ez nem tükröződik, így más lesz a fogyasztók által generált elvárás. Legyen minél egyszerűbb, hajolni se lehessen mert az már milyen skilles stb... Kár.
    Azt sem hiszem el, hogy 18 év fölötti emberek között annyi debil lenne, mint ahányat public szerveren látni. Nem hiszem el, hogy ebben a korban bárkit is leköt ha a huszonötféle csalással redukálva a játékot gyakorlatilag annyi dolga sincs, mint ha tetris-ezne. Ezek a csíterek is tipikusan pici gyerekek szerintem, akiknek semmi keresnivalójuk nem lenne a vonatkozó játék előtt. El kéne végre dönteni, hogy most készítünk játékokat felnőtteknek vagy nem. Ez így nem megy, hogy felnőtteknek szól, de ugyanakkor legyen olyan egyszerű, hogy egy 5 éves gyerek is élvezze. Ez a két dolog egymást zárja ki valahol. Nyilvánvaló, hogy más köt le egy felnőttet, mint egy gyereket. Ma kb. attól szól egy játék felnőtteknek, hogy a nyúktojást kicserélik valami ocsmány rothadó húscafatra, játékélmény meg ugyanúgy zéró. Tisztelet a kivételnek.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Valszeg az a baj, hogy többségében nem azért írják rá a játékra a +18 -as korhatárt, mert felnőtteknek szól, hanem azért, mert kötelező. Erős a gyanúm, hogy az a játék ugyanúgy gyerekeknek készül és őket is köti csak le, viszont ez így valahol bűncselekmény, mert pontosan tudják, hogy amit csinálnak az tilos.

    Kedvem lenne leteszteltetni pár +18-as játékot egy x fős 18-30 éves korú kontroll csoporttal, hogy hányukat is köti le, mert ugye elvileg nekik szól és a sokadik rész készül el, tehát elvileg -mivel megveszik- tetszik is nekik. Ha viszont nem így van és a gond nem velem van, hanem a játék szól valójában gyerekeknek, van úgy elkészítve, hogy csak őket tudja lekötni és a +18-as jelzés csak a felelőség kikerülése akkor meg eladom a gépet, ezeket meg tiltsák be. Nehogymár eldönthessem, mint szülő, hogy én legyek a lelketlen zsarnok aki nem engedi, hogy azzal játszon amivel az osztálytársai vagy hagyhatom, hogy a saját pénzemen tömjék a lányom/fiam ezzel a lélekmérgező szarral. Valahol a qrva anyjukat !
    Szerintem.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #4251 üzenetére

    MUHAHA
    Picit merész azt gondolni, hogy egy fórumnak köze lehet a letöltésekhez, amikor elég beírni a gugliba az xy játék nevét, azt hogy torrent, meg avégére hogy pirate és már szeded is a thepiratebay-ről a cucc torrent-jét anélkül, hogy tag lennél bárhol egy egyszerű guglival két másodperc alatt és akkor még ehhez jön hozzá, hogy aki torrentezik az nagy valószínűséggel tag is valahol, ergó a hülye is letölti a vonatkozó szoftvert, ha akarja. Ezzel az akcióval (ha az volt) max a torrent rendszerét népszerűsítették, mert az is megtanulta használni a torrent klienst, aki még életében nem látta. Picit kontraproduktív nem? :DDD

    Az már sokkal inkább akciószagú, ha egy elterjesztett torrent úgy van feltörve, hogy hogy-hogy nem DX11-ben fagy, DX10-ben meg semmi baja, mint az AVP3 például. Na ez a g**ciség. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Láttátok a Metro 2033 gépigényét? 480 és 470 :DDD , komoly lesz ha előbb jelenik meg a játék, mint a VGA :C

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    :( gyenguszka ez a Fermi, ebből 5xxx áremelés lesz, nem árcsökkentés :O de hol a csába van már, már március van, készlet is van, nem éééértem

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #4526 üzenetére

    ...hát pedig könnyen lehet hogy meg fogsz lepődni. Érdekes, hogy a zöldek még nem lázadnak, szerintem nem értenek a hardverekhez, különben már ki lennének borulva. Persze új transzparenst kéne kitalálniuk, ez a fermihez nem lesz jó :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #4745 üzenetére

    Nem a készlet itt a baj, gyenge a Fermi. Az a baj. Csinálnak egy jobb OC 5870-et, elnevezik 5890-nek és ennyi volt a 480. Olyan marha forró, hogy annyiszor vettek vissza az órajelből, hogy a végére nem maradt ebből a Fermiből semmi, mondjuk vízzel viszont lehet majd tuningolni, mert ott van azért az az órajel benne, így végülis nem lenne ez rossz VGA, el tudom képzelni, hogy kihoz belőle az EVGA egy vizes OC-t például, ami már tudja az eredetileg tervezett órajeleket prezentálni, de ez a léghűtéses így ebben a formában ATI fölötti árban... áhhh, ha az iz3D-vel eredményes lesz a kooperáció és nem szenved majd betegségektől akkor egyszerűen nem szól a Fermi mellett semmi, tisztára olyan, mint amikor az X2-re kijött a 295. Ugyanúgy kis darabszám, költséges gyártás, olyan magas ár , hogy a raktárkészlet kitartson a köv. sorozatig.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #4838 üzenetére

    áááá ...ahogy küzd, hogy komoly legyen, ez már tényleg sírós, Istenem de jót röhögtem :R

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #4887 üzenetére

    Kifact érdekel ilyenkor a többség? Hagyjuk már a többséget a csába. Belépsz egy HC COD4 public szeróra, vannak rajta mondjuk nyolcan, abból csak hétnek van belőve fix 250FPS-re a konzolban a gém, a maradék egyet meg kirúgja a pb túl magas maxFPS miatt, de ne foglalkozz vele :DDD Amúgy 2 GPU-nál több tényleg baromság mert olyan szinten köti le a humán erőforrást a 2 GPU hardveres és szoftveres támogatása, hogy nem hogy nem jobb a 3, vagy a 4GPU, de rosszabb, legalábbis atinál, NV-nél ez a 3 way SLI nemtom mit mutat, olyat nem próbáltam, de gondolom az se egy hú, tesztekben ahogy láttam minimális a többletteljesítmény ahhoz képest, hogy milyen izom magában az a kártya amit harmadiknak beteszel.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #4891 üzenetére

    Hjó-jó, de az egész story-nak szingliben már 40 FPS fölött vége van, mert hulla mindegy hogy 50FPS-ed van vagy 100, úgyse veszel észre semmit, teljesen felesleges foglalkozni vele. Multiban meg annyi minden kis szirszaron múlik, hogy számít e vagy nem, de olyan FPS-t én még életemben nem láttam, amiben ne számított volna multiban hogy 50FPS-el pörögsz, vagy a többszörösével, szóval ha minden apróságot számbaveszel akkor ugye legvégül az online csatlakozottak átlaga számít igazán, ez az egyetlen igazi törvény. Az ilyen félmegoldások, hogy beleírnak a konzolba 85FPS max értéket aztán meg letiltják a konzolt elég szánalmasak ahhoz, hogy világossá tegyék, hogy nagyon nem tudnak/akarnak a problémával mit kezdeni. Mondjuk szerintem nem is nagyon kell, aki annyira megszállottja valamelyik multinak az úgyis utánanéz, hogy hogy a legjobb. A multi-GPU tényleg alakulgat, érzem a bőrömön, van jópár játék már, ami tényleg rendesen megeszi, és ezzel, hogy kvázi importálható CCC csere nélkül az optimalizáció már jóval könnyebb lesz támogatni. Ez nagy ötlet volt. Ezért mindenképpen elismeréssel kell adózni. Végre egy kis törődés. :R Remélem hamar eljutunk oda, hogy az új ccc mellett/helyett megjelennek kötegelve a CFX optimalizálások, de még ha egyesével is kell pöcsölni minden játéknál külön még akkor is sokkal jobb, mint eddig volt, a lényeg hogy ne legyen akkora csúszás a játékmegjelenésekhez képest, veszítse értelmét a "bérencjátékok" készítése és fejezzék abba egymás VGA teljesítményeinek szoftveres lerontását, ezeket az idióta különcfejlesztésekre programozásokat. Ha ezekre hoz az ellenfél a játékmegjelenés után pár napon belül valami megkerülős megoldást akkor csak értelmét veszti végre. A remény hal meg utoljára./OFF]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz rocket #4892 üzenetére

    Az elektromos zajról nem is beszélve. Akkora tekercselés van a motoron, mint egy fúrógépen , amikor megláttam egy ilyen refimotort lapát nélkül majdnem leestem a székről. Az integrált hangkarik meg szépen összeszedik ugye az összes szart, hagy zúgjon. Áhh, szégyenhűtők mindenhol. Ati se jobb. Keresed miért nem stabil a tuning aztán kiderül attól, hogy felpörgött a VGA venti meg leállt, lassan itt tartunk amennyit ezek max fordulaton megzabálnak :(((

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #4951 üzenetére

    Én azt hallottam, hogy sajnos nem. Állítólag mag és környezeti hőmérséklet miatt bukott a teszten a kari. A környezeti még csak-csak, mert azon egy jobb hűtővel lehet segíteni, de a maghőmérséklet már érdekesebb, mert alapvetően a GPU tokozással szemben támaszt(hat) új követelményeket. Hiába a vizesblokk, ha a maghőmérsékleti delta elég nagy ahhoz, hogy hibázzon, vagy repedjen. Régebben notiknál előfordult az a tokozási probléma, hogy a hőtágulás miatt hajszálrepedt, majd elpusztúlt, az egyértelmű gyártási hiba volt, de megeshet hogy ez az új tranyó tömegnyomor által -ami ebben a chip-ben van- generált disszipáció már komoly tokozási problémákat (is) generált. Könnyen lehet, hogy nem kis értelme lesz otthon polírozni egy kicsit a tokozás falát. Ez a maghőmérsékleti gond számomra azt jelenti, hogy gyakorlatilag elérték azt a tranzisztorszámot, ahol már akkora a hődisszipáció, hogy maga a tokozás már kezd hőszigetelőként dolgozni, mert nem vezeti el elég jól a keletkezett hőmennyiséget a chip felszínére. Felületet kell növelni, növeltek is, nőtt is a chip, csak valszeg nem elég nagyra, tekintve, hogy a szilíciumnál nem nagyon tudnak jobb anyagot prezentálni maghőmérséklet tekintetében sokmindent nem lehet csinálni csak az alapterület méretet növelni vagy tokozási falvastagságot csökkenteni. A gond csak az, hogy az alapterület növelésével a huzalozási távolság is nőne, ezt viszont nem tudják növelni. Gyakorlatilag ezt próbálgatták hetekig, mert mint kiderült ezt nem tervezik, ezt kizárólag tesztelik és tényleg igaz az aláírásod a chipgyártásra.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Angel1981 #4956 üzenetére

    A GPU mag hőmérséklete és a chip tetején lévő rézlap hőmérséklete között van egy különbség. Esetemben ez 20-30fok lehet, mert huszonfokos a rendszervizem, így a vizesblokkom is 30 fok alatt marad, és ezzel a blokkal szőrös fánkkal terhelve 55fok körül van a GPU mag hőmérséklete mindkét 5770-en. Hogy ebből a hőmérsékletkülönbségből hány százalékot képvisel maga a chip tokozásának a hővezetése azt elég nehéz mérni, én itthon nem tudom hogyan tudnám lemérni, de kiváncsi lennék rá, mert házilag, például vízhűtő rendszerrel huszonfokosnál hidegebb felületet nem tudsz ráapplikálni a GPU tetejére (most az ilyen folyékony nitrós megoldásokat, meg a jégakkus vízhűtéseket hagyjuk, mert ilyeneket senki nem akar állandóan fenntartani, max egy-egy teszt erejéig) szóval arra akarok kilyukadni, hogy ha a tokozás az alkalmatlan, akkor teljesen mindegy milyen hűtőt teszel rá, cseszheted. Azért a letiltás a létező regrosszabb megkerülése a problémának, ha az NV ilyen radikális megoldást választott annak komoly oka lehet.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz cszn #4960 üzenetére

    Persze, 40 nanométeren ennyi tranyónak ez a terepasztal kicsi, huzalozási távolságot nem lehet növelni, így a felület a tokozáson belül nem növelhető, egyszerűen nem megy, így 40-es gyártósoron az eredeti elképzelése a Ferminek megvalósíthatatlan, egyszerűen qrvaforró a végeredmény. A demo kártyát nyilván hűtötték minden szarral ők is.
    Amikor elkezdenek órajelet csökkenteni, vagy a mégbrutálisabb letiltásokat kezdik alkalmazni az már minden csak nem hatékonyság. Ennek nem lehet egyszerűen versenyképes ár az eredménye.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz DemonDani #4974 üzenetére

    Ha jól emléxem 5000 a minimum darabszám, így ha csak a minimumot kapja mind a 6 akkor is 30000 darab már tuti hogy raktáron van, a képet nézve ráadásul az már nagyker raktár lehet, gyárban ilyen padlót nem látsz, ez elnyalná a targoncagumit mint a fagyit :)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Amúgy még mi a csöcsre várnak :F Valami nyomorék hajó döglődik a tengeren a konténerekkel fogadjunk, aztán sír a szája annak aki nem kapja meg a rendelt indulókészletet a forgalmazás első napjáig így mindenki várhat arra a sitthordóra. Én hagynám hagy árulja az akinél már ott van, akinek meg sürgős az meg "jöjjön érte" :DDD Á mindig a speditőr cégekkel van a gond, az NV már kész van fél éve :DDD ...de tényleg durva hogy márc. közepe van és még egy durva darab nincs a sehol, pff, november körül én még bíztam a karácsonyi szezon elcsípésében, ezek most valami hatalmasat hasaltak ezzel a Fermivel.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #4984 üzenetére

    Azóta nem jött meg a "visszahívott" BIOS javítása? Vagy ez már megint egy újabb? Készletgyártás volt feb. közepén tokkal-vonóval, szerintem ez csak egy adminisztratív eszköz, ami azért kell, hogy ne merjék eladni, kvázi csak véglegesítették az eddigi speckókat, persze lehet hogy sikerült mégis javítani rajta egy kicsit, vagy ez az utólagos órajelvágás, bármi lehet, de elég életidegen hogy lecsomagolt készleteket nekiállnak újraflesselni, BIOS nélkül meg kétlem hogy lecsomagolják őket hűtőstűl, mindenestűl. Na mindegy hagyjuk, mostmár tényleg csak egy pár nap van úgyis.
    Az a baj, hogy nem látszott a képen rendesen a kartondobozokon a gyártásban feldobott matrica, egyből azt sasoltam, fordulhatott volna még pár fokot a békával a kis kémünk, de nem mert a kis beszari :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Crytek #5017 üzenetére

    Ehehh, lassan? Már rég itt figyel a gépemen [link] ;] Igyekezhetnének a töréssel, mert mire ez a steam-en beindul...

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz danati #5080 üzenetére

    Igazi ikonok, 3D asztalnak hívják, ingyenesen letölthető. Egyébként mégcsak nem is újdonság, már régóta létezik. Egy erősebb VGA nem árt hozzá, viszont ha megfelelő szögben állítod be a kamerát kb. akkora a felhasználható terület, mint a 2D-s asztal esetén. A jó az benne, hogy változtatni lehet az ikonok méretét tetszés szerint, így kényelmesen egymásra lehet pakolni dolgokat és oldalt a minialkalmazások nem takarnak ki értékes felületet. Ha érdekel írd be a gugliba, hogy 3D asztal és ki fogja dobni a segédprogramokat, többféle megoldása van, szubjektív, hogy melyik a jobb. Egyébként meg kell szokni, elsőre picit zavaró lehet, hogy nem mindig az történik amit szeretnél.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák