Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz fLeSs #39957 üzenetére

    Valóban, de amúgy csak a szemszögetek más.
    Én úgy egyben néztem az írásaidat az utóbbi időben, bár egyet linkeltem be. :R épp ma vagy tegnap adtál magyarázatot arra [link] amiért eltér a következtetésetek és gbors miért tartja drágának a 4070TI-t .
    Ő vásárlói szemszögből közelítette meg( Hierarchia, nevezéktan, előrelépés, ár) te technológiai szemszögből( felhasznált GPU/ Fogyasztás/ előállítási /költség/ marzs) és mindkettőtöknek igaza lehet egyszerre.
    Máshova soroltátok be az adott kártyát.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • gbors

    nagyúr

    válasz fLeSs #39957 üzenetére

    így van, én a vásárló szemszögéből néztem a dolgot.

    Az első számolás azt mutatta be, hogy ha a 40%-os perf / price javulást vesszük fixnek, akkor hová lehetett volna árazni a cuccokat. Pl. a 2080 és a 3080 esetében:
    - A 2080 700 USD volt
    - Egy 40%-kal gyorsabb 3080-nak kellett volna 700 USD-nek lenni
    - A 3080 további 19.5%-kal (összesen 67%-kal) volt gyorsabb, ezért ezt lehetett volna érvényesíteni az árban - így jön ki a 836 USD

    Azért csináltam ezt a kalkulációt, mert a vásárlók sírnak az áremelésen, meg sírnak azon is, hogy nincs elég előrelépés teljesítményben - a másik oldalon meg vannak azok a hangok, akik szerint királyság van, mert a 3090 teljesítményének ára feleződött (sőt, féláron a 3090 táj teljesítményének a háromszorosa kapható meg ;] ). Próbáltam valami fair elvárást megfogalmazni, ami többé-kevésbé objkektíven mérhető.

    A 3000-es széria minden tagja igencsak limitált ideig (pár óra) volt kapható MSRP áron. Viszont ezek az árak a 2. kalkulációban nem játszanak szerepet - a 4080-tól a 2080 teljesítményének 1.96-szorosát vártam, ehhez képest 2.5-szörösét kaptam, így 27%-os áremelést jogosnak látok a 2080-hoz képest - ez a 890 USD, amire az inflációnak is tekinthető 20%-ot rátéve kijön az 1068.
    Az xx70Ti vonalon mindkét lépésben majdnem pont 40% volt az előrelépés, ezért a 4070 Ti-nek gyakorlatilag csak az inflációval lenne szabad drágábbnak lennie a 2070S-nél.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák