Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    válasz b. #26712 üzenetére

    Nem értem, ha szerinted a 3060 = 2080TI (ezt valószínűtlennek tartom, sztem inkább a a 2080+ néhány %) akkor miért kételkedsz abban hogy torma gbors vagy szerintem több lesz az előrelépés mint 40? A 2060 és a 2080TI között kereken 60% a difi :)

    ,,Az AMD úgy került képbe hogy kettős mérce van az emberekben. Az egyik gyártó két gen alatt lép előre 40 %ot az Nvidianal meg 50-60 az elvart generacionkent ? Konkurencia nélkül ilyet nem fogsz kapni. Túl nagyok az elvarasaid."


    A kettő közül a melyik lép msot nagyobbat előre gyártástechnológiában? Miért érzem most megint az Nvidia szimpátiát ebben az érvelésben? Én törekszem az abszolút objektivításra GPU és CPU fronton legalábbis, komolyan azt nem észrevenni hogy az egyik most lép le 12ről 7 míg a másiktól architektúrából / nagyobb chipből / minimális node javulásból várunk mondjuk 40%-ot, hát minimum furcsa...

    Persze most jöhet az érv hogy jó, de hát az AMD még így is le van maradva mint a borravaló, és ez igaz is, nagyon nagyon jóindulattal mondhatnánk azt hogy az RDNA1 tudja azt 7nm-en mint a Turing. Viszont ha onnan közelíted meg, hogy az AMD a GCN --› RDNA2 között 100%-ot ugrik a 14 --›7nm-re váltásnál, akkor már más a kép.

    Szerintem abszolút elvárható, hogy az Nvidia ne herdálja el az előnyét, és ha az AMD 40%-ot ugrik most akkor az Nvidia ennél mindenképp többet ugorjon új node-dal. Ha most ugyanakkroa lesz a fejlődés akkor az AMD abszolút felzárkózott, ami ennyivel kisebb budgetnél elég hülyén veszi ki magát.

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz b. #26712 üzenetére

    Arról nem beszélve hogy marha jól néz ki ez a generációként mennyit ugrik és másik, csak hogy az AMD tele volt ilyen fél generációs ugrásokkal lásd vega vagy RDNA1. Miközben az Nvidia 2 évente kiad egy generációt. Eddig zseniálisan kontrollálta a helyzetet, de ha a rivális 2 gyors generáció kidobással hoz most 50-50%-ot akkor az eddig meglévő lead szerepük gyorsan elveszik. GTX 1xxx/RTX2xxx széria szétoktatta az AMD-t.

    Mi volt a 180wattos 1080-ra a válasza az AMD-nek? Vele egyenértékű 300 wattos Vega 64
    Mi volt a válasza a 215wattos 2080-ra? Egy nála 15%-kal gyengébb 295 wattos Radeon VII

    Erre most arról beszélünk hogy ezt az óriási lemaradást 2018 óta 2 év alatt ledolgozza az AMD? Kit érdekel hogy a GCN és a RDNA2 között volt egy plussz generáció, a lényeg az hogy óriási előnyben van/volt az Nvidia, és most már arról beszélünk hogy az új szériánál vajon mennyi marad meg ebből. Persze hogy azt várjuk, hogy többel gyorsuljon 2 év után mint az AMD 1 év után.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák