Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attix82

    őstag

    válasz gbors #227 üzenetére

    " fwd lighting, amit a GCN szeret, de ezen nem értem, minek puffogni. ha az amd nem pénzelné, akkor nem lenne ilyen effekt"

    Szerintem más megoldással élethűbb lenne, mert elég mű az egész :)...nekem speciál a Bf3 megoldása tetszik, a C2 is már már túl mű.

    Szerintem zárjuk a témát, itt most a propagandáról van szó. Amit sajna a PHn is minden topikba lehet olvasni, bármi is a téma. (szerintem ki is tehetnék ide az AMD logot, vagy már van csak nem láttam?:D

    Amikor megkérdeztem , hogy miért gyorsabb itt a tesztekbe az AMD BF3ba mint az NV (jelzem 20 másik oldalnál épp fordított vagy min egyforma), azt a választ kaptam: Náluk ez jött ki.

    [ Szerkesztve ]

  • Alpachino

    veterán

    válasz gbors #227 üzenetére

    Nem arról van szó, hogy az AMD pénzeli, csak arról, hogy találtak egy gagyi játékot olyan ficsörrel, amiből reklámot, marketinget csinálnak és azzal hülyítik a jó népet, hogy kimondva, kimondatlanul vásároljon a jónép úgy karit, hogy a jövőre nézve nagyon nagy valószínűséggel a GCN látványa felé tendál a graff. megjelenítés, és minő meglepetés a 7-es széria "pont" tudja :D Erre természetesen semmi jövőre kivetített konkrétum nincs, de sebaj, vegyél csak 7-es ATI-t, mert a kepler szar és "jövő játékaival" nem fogsz tudni játszani :)

    De hozzáteszem, ha a nagy megjelenések is, mint pl. a Crysis 3, Far Cry3 ......stb. is efelé tendál, akkor nincs miről beszélni, és gratula az AMD-nek :) De várjuk ki a végét....

    [ Szerkesztve ]

    "Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz gbors #227 üzenetére

    Inkább mondjuk azt, hogy amikor ezeket az effekteket elkezdte kidolgozni az AMD a fejlesztőknek, akkor ők nem tudták, hogy milyen lesz a Kepler. Nyilván ők azt tartották szem előtt, hogy a partnereik mit kérnek. Erről szól a programjuk, ha nem tudod megcsinálni, majd mi megcsináljuk helyetted felvállalva a költségeket. Emellett azt is gyanítom, hogy ők is azt gondolhatták a Fermi után, hogy az NV is arra megy, amerre ők a GCN-nel. Én is arra számítottam, hogy a Kepler jobb lesz computeban, mint a Fermi, vagy ha nem jobb, akkor legalább annyira jó. Ez tök logikusnak tűnt, hiszen ott a DX11.1, ami hozza a shader trace-t, és így a fejlesztők önmaguktól is írhatnak komplex compute shadert, amit aztán gyorsan képesek optimalizálni. Gyanítom, hogy az NVIDIA ezért nem építi annyira a DX11.1 imázsát (még ma is csak DX11-esnek jelzik a Keplert mindenhol), mert addig, amíg a gyártók adják a fejlesztőknek a compute shadereket, addig kontrollálható az egész. A Windows 8 érkezésével a fejlesztő megkapta a lehetőségét, hogy egy gyártó segítsége nélkül is komplex compute shadert írjon, és innentől bejön egy kiszámíthatatlansági faktor. Lásd Ghost Recon: Futures Soldier. Köze nincs egyetlen partnerprogramhoz sem, de ott van benne a compute shaderes VPL-GI effekt. Az persze igaz, hogy ezt az algoritmust az AMD-től kérték, de attól át kellett szabi a motorjukhoz, és a Win8 előzetesét használva egész gyorsan megtették. Ha nem lett volna a shader tracer a fejlesztőknek februárban elérhető, akkor ez az effekt nem került volna bele a játékba, mert lehetetlen lett volna normálisan kivitelezni.
    A DiRT Showdown esetében szerintem már sejthették, hogy mi lesz a Kepler, mert azért az ipari kémkedés aktív dolog ma is. El lehet egy darabig titkolni a rendszerek felépítését, de pár héttel a start előtt, már ott vannak a termékek az OEM-eknél. Ha nem is jut el az összes adat a konkurenciához, valamennyi infót mindenképpen szereznek róla. Persze az igaz, hogy a Codemasters nagyjából december óta dolgozik a DX11 kódon a Showdowshoz. Valószínű, hogy akkor még nem ismerték a részleteket. Az biztos, hogy az fejlett megvilágítást azért rakták bele a játékba, mert nem álltak át deferred renderre az EGO új verziójával, de attól még jóval több pontfényforrást akartak kezelni. A forward+ lighting pont jól jött, mert kellett valami áttörés a korábbi verziókhoz képest. Most már az új EGO motorról is elmondhatjuk, hogy képes több ezer pontfényforrást kezelni. Persze emellett azt is elmondhatjuk, hogy mindezt úgy teszi, hogy közben támogatja az MSAA-t, tökéletes az átlátszóság, és bármilyen komplex felületet le tud renderelni, anélkül, hogy a teljesítmény összecsuklana. Mindazért, hogy megoldották korunk nagy grafikai problémáját a Codemasters egy elég nagy boszorkányüldözést él át a sajtóban. Pedig csak reagáltak a felhasználók és a média megfigyelésére. A DiRT 3 után már azt mondták az emberek, hogy kezd kopni a grafika. Ez igaz sajnos. Tény, hogy minden motornak megvannak a határai. Főleg igaz ez a forward rendert használókra. A Codemasters nem fordult el ezektől a véleményektől, és a történelemben először csináltak egy olyan motort, ami komoly limitációk nélkül is képes több ezer pontfényforrással dolgozni. Most már az is gáz, hogy javítják a grafika minőségét? Nem ők tehetnek róla, hogy az NVIDIA ilyennek tervezte a Keplert. Ők csak annyit tettek, hogy meghallgatták a vásárlók véleményét, akik szebb grafikát akartak. A hogyan részét már a fejlesztő dönti el, de az EGO motor totális újraírása nélkül a forward+ lighting beépítése volt ennek a legegyszerűbb módja. Nyilván azért partnerkednek az AMD-vel, hogy ilyenkor ők elővarázsoljanak valamit, amivel át tudnak ugrani egy határt. Az AMD megtette, a Codemasters beépítette, és ezzel az EGO motor új verziója a valaha készült legfejlettebb rendert használja. Ha ma ezt bűnként fogjuk fel, akkor a PC-s játékoknak tényleg nincs jövőjük.

    (#226) Attix82: A Gaming Evolved embléma az egy reklám. Nézd a fejlesztők oldaláról. Beraknak a játék elejére egy 10 másodperces videót, és azért az AMD fizet. De ugyanez a TWIMTBP embléma. Ez egy egyszerű pénzszerzés. Szerintem a mai világban ez természetes. Az a logó a játék elején emberek véleményét formálhatja egy termék megvásárlásáról, ezért fizetik be. Többet ezekbe a logókba felesleges belelátni.
    Pénz is cserél gazdát. Ezt nem szokás mondani, de ez bizonyosan így van. A fejlesztők nem szeretetből engedik meg az AMD-nek, hogy a kártyák mellé ingyen steam kupont ajándékozzon. Nyilván nem annyit fizetnek érte, mint amennyit te egy játékért, hanem mennyiségi licenct vesznek, de ez pénzbe kerül. Emellett partnerkedni ma már eléggé előnyös is, mert egyrészt a partnered segít neked a játék fejlesztésében, vagy ha szükséges van valamire, akkor a rendelkezésedre áll. Ennél is fontosabb, hogy a fejlesztő elmondja a partneréről, hogy öcsém ezek milyen jó hardvert csinálnak, a gyártó pedig elmondja, hogy öcsém ez milyen jó játék. Ezek ma marketing szempontból nagyon fontos tényezők. Ezen a fórumon röhögünk néha rajta, de ne feledd, hogy a vásárlók nagy többsége nem vágja azért le, hogy ezt csak marketingből csinálják.

    (#232) Firestormhun: A DiRT Showdown alkalmaz tesszellációt és erős compute-ot is. Ugyanígy a Ghost Recon: Future Soldier is, bár az nem Gaming Evolved cím.
    Az AMD sem kerüli a tesszellációt. Ők csupán a fejlesztői igényeket célozzák meg. Tesszellációt, mint funkciót építeni egy játékba baromira könnyű. Ahhoz nem kell segítség. Az viszont, hogy azt megfelelő minőségben alkalmazd a kívánt felületeken, jó negyed, vagy esetleg fél éves művészi munkával jár. Ha a fejlesztőnek nincs erre idejük, akkor felesleges is ezzel törődni, mert csak ilyen lesz az eredmény: [link] A téglafalon nagyon látszik, hogy sok munkát nem fektettek bele, pedig nagyon fontos előre eldönteni, hogy lesz-e erőforrás ahhoz, hogy kitupírozd a tesszellálást, mert az nem csak annyi, hogy beleírod a kódot és rávágod a felületre a displacement mapot. Újra át kell dolgozni az UV mapokat.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák