Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz cyber86 #39035 üzenetére

    Amúgy szerintem ez dwm.exe (desktop windows manager) vagy driver gond.
    1060 6GB és 1080p 240Hz Acer monitornál ettem észre, hogy 20-60 másodpercig is boostolt órajelen jár, bármilyen interakciót követek el. Pl csak megnyitom a gépházat. Független attól, hogy csak megnyitom a gépházat de nem csinálok semmit 20-60 másodpercig, akkor is 1620MHz-en fut ennyi ideig és csak utána áll vissza idle be.
    Ha 1080P 60Hz-en futtatom a monitort, akkor állandóan idle frekin fut, és csak rövid pillanatig ugrik fel a GPU órajele.

    Ha RX 580 van a gépben, akkor szinte állandóan idle még 1080p 240Hz-en is és szintén csak akkor ugrik fel rövid pillanatokra az órajel, mikor csinálok valamit. Ahogy a 1060 6GB 1080p 60Hz-en.

    Viszont a 1060 6GB 1080p 240Hz-en sincs folyamatosan olyan magas órajelen, mint nálad. Vissza tud esni 139MHz-re, ha tényleg nem csinálok semmit.
    Viszont az említett 20-60 másodperces Boost állapotban ragadás tök felesleges. Az egy hiba.

    Feltételezésem szerint ez elsősorban a dwm.exe hibája. Konkrétan a windows gépház megnyitása jobban felpörgeti a GPU-t, mint ha 1440p60fps youtube videót játszok le teljes képernyőn.
    Én írtam már microsoft hibabejelentést, de ennek már kb fél éve. Azóta sem csinálták meg.
    Gondolom azért, mert nem kapnak bejelentést, mert ki nézi ezeket... csak hát tök nevetséges, hogy a windowson belüli interakció 30-40W teljesítményre tornássza fel a GPU-t, miközben a videólejátszáshoz elég egy kb. 15W-os GPU állapot...

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák