Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz fckdup01 #38746 üzenetére

    Pasztázás tuti OK? Ne legyen rajta gagyi minőség és sok túl sok paszta sel egyen rajta. Ugye kb 250mm2-en kb. 60-80W teljesítmény disszipál.
    1 hete vettem egy újrapasztázott RX580-t. Teszteltük Furmarkban és szét is szedtem vásárlás előtt, hogy lássam a NYÁK-kal minden rendben, nem javított, kókányolt. És azzal együtt kiderült, kegyetlen gagyi olcsó, fehér trutyiból volt alatta egy tonna. Hazavittem, fél óra tisztogatás: mert a bordára száradt gyári paszta se volt letakarítva rendesen. Kapott egy kis Hydonaoutot és rögtön kb 10 fokkal volt alacsonyabb a hot-spot, miközben a ventillátor fél gőzzel sem ment. Addig pedig 100% ventivel is úgy kellett throtlingolnia a gpu-nak a magas hot-spot miatt, hogy az általons gpu hőmérséklet 60-65 fok között mászkált...

    Undervolt. Vesztesz kb 8% teljesítmény, viszont ennek árán hatalmasat lehet nyerni fogyasztásban és hőmérsékletben. 850mV-on el lehet érni 1780-1830MHz körüli órajelet. Ezen a feszültségen még nagyon jó a teljesítmény, viszont annyival visszaesik a fogyasztás, hogy kész álom.

    A volt 1070-emmel ezt mértem:
    #38567 Aprósólyom:
    "Furmark (Egész PC, konnektorból):
    1759Mhz@825mV: 159W
    1822Mhz@850mV: 163W
    1974MHz@950mV: 191W
    Gyári deafult, meg no comment, mert 1911Mhz-en: 220W"

    A mostani GTX 1060-am meg egy olyan példány, ami 850mV-on megy 1873MHz-t.
    Én úgy látom egyedül vagyok ezzel az erős undervottal a topikban, de a zért próbáltam ki, mert több youtube videóban láttam, hogy ennyire extrémen alulfeszelnek. A méréseim alapján viszont látom visszaigazolva azt, hogy nem alaptalan.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • Pet84

    tag

    válasz fckdup01 #38746 üzenetére

    A 80 az valóban normális ezeknél, nekem 1080 volt asus turbo, az 1070 ti hasonlóan fogyaszt ha jól emlékszem. Undervolttal is felment 80-ra, cseréltem rajta pasztát, ventit is, ezek után is. Ezek ennyit tudnak..

    Nasenscheidewandverkrümmung

Új hozzászólás Aktív témák