Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fiatbravasx

    csendes tag

    Sziasztok kis segítséget szeretnék kérni tőletek hátha van valakinek ötlete hogyan lehetne megoldást találni a következő problémára. Vásároltam a fiamnak egy használt HP Pavilion 17 (ab200nc) laptopot ami eddig csak általános dolgokra volt használva. A fiam most már játékra is szerette volna használni, de valamiért nem igazán akar elindulni rajta a nagyobb hardverigényű játékok (FIFA 18-19 Overwatch) A játék betölt, eljut a beállításokig majd amikor a konkrét játék indulna kifagy, általában hibaüzenet nélkül illetve ritkán direct x illetve minimális videokártya hiba üzenettel (kép mellékelve). A laptopban gyárilag az alaplapin kívül egy NVIDIA GeForce GTX 1050 (4 GB GDDR5) videokártya van aminek gond nélkül futtatnia kellene ezeket a játékokat. Op rendszer Windows 10. Bios fel lett frissítve az utolsó előtti kiadású Bios-ra (a legfrissebb valamiért nem akart feltelepülni) A videokártya az NVIDIA GeForce Experiencel fel lett frissítve a legújabb illesztőprogramra mindhiába, majd a kártya illesztőprogram eltávolítása után a Windows 10 által letöltött illesztőprogrammal sem indul. Valley Benchmark 1.0 progival a GTX 1050 tesztelve átlag 60fps, max 74 °C-ig melegszik. A játékok a dedikált kártyával indulnak így lett beállítva. Én sajnos már kifogytam az ötletekből, talán még az újratelepítés maradt ki, de azt csak a legvégső esetben szeretném, mert a fiamnak napi szinten szüksége van az egyetemen a laptopra. Előre is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák