Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SecRS

    tag

    Sziasztok!

    Nem mai darab már, de hátha még életet tudok lehelni belé. Adott egy Asus K50IE laptop (NVIDIA MCP79D chipset), ami körülbelül 6-7 éves és gyönyörűen megszolgálta az idejét. Bár már megbontottam és egy részét eladtam, abban reménykedek hátha megmenthető az alaplapja is.

    A probléma maga:

    A táp jó (multiméterrel néztem meg, semmi baja).
    Bekapcsolásra nem reagál semmilyen formában (semmi nem pörög fel, semmi nem mozdul, avagy világít)
    Viszont amint áramra kerül sípol (olyan kifejezetten magas frekvencián, hogy nehéz meghallani)
    Ahogy nézegettem, az egyik SMD sípolt és olyan módon felforrósodik, hogy hozzá se lehet érni.
    Nem sütögettem soha, nem is nagyon szeretném.
    Az egyetlen baromság, ami történt vele az évek folyamán, hogy acetonnal benedvesített fültisztítóval lett tisztogatva egyszer-kétszer a lap (nem tudom milyen károkat tudott ez okozni egyébként)
    Sose kellett reballozni, a proci moduláris, volt cserélve, mint ahogy a RAMok is, ez sem segített. Sose tapasztaltam működés közben semmiféle anomáliát, egyszer csak egyik napról a másikra csókolomot mondott két bekapcsolás között.

    Van esetleg valami megoldás, esetleg ötlet, hogy mi lehet a baja? Tápáramköri hiba? Vagy esetleg az az egy SMD (ha minden igaz, akkor az az, amire gondolok) lenne a probléma forrása?

    Előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

    Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

  • SecRS

    tag

    válasz tserrof77 #15413 üzenetére

    Szóval a probléma nem oldható meg otthoni környezetben (esetleg forrasztással) akkor sem, ha maga a vélhetően hibát okozó SMD-t kiszűrtem? Bár az hétszentség, hogy áramköri egységeket nem tudok kicserélni. :D
    Egyébként úgy sejtem, hogy a pénzt, amit a javításra költenék, már nem éri meg ez a régi lap.

    [ Szerkesztve ]

    Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

  • SecRS

    tag

    válasz tserrof77 #15415 üzenetére

    Hát ez szomorú... mindenesetre köszönöm a válaszadást! :) Így akkor marad eladósorban lévő alkatrésznek.

    Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

  • SecRS

    tag

    Sziasztok!

    Mennyire normális ha a notebook power jack csatija felforrósodik (van hogy épp fogható, van hogy már kicsit égető melegszik)? (Ez egy RV511 alaplap, asztalra kiterülve, burkolat nélkül nézegettem, tehát alapesetben oda nem tudnék nyúlni). Az adapter maga nem melegszik, csak a power jack/jack female. Az RV511-nek alapvetően centrális tűs a töltője, de hogy a szinte azonos generációs Acer-töltővel használni tudjam, a jack aljzatból a tűfoglalat ki lett véve (nem általam). A gép hibátlanul megy, sehol máshol nem tapasztalok melegedést, forrósodást. Tehát az Acer töltő érintetlen, a foglalat lett csak hozzá igazítva.
    Problémát jelez ez? Ki kéne cseréljem a jack dugaljat? Vagy tegyek rá egy apró heatsinket?

    Várom a lehetséges megoldásokat/válaszokat! :) :R

    Szerk.: a későbbiekben úgyis szeretném meghosszabbítani a power jacket (asztali géppé alakítom), mert az nem a kábeles, hanem az alaplapra rögzített fajta. Szóval ezt is figyelembe lehet venni. :)

    [ Szerkesztve ]

    Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

  • SecRS

    tag

    Notebook alaplap az asztalomon, üzemképes, minden működik, de: a mini pci-e wifi kártya időszakosan egészen meleg lesz egyes részein. Tapintásos saccra max. 70-80°C, a még épp fogható melegség.
    Az alaplap egy Samsung NP-RV511-ből van, míg a Wi-fi kártya és az antennái egy Acer Aspire 5741-ből (Atheros AR5B93). Teljesen hasonló konstrukció a két alaplap. Elvileg mindkettő b/g/n kártya kéne legyen. Mi lehet a probléma?
    Szükséges-e a kártyacsere vagy csak paranoia?

    [ Szerkesztve ]

    Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

  • SecRS

    tag

    Közben utánanéztem és lehet, hogy a Samsungos Wifi-kártya eredetileg a/g/n (dual-band) protokollal rendelkezett, az Atheros meg a nyavalya tudja. Ahány helyen nézem annyit látok (b/g/n, meg, a/b/g/n). Okozhatja ez a melegedést, vagy ez teljesen normális?

    Egyéb észrevételem még az volt, hogy az Aida nem látja a chipset hőmérsékletét (konstans 59°C-ot ír), pedig az is melegszik. A proci is szörcsög néha-néha... Vagy esetleg táphiba miatt van mindez? :( :(

    Bocsánat a dupla szövegdobozért.

    [ Szerkesztve ]

    Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

Új hozzászólás Aktív témák