Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Lirion #33009 üzenetére

    Nyilván, a határozottság például a lánckerékcsapágy cseréjéhez is kell, mer' különben nem is érdemes nekiállni.
    Amit idéztél, azt nem a nők írják, hanem az újságírónők. Tény, hogy ezzel a szöveggel már előre elcseszik a felnövekvő populáció nőstényeinek nagy részét, meg újabban még a hímek jelentős részét is (de úgy kell nekik, miért olvasnak női magazint), viszont ez nem feltétlenül a nők hibája. (Mondjuk nyilván az újságírás, mint olyan megcsúfolása a dolog, de ez most nem a kritikai rovat.) A másik legnagyobb, hogy a "Tanácsok férfiaknak" tipikusan nőknek szóló lapokban vannak, és természetesen nők olvassák, mert az logikus.
    Az is evidens, hogy egy ily' módon szocializált csaj valóban nem nagyon fogja tudni, hogy mit is akar tulajdonképpen, de nem feltétlenül azért, mert soha nem is tudta, vagy mert hiányzik az alapprogramjából, hanem azért, mert jó eséllyel úgy össze van zavarodva, hogy azt sem tudja, fiú-e vagy lány. (Van, amelyiken kívűlről is meglátszik.)
    A másik meg, hogy jó-jó, bizonyos szempontok alapján az olyan nő is sokmindenre használható, amelyik nem tudja, hogy mit akar. Az is igaz, hogy ilyenből van sok, a másik fajtából kevesebb. Sőt, ritkaság az olyan. (De létezik, már több példányt megfigyeltem, közelről.) De én is ritka fajta vagyok, szóval nem hat meg különösebben a dolog. Pl. a lápi ködfoltos hópárduc sem azért ritka, mert nem jó arc, hanem azért, mert elcsesződött körülötte a környezet, és kevés a kőszáli ugrabugra zerge. Ha érted, mire gondolok.

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • tildy

    nagyúr

    válasz Lirion #33009 üzenetére

    Erre meg mit mondhatnek....Aki ezt beveszi... Tudod ez olyan altalanositas...
    Egyebkent biztos bejonnek valakinek a hagyomanyos formulak tegyuk hozza az a szoveg nem szentiras....

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Aktív témák