Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robogo81

    aktív tag

    Sziasztok!
    Lenne egy elég nagy problémám,de nem igazán tudom hogy melyik topikba írjak,de mivel Eset IS-t használok,meg biztonsági jellegű talán tud valaki valami hasznosat tanácsolni.vagy máshová irányítani.
    Már lassan fél éve fennáll egy komoly gondom,úgy tűnik hogy az Ip cimem sok oldalon feketelistán van.Sokáig csak annyit lehetett észrevenni belőle,hogy gyakran beadta azt az ablakot a google hogy az ön hálózatából sok gyanus forgalom érkezik(vagy ilyenek),és sokat beadja a captcha ablakot(a képkiválasztósat,hogy ember vagyok-e),és rengetegszer a Cloudflare(valami web biztonságtechnikai cég) által beadott oldalt,ami ugyanazt csinálja.Mostanában már nem jelenik meg a képes kirakós/választós ablak se.,csak ennyi:There was an issue communicating with the captcha provider. More information may be available below.
    A gépemen a legfrissebb a windows,a virusvédelmem az eset(a kéretlenek elleni védelmet is engedélyeztem telepítéskor),a tűzfal a comodo firewall,a botok,meg a kéretlenek ellen a Malwarebytes Free-t,meg a spybot search and destroy-t használom, úgy havonta az egész gépen futtatom ezeket,a gyorsítótárakat,meg az átmenetieket törlöm,amit az eset sárgával,vagy pirossal jelez oldalt nem nyitom meg.
    Évek óta ezeket használom ezért remélem hogy nem botnetes a gépem,vagy mit nézzek még meg?
    Ezt most néztem meg,olyan időpontokat ír,amikor a gép biztos nem megy,éjjel nem használom,a telefonom nem wifin van,a ps4 kikapcsolva van,más nethasználó nincsen a hálón,a router szerint nincsenek mások rácsatlakozva.
    ezt már jeleztem a szolgáltató felé többször is,de hónapok óta semmi változás. :F

    redmi note 8 . psn:robert_warior

  • robogo81

    aktív tag

    válasz Pete1 #7381 üzenetére

    Sajnos a hálózathoz nem igazán értek,de ha jól értem akkor közös ip cimem van egy sereg mással,annak valami alcimén?
    csak sajnálatosan a feketelista miatt nem érem el simán a: steam,battlenet,uplay,epic store klienseket(a jelszó ablaknál lehasalnak:rossz jelszó/lejárt bejelentkezési idő/a szerver nem elérhető,stb),ugyancsak bajos a bejelentkezés a böngészős oldalaikra,a ps-network se megy alapból,a ps4 se tud bejelentkezni,javítások,frissités,böngészö megy,a store/barátok nem.
    Sok oldal nem jön be,vagy hibásan,nincsen kép,animáció,menük.vagy simán nem elérhető(telefonon simán a saját netjével)
    A routeren használok ingyenes(2gb-ig) vpn-t,ha szükséges a ps-en,hogy legalább store-t elérjem,és ha a letöltés elindul,akkor már megy a sima nettel is tovább,a böngészönél meg használom az operát,abban van vpn,azzal meg elérem azt amit a nem.
    de ez akkor is baromira zavaró,főleg ugy hogy dinamikus ip cimem van,de ez is vagy 2018 nyara óta nem változott,úgy hogy antennát is cseréltek a nálam,miután az átjátszótornyokat feljavították.

    redmi note 8 . psn:robert_warior

  • robogo81

    aktív tag

    válasz DS39 #7387 üzenetére

    Debrecen külterületén lakok,és ott csak mikrohullámú van,kábel legközelebb 3 km-re van.de az biztos hogy upc netjét használja a cég.Van oldal ahol kiírja hogy UPC Broadband Holding,már az is eszembe jutott,hogy ráírni az ucp-re hogy mi legyen,mert a szolgáltató nem keresi hogy hol van gubanc a rendszeren belül,az meg hogy fix ip címet kérjek feláron az előfizetési áron felül,nem éri meg,főleg hogy én szívjak más hibája miatt.
    Azért köszönöm az infókat!

    [ Szerkesztve ]

    redmi note 8 . psn:robert_warior

Új hozzászólás Aktív témák