Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz volvoguy #1149 üzenetére

    Ez monjuk azért is van, mert nagyon kevés a vakriasztása, a fals pozitívak mennyisége... ;]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz volvoguy #1149 üzenetére

    Ez ugye mégiscsak relative, mert itt el kell dönteni azt is, hogy vagy-e annyira "hozzáértő", hogy eldöntsd amit talált egy vírusírtó az valóban fertőzés vagy csak téves riasztás esetleg a heurisztikus ellenőrzés "becslése"? Mert ugye, ha téves riogatás, akkor nem hogy jobb a másiknál, hanem....

    Nálam is van pl. egy olyan fájl, amire a NOD32 sosem jelzett semmit, a mostani meg folyamatosan mondja, hogy kártékony. Az a szerencsés eset áll fenn, hogy bizton tudom a kérdéses fájlról, hogy semmi probléma nincs vele. Ha ezt nem tudnám mondhatnám, hogy mennyire szar a nod32, mert még ezt sem ismerte fel, de jelen pillanatban inkább az a helyzet, hogy a nod32 "tapasztalatból" tudja, hogy az a bizonyos fájl nem kártékony, míg a mostani talál egy olyan kódrészletet a programban ami kártékony tevékenységre utal és folyamatosan ugrál, hogy talált valamit.

    Úgy néz ki egyébként, hogy sikerült rájönnöm hogyan lehet "megtanítani" az új víruskeresőt, hogy ne ugráljon folyamatosan a kérdéses programra.

    ragazzo #1148 az a válasz inább kérdés lett volna szerintem, meg amúgy nem szándékosan kerülhetett elküldésre, hanem egy kis problematik léphetett fel küldéskor. Nem egy hasonló esetet láttam már.

    Mod: blattida éppen megelőzőtt addig-addig fogalmazgattam :DDD és le is írta a lényegét egy mondatban annak amit írni akartam :R

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák