Hirdetés

Aktív témák

  • grimmer

    csendes tag

    sziasztok!

    szeretnék egy klienshez csatlakozni, ami várólista alapján enged be embereket. ha megszűnik a klienssel a kapcsolat, vagyis az internet, akkor újra be kell állni a várólista legelejére és napokig eltarthat a bejutás.

    jelenleg az upc-nél van egy kábeles netes előfizetésem. viszont ez 1-2 naponta ha csak rövid időre is meg szokott szakadni. emiatt gondoltam ,hogy beruháznék egy mobilinternetre, viszont nem tudom mennyi adatforgalommal számolhatnék. a legjobb lenne a kettőt kombinálni, hogy a vezetékes netem használja, de amint megszakad a net, váltson át a netstickre, anélkül, hogy a kliens ledobna.

    ez megvalósítható? mit ajánlotok?

  • club1

    veterán

    válasz grimmer #1 üzenetére

    Nyugodtan feltehetted volna a kérdésedet egy meglévő topicban.
    Az ötleted pedig pénzkidobás:
    1., A mobilnet soha nem lesz olyan stabil, mint a vezetékes net.
    2., A mobilnettel kapott "várakozó" ip címednek nem lesz köze a vezetékes ip-d-hez. Így amit mobilnettel várakoztatsz, azt azzal is kell elindítanod-befejezned.
    3., Ha rapidshare és hasonló oldalakról akarsz letölteni, azokra a legjobb egy adsl vonal használata, mivel ott egy kapcsolat bontása és újraépítése új ip címmel jár. Mobilnetnél is többnyire így van, viszont a letöltés ott sok pénzbe kerül...

  • grimmer

    csendes tag

    válasz club1 #2 üzenetére

    köszönöm a válaszod. elég új vagyok itt, bocsi, igazad van, egy másik témához is hozzáfűzhettem volna. igazából azért nyitottam újat,mert hogy lehet elnyúlik a téma.

    igazából arról van szó, hogy minél több időt szeretnék felcsatlakozva maradni az alkalmazással. ez egy játék. amikor először regisztrálok, akkor új játékosként tart nyilván, ami előnyökkel jár. de ha kilépek és újra belépek, akkor elveszítem ezeket az előnyöket. ha megszakad a net, és újra csatlakozik a szerverhez a játék, akkor az olyan mintha ki-be lépnék, és így elvesznek az előnyök. így ha lehet pár napig szeretném megszakítás nélkül futtatni a klienst, viszont ha már az első vagy második nap megszakad a kliens, az nekem elég rossz lenne :(.

    szóval erre a kihívásra próbálok vmi megfelelő megoldást találni. nekem az egyik haverom említette, hogy szerinte meg lehet ezt csinálni, hogy egyszerre használok mobil netet és vezetékest is, és ha az egyik elmegy, akkor automatikusan átvált a másikra. de én ehhez nem értek, egyrészt nem tudom ,hogy ilyenkor úgy érzékeli e a kliens, hogy megszakadt a net, vagy minden zökkenőmentesen megy tovább. vagy , hogy egyáltalán megvalósítható-e ez az egész, vagy a haverom csak félreértett vmit.

    ami meg a letöltést illeti. akkor amíg ezzel vacakolok, addig nem töltök le semmit, max böngészek meg skypeolok. ez az alkalmazás meg szerintem nem fogyaszt olyan nagy sávszélességet.

    mi a véleményetek? mit lenne érdemes csinálnom?

Aktív témák