Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Partz
senior tag
Jujjj bizony!
"Az első generációs "gagyi-plazma" indul 500 lumennel, az utolsó modellek tudtak 1500 lm-et is 10.000 garantált üzemórával, és ezek már beégés veszélye nélkül!"
Helyesen, az első generációs plazmák 50 cd/m2 fényerővel bírtak, az utolsók 150 nitet tudtak. Már az első generációs oled-ek is (300 cd/m2) kétszeres csúcsfénnyel rendelkeztek az utolsó generációs plazmákhoz képest."A jelenlegi alsó-polcos LED TV-k 300 lm-esek!"
A 300 nit alsó kategóriás lcd-nél stimmel, ezen technológiával a jobb készülékek 3000 nit-nél járnak perpillanat."A halandóknak (alig) megfizethető OLED-ek 500 lm-esek!"
Jelenleg a felső kategóriás oled/qd-oled-ek 1500 cd/m2-t tudnak színhelyesen, ez pont a tízszerese az utolsó generációs pdp-knek."A 10 éves plazma 30%-kal fogyaszt többet, mint a 10 hetes, ugyanakkora átlós LED-TV."
A 10 éves plazma azért "csak" ennyivel fogyaszt többet az lcd-knél, mert azóta volt egy felbontás váltás 4k-ra, ugye ilyenkor a pixel-struktúra révén nagyjából duplázódik az energia igény. Részben ezért nem tud terjedni a 8K, Eu energia szabályzási okok.Fekete kénél a Plazma sokkal kevesebbet fogyaszt, világos képnél a dupla-LED-et is megeszi!"
A mondat első felével egyetértek, a második nem tudom mire vonatkozik pontosan. Fogyasztásban valóban nem jó a dual-layer lcd, ezért főleg professzionális környezetben használják filmstúdiók. Ha a csúcsfényre, ott viszont az lcd köröket a ver a plazmára. Jelenleg a Sony BVM-HX3110 erre a technológiára épülő stúdió monitora 4000 cd/m2-nél jár.Igen, volt 4k plazma prototípus, brutál méretben és fogyasztással. Itt technikai korlátokba ütközött a technológia, részben ez okozta a végét.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest