Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodros

    csendes tag

    Hello mindenkinek!

    a konfigom a következő:
    -Abit KR7A-133 alaplap
    -AMD athlon xp 1800 proci
    -2*256 DDR ram
    -ATI Radeon 9000 vkari
    -Seagate 80g-s winyó
    -350w-os táp

    A problémám a következő lenne:
    Kb. két hónapja bekapcsoltam a gépet de a monitor nem kapcsolt be, reset... de semmi... gondoltam biztos a videókártya rendetlenkedik kicseréltem egy geforce4 mx440esre de ezzel sem működött. Kipróbáltam másik monitorral úgyse. Aztán amikor visszaraktam az Ati-t ment. Egyre többször csinálta ezt, hogy néha működött rendesen néha pedig nagy ''bütykölések'' árán pl. memóriákat pakolgattam ide-oda a slotokban, cserélgettem a videókarikat, de vhogy mindig sikerült elindítani. Windows-t újraraktam máramikor engedte mert legtöbbször lefagyott a telepítés elején. Egy hónapja egyik barátom tanácsolta a biosresetet, kipróbáltam és működött utána, aztán legközelebb már erre sem. Kevertem kavartam a kártyákat, memóriát, videókártyát a slotokban aztán bioszrezet és elindult. Legközelebb persze már erre se. Észrevettem viszont hogyha az elosztót nem kapcsolom ki miután leállítottam a gépet akkor elindul minden probléma nélkül de ha egyszer nem kap áramot az laplap akkor van a probléma. Aztán megtörtént az hogy a bioszrezet után nem tudtam visszaállítani a megfelelő órajelre a procit és tulképpen semmit sem tudtam állítani a bioszban mert amikor újraindul nem kapcsol be a monitor és semmire nem reagál se a káricserékre semmire... azóta 1150Mhz-n üzemel az eredetileg 1533-as athlon. Próbáltam Boiszt frissíteni, elemet is cseréltem de semmi. Általában 30perc szerelés után elindul de kizárólag egy Savage 4es videókarival és elég sokszor fagy, gondolom azért mert a proci nem a megfelelő órajelen fut bár sztem ez csak akkor lenne probléma ha magasabb lenne mint az alap de erről itt szó sincs :). A memóriák tutira jók, mert azok ki lettek próbálva. A winyó is műxik, a videókarik is szintén ki lettek próbálva, a monitor is szuperál. Pár emberke mondta hogy abit alaplapoknál előfordul az ilyen. Sajnos a procit nem tudom kipróbálni. A problémám az hogy most veszek egy alaplapot az 1.8as amd-hez és ha azzal sem megy akkor beszívtam... viszont alaplap+proci vételt nem tervezem :)
    Szóval ha vkinek van ötlete, hogy mivel van a gond akkor lécci írjon!
    előre is kösz!

  • vodros

    csendes tag

    válasz Pety #3473 üzenetére

    Hy

    A bioszfrissítés sikerült de nem változott semmi... Igen beállítgatnék én egy pár dolgot csak az a baj hogy nem tudom ''lementeni'' a bioszba a beállításaimat... mert ahogy írtam utána semmit nem reagál a gép újraindul még aztán nem kapcsolbe a monitor és csak bioszrezet után éledezik fel... szóval ugyanott vagyok. A memóriákat másik gépben kipróbáltam már ott ment... de kérek kölcsön aztán kipróbálom azokkal... tipped esetleg lenne hogy mi van a bioszommal? Egyébként világ életben 1800on (1533) futott a proci csak most a bioszrezet után megy csak 1150en

    [Szerkesztve]

  • vodros

    csendes tag

    válasz tomta #3475 üzenetére

    Szóval bekapcsolni bekapcsol csak a monitor nem... de van hogy akkor is rendetlenkedik ha már egy hete nem volt lenyomva az elosztó

  • vodros

    csendes tag

    válasz tomta #3477 üzenetére

    Kössz a tippet portalanítok/ellenőrzök :)

    Viszont szerintem ennek nincsen köze, ahhoz hogy nem tudok pölö windows-t telepíteni mert lefagy a telepítő az elején... ráadásul mostmár a nem is tudom átállítani hogy cd-ről bútoljon mert ugye a bioszba alapból a floppy meghajtó van és hát nem tudom menteni a beállításokat :W

  • vodros

    csendes tag

    válasz tomta #3479 üzenetére

    Jaja én is erre gondolok... csak mivel erőteljesen fagy a gép ezért gondoltam a procira. Mondjuk én úgy gondoltam régebben ha egy processzor rossz, akkor egyértelműen nem műxik vagy megy vagy nem. Aztán egyik haverom mondta, hogy lehet vmelyik logikai kapu a rossz és azt csak néha használja és akkor lefagy... szóval ezért nem zárom ki a processzor-t sem...

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés