Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gronk84

    újonc

    Sziasztok!

    Nagyon furcsa problémával riogat az asztali PC-m, de remélem, itt kapok hasznos tanácsot a probléma orvoslására. Tulajdonképpen a probléma miatt regeltem ide.

    A probléma:

    A masina teljesen véletlenszerű időközönként nagyon nehezen indítható be. Értem ez alatt azt, hogy a power gomb benyomására semmit sem reagál: nem villan fel LED, nem pittyog, nem pörög fel semmi, mintha a nagy semmit nyomogatnám. Először fogtam egy régi tápkábelt és kicseréltem az akkorit, hetekig gond nélkül ment a számítógép, így azt hittem, ez a bibi és vettem egy tartalék tápkábelt. Pár hét után előjött a gond újra, hogy vagy csak nagy nehezen kb. negyedszeri, ötödszöri határozott power gomb nyomására indult be a gépezet. Amikor 2-3 naponta minden bekapcsolásnál eljátszotta ezt a gép, bevetettem a tartalékba vett kábelt (gép hátán biztonsági kapcsoló 1-esből nullásba, régi kábel ki, új be, kapcsoló 1-esbe) és láss csodát, megint kb. 1 hónapig semmi gond nem volt. Ma újra kezdődött az egész, de olyan szinten, hogy vagy 10-szer lehúztam a tápkábelt majd vissza és 10-20 indítógomb nyomásra se történt semmi. Most visszadugtam egy régi tápkábelt és nem pöccre, de beindult. Azóta ma vagy 10-szer kikapcsoltam és most megint mindig pöccre indul a gép.

    Amint elindul amúgy, semmi baja nincs. Paramétereihez mérten vígan eljátszom a Skyrim-mel, Fallout New Vegas-szal high performance-on, minden progi prímán fut, semmi rendellenest nem csinál, nem indul újra. Szóval, ha egyszer beindult, minden a legnagyobb rendben.

    Alaplap: ASUS P8H61-M LX3 PLUS R2.0

    Gyanakodtam az alaplap elemre, mert valahol olvastam, hogy tipikus ASUS motherboard probléma, hogy indulási gondot okoz és más boardokkal ellentétben nem az időbeállítást vágja haza. Nem tudom. Az idő és dátumbeállításokkal semmi gond. FOGALMAM SINCS MI EZ. Lehet, átjött egy kaiju a törésvonalon és belebújt a gépembe.

    Előre is köszönöm a segítséget.

    ps.
    Sajnos nem vagyok egy atomfizikus, ha hardvermacerálásról van szó, így húzósabb manővereket, szereléseket bevállalni nem merek.

  • Gronk84

    újonc

    válasz d@minator #24432 üzenetére

    A tápegység kb. 2 éves, ahogy az egész vas is, de ahhoz, hogy megmondjam a típust, szét kell kapnom a gépet. Amint megvan, megírom.

  • Gronk84

    újonc

    válasz d@minator #24432 üzenetére

    Na, gyorsba szétkaptam a házikót. Nincsenek az alaplapon púpos kondik.

    De a táppal nem lettem okosabb, mert két darab címkét találtam rajta (a táp fektetve van rögzítve a gépház hátsó-felső részén boltilag). Az elülső részen egy "made in china" ovál címkét, míg az egyik oldalán egy vonalkódot ArtNo, Week, SN és REV paraméterekkel. Ha ezekből ti bármit is meg tudtok mondani, le a kalappal, mindenesetre a week mellé beütött 0802-es szám nem tűnik biztatónak. A gépet újonnan vettem kb. 2 éve, de lehet, hogy egy régi tápot toltak bele, őszintén szólva a tápot nem néztem anno, nem is nagyon szerepel a választható konfigek leírásában vásárlásnál többnyire.

    Egyedül a táp doboz felső felületét nem tudtam megnézni, a ház felső paneljét ugyanis nem tudom leszedni, mert nem csak csavarok hanem szegecsek is rögzítik. Amúgy egy teljesen szürke fémdoboz ezzel a két címkével, még csak belevésve sincs semmi a lemezekbe. Elektrotechnikai paramétereket sem találtam rajta sehol.

    Összekötés után megint pöccre simán indult a gép. Az említett hiba kb. 2 hetenként jelentkezik. Számomra ez is teljesen érthetetlen.

Új hozzászólás Aktív témák