Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szu

    csendes tag

    Hello Mindenkinek!

    Gépem a következő:Abit IS7-E alaplap,P4 2,4GHz Celeronnal, 2x256MB RAM
    Másfél évig hibátlanul dolgozott, de tegnap nem kapcsolt be.
    Azaz bekapcsolt, de se kép, se hang...
    Reset után indult a gép, mindne rendben is volt, IDE drive-ok megvannak, Memória OK, Proci: Celeron (24x100) 2,4GHz, stb...
    Azonban a boot végén jött egy hibaüzenet:
    CPU is unworkable or has been changed Check SOFTMENU.

    Rögtön ellenőriztem is, minden AUTO-ra van állítva, procit jól látja. Azért a biztonság kedvéért nyomtam egy Optimized settings-t, elmentettem, majd restart, de ismét se kép, se hang.
    Tápot lekapcsolom, újraindít semmi, resetre indul, de CPU figyelmeztetés továbbra is van.
    F1-el át tudom lépni, a rendszer be is bootol, XP indul, minden OK-nak látszik, kivéve, hogy A: meghajtó eltünt (de DOS-os indítólemeznél sem látja), illetve Hardware Monitor nem indul, LOAD DEVICE Driver Failed.
    Újraindít, Bios/PC Health Menu-ből eltünt a hőmérséklet, RPM, feszültségek...
    Amin túl vagyok:
    -új CR2032 battery
    -CMOS Clear - összes változat
    -BIOS frissítés-sikeres volt, hiba továbbra is fennáll
    -új tápegység
    -hűtés átszerel

    Azt hiszem mindent megpróbáltam már, de minden új indítás után továbbra is csak Resettel indul a gép, a szokásos CPU hibaüzenettel.

    Valaki találkozott már ilyennel?
    Nekem úgy tűnik, nem látja az alaplap a proci hőmérsékletét, és ezért nem akar indulni. Szerintetek?
    Hogy tudom ismét összehozni, hogy a Winbond rendesen működjön?
    Pls, help!!!

  • Szu

    csendes tag

    Kösz az infókat, de ezeken már túl vagyok.

    Tesztek: mind sikeresen lefutott, egyedül a hőmérsékleteket nem tudom mérni, már a BIOS-ban sem működik.
    Nem Codegen a tápom, komplett vettem a házzal együtt, Mercury KOB AP4300XA. Viszont meglepetéssel veszem észre, hogy csak 300W-os, miközben 400W-osként vettem...
    Tervben van lecserélni egy DTK-ra, hang problémák miatt (DTK nagyságrenddel halkabb ennél, tapasztalat)

    Szétszedésen már túl vagyok, egyesével visszapakolgattam mindent, de semi nem változott.

    Az összes IS7 CPU problémára vonatkozó fórumon már túl vagyok, de ilyet sehol nem találtam.
    Valószínűleg ma még írni fogok a gyártónak is, kíváncsi vagyok a válaszukra.

    Azért kösz!

    [Szerkesztve]

  • Szu

    csendes tag

    Nos, rápróbáltam a szervízre, de, hogy ne legyen túl könnyű az életem, valószínűleg a cég megszünt.
    Honlap nulla, telefonszám nem működik, e-mail-re csak a daemon válaszol.
    KIRÁLY!!!

    Tippnek hallottam, hogy keressem meg a hazai importőrt, de az a helyzet, hogy kiemelt forgalmazót nem találtam, de van egy rakás nagyker skik Abit alaplapokat forgalmaznak.
    Mellesleg az egyik ilyen magát nagykernek nevező cégtől vettem...
    5letként kaptam még: cégbíróság, ha szerencsém van jogutód születetett...
    Tavaly februári a gép, igazság szerint Abit-re 2...3 év garit szoktak mondani, de teljesen mindegy, ha nincs hol érvényesítenem!

    CMOS clearen túl vagyok, Bios frissítés sikeres volt, szétszerel-összerak után is változatlan a rendszer.
    Még csak por sincs a rendszerben, nem hinnám, hogy valami korrodálhatódott volna.

    Egy valami feltünt, P4, 2,4GHz Celeron proci van benne, de a BIOS automatikusan CPU core: 1,0875V állít be.
    Tudomásom szerint max. 1,525V lehet (doboz és Intel adatlapok szerint), de Bios-ból csak 1,465V-ig lehet manuálisan húzni.

    Vélemény?

  • Szu

    csendes tag

    Kondik teljesen gyári állapotban vannak, megnéztem azt is.
    Tudom milyen a púpos kondi, régen hobbiból robbantottuk fel Őket (bár nem alaplapokon!).

    Valóban, a Floppy-ra gondoltam Én is, bár nem használtam túl sokat (1,5 év alatt kb. 5 alkalommal).
    Első dolgom volt, hogy lehúztam floppy drive-t és az összes meghajtót, de akkor is jött a proci hiba.

    Az IDE eszközöket tökéletesen látja, jól is dolgoznak. BIOS frissítés után szólt, hogy az IDE kábeleim cseréljem le 80 eresekre.
    Az IDE1-nél meg is tettem, itt nem is szólt többet. IDE2 maradt a régi, itt még mind a mai napig figyelmeztet (kivéve, ha a BIOS-ban az UDMA-t megtagadom AUTO helyett)

    Bizony ezelőtt Nekem is névtelen PII alaplapom volt (ZIDA), de soha nem volt semmi problémám. Pedig azt használtam vagy 3 évig.Sőt most egy ismerősöm megkapta, és azóta is megy Neki.

    ASUS és Abit közül választottam, lehet,hogy rosszul?

  • Szu

    csendes tag

    A fentebb említett IS7-hez visszatérve.
    Lecseréltem az alaplapot egy ASUS-ra működik a rendszer.
    A garanciát buktam, nem tudom hol érvényesíteni, többet meg már nem akartam foglalkozni Vele, telefonszámla több lenne, mint egy új lap.
    Így jártam...

    Kösz Mindenkinek a segítséget!
    :R

Új hozzászólás Aktív témák