Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pete_21

    addikt

    Sziasztok!
    Elnézést kérek, hogy ide is leírom. Már leírtam a VGA-s topikba, de örülnék, ha itt is ránéznétek azért.
    Szóval a következő a helyzet: Inno3D GeForce 8800 GTS 512 Mb, G92 videokariról lenne szó. Nemrég frissítettem az nVidia drivert a legújabbra, 260-as szériára, előtte még a 100-as széria volt. Nem sokkal utána játék közben (pontosan Modern Warfare 2) néha lefagyott, úgy, hogy a kép kicsit szétcsúszott, illetve rózsaszínes árnyalatba ment át. Ezt volt, hogy naponta kétszer, volt hogy több napig nem csinálta. Volt olyan is, hogy úgy fagyott, hogy a kép elment, nem kapott jelet a monitor, aztán egy 10 mp után visszajött, és kékhalál fogadott, ha jól emlékszem, erre hivatkozott: nvlddmkm.sys, vagy erre: dxgkrnl.sys.
    Ezek ugye egyértelműen videodriverre vagy videokari hibára utalnak.
    És volt egyszer olyan is, hogy netezés közben (FF4-gyel, GPU gyorsítással!) lefagyott, ugyanúgy képhibával.
    Gondoltam visszateszem a régi drivert, amivel előtte jó volt. De egy idő után megint kezdett fagyni, a képszétcsúszással, illetve reset után a POST-képernyő is hibás volt, és a Win7 boot-logojánál is. Aztán az asztalnál már jó volt. De volt, hogy a boot-logonál, amit szintén képhibával mutatott, megállt. Még egy reset után már jó volt. Futtattam Furmark-ot, 1-3 perc múlva lefagyott. Néztem a GPU hőmérsékletét, volt hogy 75 C-nél, volt hogy 80 C-nél. Ez ugye még nem túlmelegedés??
    Közben volt még kékhalál, volt, hogy erre: ntoskrnl.exe, de volt hogy ezekre hivatkozott: dxgkrnl.sys, dxgmms1.sys, nvlddmkm.sys.
    Van egy Vistám is, másik winyón. Elindítottam azt, de már a POST-nál, és a Windows töltésénél képhiba volt. Videokari drivert újra felismerte (miért?? :F ) aztán felrakta a sajátját.
    Azzal is ráeresztettem egy Furmarkot, szintén lefagyott, asszem 80 C hőmérsékletnél, de nem képhibával, csak szimplán semmire sem reagált.
    Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy egyértelműen mehet a kukába a videokártyám, vagy még ki lehetne valamit próbálni, hátha van remény...
    Nagyon köszönöm előre is!

  • pete_21

    addikt

    válasz pete_21 #8493 üzenetére

    Azóta böngészés közben lefagyott még kétszer, kb. negyed vagy fél órán belül. Fagyott nem GPU-gyorsított Firefox-szal is. :F

  • pete_21

    addikt

    Sziasztok!
    Az imént belefutottam egy olyan hibába, hogy megnyitottam az EZ CD Audio Converter programot, ami első körben egy olyan ablakot mutat, amivel CD-ről lehet lementeni a zenéket. A program ebben az ablakban befagyott, nem tudtam még Feladatkezelőben sem bezárni. Azonban Feladatkezelőben a Teljesítmény fülön láttam, hogy nem mutatja a merevlemezeket (1 SSD-m és 1 HDD-m van, egyiket sem mutatta). Újraindítottam a gépet, a POST képernyő eltűnte után a Windows logo nem jött be, ott megfagyott a gép (a HDD led világított folyamatosan). RESET, betöltött a Windows, és minden jól ment, a Feladatkezelő is mutatta a lemezeket.
    Ez megtörtént többször is most este. Illetve megfigyeltem, hogy ha az EZ CD Audio Converter programot nem nyitom meg, akkor is előfordult, hogy eltűntek a merevlemezek a Feladatkezelő/Teljesítményből.
    Kipróbáltam, hogy nem újraindítom, hanem leállítom. Le is állt, elsötétült a képernyő, és még utána világítottak a ledek (power és hdd led). Kb. 3 percig világítottak, majd szépen leállt a gép. Bekapcsoltam, és gond nélkül betöltött, a Feladatkezelőben is mutatja a lemezeket.
    Hozzátartozik a történethez, hogy friss gépről van szó, kb. 6 hetes, és a DVD írómat megőriztem a régi gépből (természetesen SATA-s). Azonban úgy tűnik, hogy nem nagyon akar működni a DVD meghajtóm. Próbáltam beolvasni DVD-ket, és általában nem sikerül neki. Vagy beolvassa, de ha DVD-ről másolnék nagyobb fájlokat a gépre, akkor egy idő után elhasal.
    Szerintetek a fagyásokat, és a Feladatkezelőből a lemezek eltűnését okozhatja a rossz DVD meghajtó?
    Hétvégén lehúzom, és megnézem úgy.
    Windows 10 x64, naprakész. :)
    Van bármi tippetek?
    Köszi a választ! :)

  • pete_21

    addikt

    Sziasztok!
    Egy elég érdekes gondom lenne: van egy MP3 lejátszóm Sansa Clip. Ezt ha csatlakoztatom a gépemhez, akkor kb. 5-ből 3-szor ismeri fel. Ha nem ismeri fel, akkor az abban nyilvánul meg, hogy a lemezmeghajtó megjelenik, de nem tudom megnyitni, majd fél perc múlva már le is dobja, eltűnik a lemezmeghajtó.
    Pendrive-val nincs ilyen gond, és másik gép pedig mindig felismeri ezt az MP3 lejátszót. Mi lehet a baj?
    Köszi a választ!

  • pete_21

    addikt

    Sziasztok!
    Egy nagyon érdekes problémám van, ami csak az utóbbi pár napban kezdődött. Filmnézés közben (Potplayer, DXVA engedélyezve) "beakad" a hang, a kép megáll, és kb 5-8 mp-ig "berreg". Kb óránként, másfél óránként történik ilyen.
    Nem tudom mi lehet az oka: Audigy 2 kártya, legújabb Creative driverrel. Legfrissebb Windows 10. nVidia drivert lefrissítettem, de most is ezt produkálja.
    Korábban AMD videokártyám volt, tavasszal váltottam nVidiára, sem clean install nem volt, sem DDU-t nem futtattam. De ahogy írtam, a hiba csak pár napja kezdődött...
    Bármilyen tippet örömmel fogadok.
    Lehet hardverhiba is, vagy valamilyen driverhiba esélyesebb?
    Köszönöm szépen a segítséget!

  • pete_21

    addikt

    válasz zsoika #41887 üzenetére

    (#41887) zsoika és (#41888) MrDerekas: Köszönöm szépen a segítséget.
    Megnéztem a HDD-t (amin a filmek/sorozatok vannak) HD Sentinellel: "A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem." 100%/100%

    Az SSD viszont már érdekesebb volt (Samsung 850 Evo M2): Kondíció 80% volt, azt írta, hogy a TRIM funkció támogatott, de nincs engedélyezve... (Úgy emlékszem, Windows telepítés után meg is néztem és működött... még jó régen :) )
    Windows "Lemeztöredezettség mentesítőt" lefuttattam, ami SSD-n lényegében lefuttatja a TRIM-et. Utána a HD Sentinelben egyből felment 100%-ra a kondíció, illetve már ezt írja: Az "SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez."

    Illetve kikapcsoltam a DXVA-t a videolejátszóban: mai filmezésnél nem volt akadás. (Erőforrás figyelő ment, de nem láttam semmi furcsát)
    Mit gondoltok? Lehet, hogy a videodriverrel van valami gubanc, és a DXVA kikapcsolása segített? Lehet, hogy a TRIM manuális futtatása segített? Mitől kapcsolódhatott ki a TRIM?
    Köszönöm a segítséget!

  • pete_21

    addikt

    válasz MrDerekas #41904 üzenetére

    Számítógépről nézek filmet, sorozatot - Potplayerrel.
    DXVA ki van kapcsolva, TRIM funkció engedélyezve SSD-n. Tegnap lepucoltam DDU-val az AMD és Nvidia driver maradványokat, és feltettem a legújabb Nvidia drivert.
    Ma megint szaggatott egyik sorozat... Kezdek kifogyni az ötletekből.
    Audigy 4 kártyám van, lehet, hogy a driver inkompatibilitás okozza?
    Van valami más tipped/tippetek?
    Köszönöm szépen.

  • pete_21

    addikt

    válasz jokeph #41917 üzenetére

    Kipróbálom holnap más lejátszóval is, köszönöm.
    Illetve játék közben szeretném még kipróbálni - korábban játék közben nem csinálta, kíváncsi vagyok, most is ez-e a helyzet... Ha játék közben nem jelentkezik a hiba, csak filmnél, akkor nem a videokártya lesz a baj.
    Illetve filmnézés TV-re kötve, HDMI-n megy. Nem hiszem, hogy az okozhat bármi inkompatibilitást, ugye?

  • pete_21

    addikt

    válasz pete_21 #41918 üzenetére

    Az az érdekes, hogy játék közben nem csinálta azóta sem, filmnézésnél annál inkább.
    Legutóbb amikor beakadt, elég hosszú időre beakadt, kb. fél-1 percre -> és az Eseménynaplóba is kerültek bejegyzések. Úgy tűnik, hogy hálózati illesztő okozza a problémát. Ilyen bejegyzések kerültek az eseménynaplóba:
    "The network interface "Intel(R) Ethernet Connection (2) I219-V" has begun resetting. There will be a momentary disruption in network connectivity while the hardware resets. Reason: The network driver detected that its hardware has stopped responding to commands. This network interface has reset 1 time(s) since it was last initialized."
    "Intel(R) Ethernet Connection (2) I219-V
    Network link is disconnected."

    A hálókártya csatlakozójánál a pöcök, ami rögzíti, le van törve sajnos - megigazítottam a csatlakozót, jobban bedugtam a gépbe. Azóta egyelőre nem csinálja... Lehetséges, hogy a kimozdult hálózati csati okozta a gondot...? :F Láttunk már furcsaságokat az IT világában, de ez nálam dobogós lenne... :)
    Közben letöltöttem az Intel oldaláról a legújabb hálókártya drivercsomagot, ha megint csinálná, letörlöm ami fent van, és felteszem az Intel oldaláról letöltöttet.
    Köszönöm a segítséget és véleményeket.

  • pete_21

    addikt

    válasz MrDerekas #42005 üzenetére

    Köszönöm a választ, nem is gondolnám, hogy okozhat ilyet...
    Sajnos újraklimpelni nincs lehetőségem, de majd rendelek egy új kábelt. :)
    Közben letöröltem a LAN drivert, raktam fel újat, Intel oldaláról letöltöttet, illetve ESET Smart Securityt letöröltem, gyári manual uninstallerrel - játék közben azóta sem csinálja, de film közben igen...
    Az esetleg lehetséges, hogy valami inkompatibilitás lép fel a HDMI kábel/TV miatt?
    Ilyen HDMI kábellel van rákötve a TV-re a gép. A TV egy Samsung LCD, 720p felbontású, tehát nem annyira új. Tudom, hogy elvileg kompatibilisnek kéne lenniük, de fura, hogy csak filmnézés közben jelentkeznek a fagyások...
    Köszönöm a segítséget.

  • pete_21

    addikt

    válasz MrDerekas #42025 üzenetére

    Köszönöm a választ. :)
    Azóta történt néhány fejlemény: amikor a PC monitorján néztem filmet, akkor is csinálta, így valószínűleg nem a HDMi kábel a hibás. Kikapcsolt DXVA-val is elojott a hiba. Videodrivert DDU-val töröltem, de nem segített.
    Majd mindezek utan az Audigy 4 hangkartyat kivettem, drivert töröltem, alaplap hangot használom. Kikapcsolt DXVA-val azóta nem jött elő. De amint egyszer bekapcsoltam a DXVA-t, elojott a hiba. Majd megint kikapcsoltam, és figyelem azóta is, de jónak tűnik. Mit gondoltok, mi lehet a hiba?
    Gondolnám, hogy a régi Audigy 4 hangdriver, de nélküle, bekapcsolt DXVA-val vajon miért jön elő a hiba?
    Köszönöm szépen a választ.

  • pete_21

    addikt

    válasz MrDerekas #42372 üzenetére

    Nem volt :) Jó régi telepítés (amikor a gépet megvettem kb 4 és fél éve.
    Volt majdnem egy éve egy GPU platform váltás AMD-ről Nvidia-ra. DDU-val safe mode-ban kipucoltam a rendszert, de úgy tűnik, hogy egy Windows újratelepítést nem helyettesít semmilyen kipucolás... :)
    Köszönöm a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • pete_21

    addikt

    Sziasztok,
    Nekem volt problémám, fagyás videók nézése közben.
    Sajnos azóta újratelepíteni nem volt időm (főleg a mentés miatt), ám a hiba néha azóta is előjön. Van, hogy a számítógép képernyője pirosra vált (a tv megfagy).
    Pár perce csak a számítógép képernyője volt bekapcsolva, és a kép szétesett. Először az egér még mozgott, utána már nem.
    [kép]
    A képen egy átlagos kepkocka lenne látható egy trailerbol... :(
    Nekem vram hibának tűnik.
    Ti mit gondoltok? Van valami program, amivel a gyanítható hiba kimutatható?
    Köszönöm szépen a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák