Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andriii25

    csendes tag

    Sziasztok, egy ideje a problémám van a gépemmel, és kezdek kifogyni az ötletekből hogy mi okozhatja.

    Kapcsolom be a gépet, LEDek bekapcsolnak, ventilátorok felpörögnek de nem jut el a POSTig se (van ilyen régi PC speaker is az alaplapon, az se sípol). Ilyenkor vagy le tudom kapcsolni hosszan letartott bekapcs gombbal és újrapróbálni, vagy van amikor arra se reagál és ekkor ha a tápot lekapcsolom, várok ~10 mp-et és visszakapcsolom akkor általában működik (ha rögtön visszakapcsolom a tápot és úgy próbálkozom akkor nem).
    Van amikor nincs baj, de van amikor sima restartból is előjön.

    Próbáltam eddig CMOS resetet, új elemet rakni oda (a gép korábban ~2 hónapig nem volt bekapcsolva gondoltam hátha segít). Volt egy új RAM stick belerakva pár hónapja, de anélkül is ugyanúgy produkálja a hibát. Nézegettem, hogy esetleg a tápcsatlakozónál nincs-e valami egyértelmű rozsdásodás vagy ilyesmi de nem találtam semmit. Mivel a POSTig se jut el a gép ilyenkor én saccra az alaplapra vagy tápra gyanakodnék de ennyire már nem értek hozzá.

    A gép:
    Táp: Chieftec CTG-500-80P
    Alaplap: ASUS PRIME B350-PLUS
    CPU: Ryzen R5 1600
    GPU: Sapphire R7 260X 2GB
    RAM: 1x8GB Kingston HX426C16FB2/8 (ez az új amit kivettem hátha változtat valamin)
    és 1x8GB Crucial BLS8G4D26BFSC
    Illetve egy WD Blue 1TB HDD meg 3 másik SSD.
    Bár gondolom látszik, a táp és a VGA a legöregebb részei a gépnek, lehet tápot kéne kicserélni már?
    Előre is köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák