Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Alex11

    csendes tag

    Hi! Vettem egy ECS lapot 2éve ősszel, és egy pci-os videókártyával használtam. Most meg vettem egy AGP-s Geforce4 MX 440-est (Asus 9180), és nem megy a direct3d, ill. direct draw. A mistr*l szervízbe ma kipróbáltuk a kártyát, és semmi baja, működött. Ha itthon elindítom a dxdiag.exe-t, és a directdraw tesztet, akkor az első két rész (téglalapok, pattogó labda egy ablakban) lefut, és utána átváltana teljes képernyőre, de megáll, és kikapcsol a monitor, és lehal a gép. Játék indításakor is meghal, be se jön semmi, csak az Age of empire nél nem, mondjuk az nem 3d-s. overlay, divx ilyenek mind mennek. A srác a szervízbe azt mondta, hogy szerinte az ecs-el nem megy a kártyesz. Mert már tapasztalt ilyet sokszor. egy haveromnak ajánlottam ezt a lapot 1éve, vett is, aztán eladta gyorsan, neki is a videókártyával voltak gondjai (de az a kártya nálam ment, gf2mx (!) ).

    Úgyhogy bárki bármit mond, holnap viszem az alaplapom a szervízbe, és remélem találunk olyan videókártyát, ami megy vele, nem szeretnék ezért új alaplapot venni... (még 3napon belül vagyok, kicserélik a kártyát hál istennek, olyanra ami menni fog)

    Ettől függetlenül (vagyhát most már nem) szinte semmi bajom nem volt a lappal, hangkártyája nagy f*s, de hát mit vártam volna. (gondolom minden alaplapi hk gagyi)

    Köszi, csá.

    *

  • Alex11

    csendes tag

    válasz petakpa1 #49 üzenetére

    Hali!
    Ha kicsit csalódott felhasználó érzetét keltettem párral odébb, akkor bocs :)
    (kárpótol itt lejjebb ez a pár sor)

    ''Kis'' fejlemény hogy elvittem a táp, meg monitor kivételével a gépem, és semmi baja nem volt a kártyának! Ment az ECS-el ez a GF4mx440, így nem is kellett kicserélni, egyébként az MSI GF4 MX440-ese alig pont ugyanarról a gyártósorról kerül le (vagy ugyanaz a terv alapján?) mint az Asus, kívülről csak a ram márkájában különböztek (mind2 ki lett próbálva a gépembe).

    Szal hazahoztam, és persze játkék start, monitor kikapcs. Mivel a szervízbe jó volt, ezért vagy a táp, vagy a monitor a ludas. (itt már egyre valószínűbb volt hogy a monitor) Ja és eszembe jutott hogy az egyik játék indulás előtt kéri be a felbontást. Ott beállítottam 800X600-ba, és elindult! Meg 1024-be is, és tök jól működött! Ezekután végigpróbálgatva a felbontásokat, kiderült, hogy csak a 640X480-as felbontásnál kapcsol ki a monitor, de akkor a játék menüje sem jön be, mert zene menne akkor, de az se megy. És itt eszembe jutott hogy van egy analóg monitorom, ami kicsit sötét, kicsit homályos, és rákötöttem, és láss csodát (amint bemelegedett, és látni lehetett rajta valamit) működött 640X480-ban! Semmi baj nem volt, minden ment. Tehát a monitornál van valami gubanc, csak azt nem tudom hogy mi.

    Az nvidia driverével lehet állítani a képfrissítésen, ezen állítottam, majd egy külön progival is később, ami átállítja a frissítést játékban, meg mindenhol winben, de bármit állítottam (60-75-85Hz) nem ment a rendes monitorom, kikapcsolt továbbra is.

    Aztán a plug-and-play monitor ''vezérlőt'' is leszedtem, helyette szabványos svga 1024X768-at állítottam (belinea nincs alapból a winbe), de így se jó, meg itt megint játszottam a frissítéssel.

    Már csak arra tudok gondolni, hogy a sorfreki vagy mi, az van olyan értéken amitől kikapcsol a monitor, de eddig a pci-os vidkártyámmal ment 640X480-ban.

    Ezt támasztaná alá az is, hogy 640X480-ban gyak semmi nem megy most, se directdraw, se direct3d, se opengl. Még dos-ban kipróbálom egy játékkal, kíváncsi vagyok.

    Ja és eddig épp hogy be volt kapcsolva az alaplapi hangkártya, és a videókártyával vettem hangkártyát, és akkor kapcsoltam ki a biosba... És persze próbáltam már úgy is hogy csak winyó, meg vidkárty, meg monitor, és akkor is kikapcsolt a monitor 640*480-as játék felbontásnál. Ami 800*600-ba jön be egyből azzal semmi baj...

    A sorfreki állítására van progi? Ezzel el is lehet b*szni a monitort nem? (egyébként 2-hós)

    *

  • Alex11

    csendes tag

    válasz petakpa1 #51 üzenetére

    Még régen volt 486-ossal, hogy haveromnak a gépén egy bizonyos felbontásban összement a kép. (dos-os idő) az én videókártyámmal nem csinálta neki, és az ő videókártyájával is jó volt az én monitorom. Csak a kettő együtt volt szar.

    Viszont: ma egy hurcolászó winyómon lévő win98-ra feltettem az asus cdről a drivert, és nem hittem a szememnek, minden működik. megy 640-ben, minden ami nem ment az most megy. (eddig xp alatt próbáltam és ott nem ment) tök jó, igaz nem első-, de másodsorban azért vettem videókártyát, hogy ne kelljen a 98-at is megtartanom az xp mellett (régi videókártyámnak xp alá nem csináltak direct3d-s drivert, csak 98hoz volt) most meg megint szükségem lesz rá, ha játszani akarok. De legalább műxik!!!!!!!!! :DD

    És DOS ba is ment a themehospital 640-be.

    ECS rulez! (az árához képest mindenképp) :DD (mondjuk 98 ban újraindításnál lefagy, de már régi win, 4féle vidkártya installal stb.)

    *

  • Alex11

    csendes tag

    azért kösz hogy foglalkoztál/tatok a problémámmal, legalább valahogy műkszik most... :)

    *

Aktív témák