- Stratégiai partnerséget kötött a HPC-piacon a Fujitsu és az AMD
- Három oldalról üveggel határolt minitorony huppant le az Antec tervezőasztaláról
- 240 Hz-et tud az MSI legfrissebb, szuper-ultraszéles gaming monitora
- Sarkköri terepbe olvadó kabátot öltött a Gigabyte Mini-ITX-es AMD alaplapja
- Számításokat is végző HBM memóriára szavazna a Samsung
-
PROHARDVER!
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tesztelo.hu
senior tag
Sziasztok!
A házunk két különálló lakásból áll, de egy helyrajzi számon van telek/épület, azaz a lakások nincsenek albetétbe helyezve. Külön mérőórák vannak a lakásokhoz külön szekrényekben. A két lakás tulajdonosa ugyanaz a személy, a mérők is a ő nevén vannak. Egy napelemes cég azt mondta, hogy ilyenkor, azaz a közös helyrajzi szám miatt csak egy invertert engedélyez a szolgáltató, nem lehet a két lakáshoz napelemes rendszert csatlakoztatni. Ez valóban így van, vagy esetleg keverik valamilyen pályázati kikötéssel? Önerős lenne a beruházás, nem pályázat. -
Tesztelo.hu
senior tag
A cégünknél a napelemes rendszer nagyjából ellátja az igényt (19,5-20 MWh/év). Van, amikor visszakapunk kb. 30 000 Ft-ot, valamikor ennyit fizetünk be (szaldó elszámolás van még).
A kérdés: Ki van építve a H-tarifás hálózat is (anno még azon ment a hőszivattyús fűtési rendszer). Érdemes-e inkább a H-tarifáról üzemeltetni a hőszivattyút, és a betermelt áramot "eladni" az MVM-nek? Tavaly már 46 Ft-ot fizettek kWh-ánként (hiszen kkv-s céges tarifa van, nem lakossági), míg a H-tarifa (szerintem, de nem néztem utána) ennél kevesebb. Tehát elvileg megérné. Vagy rosszul gondolok valamit?
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
- 2 db újszerű Schwalbe Big Ben raceguard performance line kerékpár külső 50-622 (28x2.0)
- BONTATLAN PHILIPS EP2220 KÁVÉFŐZŐ JÓÁRASÍTVA
- IKEA LEDSJÖ LED-es falilámpa
- 2 darab GLOBO PACO 15185-3D mennyezeti lámpa LED izzókkal (10000 Ft/db)
- Új, bontatlan SENCOR SHF 3000WH párásító készülék - 2 év magyar bolti garival! -
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest